ÜYELER BULUŞTU

Tarih: 2009-06-19 00:00:00

Eğitim İş örgütlenme süreci kapsamında Kilimli beldesinde üyeleriyle Düş Molası restorandın da kahvaltıda buluştu. Kahvaltının amacının danışma, örgütlenmenin önemi, sorunlar ve çözüm yolları ilgili konularda bilgilendirmek olduğunu belirten Zonguldak Eği

Eğitim İş örgütlenme süreci kapsamında Kilimli beldesinde üyeleriyle Düş Molası restorandın da kahvaltıda buluştu. Kahvaltının amacının danışma, örgütlenmenin önemi, sorunlar ve çözüm yolları ilgili konularda bilgilendirmek olduğunu belirten Zonguldak Eğitim İş Başkanı Metin Kahveci, "Eğitim İş ülke yeraltı ve yer üstü kaynaklarının emperyalistlere peşkeş çekildiği, mevcut sendikaların siyasi partilerinden özgür davranamadığı, bir başka değişle marjinalleştiği bir dönemde zorunluluktan doğarak kurulmuş bir emek örgütüdür" dedi.
Zonguldak Eğitim İş Başkanı Metin Kahveci Kilimli Beldesinde üyeleriyle kahvaltıda buluştuklarını bildirdiği açıklamasında şunları söyledi:
"Eğitim İş'in amacı genç kardeşlerimize kalıcı bir miras bırakmak, Cumhuriyet değer ve yargılarını sahip çıkmak, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak, laiklikte taviz vermemek ve gerçek sendikacılık yapmaktır. Bir ülke yok edildiğinde sendikacılığın yapılamayacağını çok iyi biliyoruz. Onun için önce ülke sonra sendika söylememizin amacı da budur.
Ne zaman sendikaların hükümetle toplu iş sözleşmesi başladığında veya yaklaştığında gündem çarpıtılmakta veya suni gündemlerle yaratılarak emekçilerin milli pastadan alacağı payın gaspı senaryosunun yutturulmasını izlemekteyiz. AK partiye AKP denilemezmiş, Ergenekon olaylarında 20. dalga,  gelecek günlerde 30. dalga yoldaymış, Deniz fenerinde hatalı bir şey yokmuş, Zahid Akman masummuş, AKP ve Fethullah Gülen' tasviye planları  varmış yokmuş, sahteymiş veya değilmiş vb gündemler  her nedense  toplu sözleşmeler yaklaştığında çıkıyor.Kamu çalışanların toplu sözleşme hakları var.Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından da tescillendiği halde ülkemizde bununla ilgili kamu çalışanlarını memnun edecek bir arpa boyu ilerleme yok. Bunun için bütün sendikaların 1 Aralıklarda olduğu gibi hep birlikte (sağcısıyla, solcusuyla, çalışanıyla) bir araya gelerek yönetenleri uyarmalı ,uyarılardan da yanıt gelmiyorsa genel greve gidilmekten başka çaresi yoktur.
Ayrıca uzman öğretmenlik,418 nolu kara lekeli kanun hükmündeki uygulama,1 bucuk yıla yakın  sağlık giderleri ödenmiyor (yolluklar), ek derslerdeki hukuksuzluk, emekli öğretmenlerin durumunu (öğretmen çalışırken yaklaşık ek dersiyle 1700 TLveya 1800TL alırken bazı braş öğretmenlerin ek dersleri olmamasına rağmen emeklilikte 1050TL oluyor) düzeltmek,ilksan üyeliğinden zorunlu olarak ayrılanların haklarının alınması, liselerde görev yapan öğretmenlerin birinci dönem sonu ve yıl sonu maaş karşılığının dışında (15 saat)sınav görevi olarak sınavlarda görev verilenlere ek derslerinin verilmesini sağlamak,4B,4C görevli öğretmenleri durumu (kadroya geçirmek) vb asgari müşterek konularda çözüm üretebilmek için yetkili sendikayı ve diğer sendikaları sorumluluğa davet ediyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.