UNUTTURULUYOR MU?

Tarih: 2009-06-22 00:00:00

Kdz. Ereğli'nin ciğerine zehir enjekte edecek olan termik santral konusunda kamuoyunun derin (!) bir sessizliğe bürünmesi dikkatlerden kaçmıyor. Kdz. Ereğli'nin sosyal yaşam alanı olarak tek çıkış noktası olan Köseağzı Mevkisi'ne de termik santral kurulm

Kdz. Ereğli'nin ciğerine zehir enjekte edecek olan termik santral konusunda kamuoyunun derin (!) bir sessizliğe bürünmesi dikkatlerden kaçmıyor.

Kdz. Ereğli'nin sosyal yaşam alanı olarak tek çıkış noktası olan Köseağzı Mevkisi'ne de termik santral kurulma girişimleri kent insanını "Ereğli'de yaşama" konusunda düşüncelere iterken, bir çok kişi ise "göç" konusunda seçenek aramaya başladı.
Köseağzı'ndaki 75 hektarlık alanda 65 hektarı açık alanda kömür ve kül stok alanı olmak üzere, 3.5 metre çapında ve 100 metre uzunluğuna kurulacak baca ile zehir solutulacak olan Kdz. Ereğli'de, termik santralın yapımına karşı çıkan güçlü seslerin son dönemde susması ve konunun sanki gündemden düşürülüyor gibi bir sürece sokulması üzerinde çok farklı yorumlar yapılırken bazı iddialar da fısıltı gazetelerinin manşetlerini süslüyor.
Termik santrale karşı duruşu bilinenler ise her koşulda insan yaşamını tehdit eden girişime karşı olduklarını tekrarlıyorlar.
Atatürk Kültür Merkezi'ndeki sergilerin  Osmanlı Çileği'nin adına düzenlenen festivaldeki etkinlikler kapsamındaki  açılışı sırasında ortada duran koskoca "güzelliklerin resmini yapmak istiyoruz", "termik cinayetlere hayır" yazıları da ilginçtir ki konuşma yapanların da dikkatini çekmeyince bizim dikkatimizi çekti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

serpil :

sayın bektaş yazılarınızdan dolayı sizleri kutlarım şimdi sayın neriman posbıyık kardeşini biliyorsunuz park bahçe müdürü olarak işe aldılar ama şimdide belediye başkanlarına ait belediye lojmanına yerleşti bu konu hakkında araştırma yaparsanız sevinirim

Abdulkerim Akman :

Başından beri karşıyım ama birirleri bize oyun yaparsa yanımızdaymış gibi görünüp kurulması için altan alta çalışırsa sadece yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun

ereğlili :

posbıyık termik santral yapılmasın diye konuşmalar yaptı.ama sonradan ne olduda unutulmaya çalıştırılıyor.inşallah elmatepedeki hurdacıları kaldıracam dediği gibi olmaz.posbıyık seçim zamanı elmatepedeki hurdacıları kaldıracam sözünü maalesef unuttu.hurdacıların yollara hurdalarını koymasını mahallere yayılmasın diye hiçbirşey yapmıyor.termik santralın sonuda elmatepedeki hurdacılar gibi olmaz.posbıyık artık hurdacıları kaldırma sözünü tutma zamanı gelmedimi?

ereğlili :

termik santral festivale kurban gitti sn.önder ailesi.bu haberinizden dolayı sizi kutluyorum.

hukuk :

http://www.cedgm.gov.tr/cedsureci/ced_proje_durum/proje_%20130.htm adresinden projenin idari süreci takip edilebilir.Söz konusu projenin Henüz Çed süreci tamamlanmadığından hukuki süreç de başlamamıştır.

EREĞLİLİ :

Bu "termik cinayete hayır" pankartı nisan ayından bu yana orada asılı duruyor... Hukukçular derneği organizasyonunda açılan Sayın Serpil BEKTAŞ ın resim sergisi sırasında asılmıştı...yine aynı duyarlılığı gösteren bir başka resim ereğlin avm de bir mağazanın vitrinini süslüyor ..ve son olarak şehrin göbeğinde afacan çiçek evi benzer bir panoyla duyarlılığını sürdürüyor..sonuçta kül dolacak olan bizim ciğerlerimiz.. dileriz unutturulmaz dileriz gürültüye getirilmez TERMİK CİNAYET

zeyno :

sayın bektaş termik santrali tarkan'a kurban gitti saygılar

neco :

Bu konuda halkın ilgisizliği de çok ilginç geliyor bana, termik santralin yüksek bacası ve kuzey rüzgarları ile en çok etkilecek yer kestaneci köyü ve kadıtarlası. Maddi kaygılar belki toplumu harekete geçirir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.