UYSAL PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ

Tarih: 2009-10-02 00:00:00

AKP Ereğli İlçe Başkanı Yardımcısı Mustafa Uysal, AKP'den ihraç edildi. AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan ile ilgili söylediği sözlerden ötürü parti disiplin kuruluna sevk edilen Mustafa Uysal'ın partiden ihraç edildiği yazısı da eline ulaştırıldı.

AKP Ereğli İlçe Başkanı Yardımcısı Mustafa Uysal, AKP'den ihraç edildi. AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan ile ilgili söylediği sözlerden ötürü parti disiplin kuruluna sevk edilen Mustafa Uysal'ın partiden ihraç edildiği yazısı da eline ulaştırıldı.

UYSAL'I İHRACA GÖTÜREN

İŞTE O AÇIKLAMALAR...

AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan'ın düzenlediği basın toplantısında AKP Kdz. Ereğli İlçe Yöneticilerinden kimsenin bulunmayışını değerlendiren AKP İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Uysal, "İlçe yöneticilerinin neden toplantıda olmadığını milletvekiline sormak gerekir. Kendisi İlçe Teşkilatını hiçe sayarak dün dışladığı bugün kanka olduğu arkadaşlarla birlikte toplantı yapmayı yeğliyor. Köy ziyaretleri yapıyor. Bu küçük hesapları olanların işleridir. İnsan bir aynaya bakar utanır. Onun için fark etmez zaten, kendiside milletvekili seçimlerini de aynı şekilde yürütmüştü. Teşkilatı yokken, ne kadar para harcadığıyla övünüyordu. Onun ölçüsü bu sanırım. Üzülerek söylüyorum burada kaybeden ne Fazlı Erdoğan, nede Yönetim Kurulu Üyeleri. Burada kaybeden tek şey partidir.

UTANSIN!..
Sayın vekilin kaprisleri ve anlaşılmaz kinci ve kavgacı tutumları nedeniyle parti bölüne bölüne bu hale gelmiştir. Bu davranışları daha öncede sergilemişti. İlçe Teşkilatı buradadır. Birileri kavga edecek yer arıyor ve kendi hatalarını kapatmak için birilerini hedef olarak gösteriyor. Kişisel ihtirasları için teşkilatı ve partiyi küçük düşürmeye çalışanlar utansın. Eğer problem benim ve arkadaşların istifa etmesiyle çözülecekse ben  fedakarlığa hazırım. Ama bununda sonuç getireceğine inanmıyorum. Çünkü kin ve nefret akıl ve mantığın, parti menfaatlerinin önün geçmiş. Allah ıslah etsin. Daha önce de bugünün danışmanı, o günün ilçe başkanı Ali Kemal Bey döneminde de arkadaşlar istifa ederek yönetimi düşürdüler. 

KONUŞMAKTAN KORKUYOR
Ne değişti. değişen ne oldu yani. Ak Parti ne kazandı. Bir tek sayın vekilim kazanmıştır. Unutmadan şunu söyleyeyim, ben kimsenin uşağı değilim. Benimle ilgili birileri konuşurken, kendi çevresindekilerle beni karıştırmasın.  Evet kimse konuşmuyor. Konuşmaktan korkuyor. Şakşakcılık birilerinin işine daha çok geliyor. Ben söylüyorum Kral Çıplak. Ereğli'de insanları memleketine göre ayırıp siyaset yapacaksın, Sonra kardeşlikten dem vuracaksın. Ereğli halkı kimin ne olduğunu biliyor. İnsan makamdayken şakşakçıları çok olur. Allah makam, mevki ve yüksekten düştükten sonra dostsuz bırakmasın" dedi.

POSBIYIK'IN ÖNÜNÜ KESTİ
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan'ın kamuoyuna verdiği barış mesajlarını da değerlendiren Uysal, milletvekili Erdoğan'ı sert bir dille eleştirdi. Halil Posbıyık'ın önünü kesmek için elinden geleni yaptığına belirten Uysal, "2004 Yılında Halil Posbıyık Ereğli'deydi. O dönem AKP'den belediye başkanı adayı olması ise gündeme gelmişti. AKP'den Belediye Başkanlığını engellemek için milletvekilimiz elinden geleni yaptı. Neden yaptı, kendi siyasi geleceğinden korktu. Halil Posbıyık, AKP'den belediye başkanı adayı olsaydı, Ereğli'de seçimi kesin kazanacak ve beklide milletvekili adayı olacaktı. Milletvekilimiz kendisine rakip olarak gördüğü Posbıyık'ın o gün partiye geçmesini engellemek için elinden geleni yapıyor, bugün barış çubukları içiyor. Ohh ne ala. Neden AKP'nin geleceği ile oynadın sayın vekilim. 

VARMI BÖYLE ŞEY
O zaman AKP'den Posbıyık aday olsaydı bugün belki belediye koltuğunda genç ve yeni heyecanı olan farklı bir yüz olacaktı.  İktidarın hizmetleri Karadeniz Ereğli'ye gelseydi daha iyi olmaz mıydı? Siyasi ihtiraslar yüzünden 7-8 yıl Karadeniz Ereği'yi geriye götürdünüz. Bunların hesabını vermeyeceksiniz çıkıp kamuoyuna barış çubuğu uzatacaksınız. Siyasette böyle bir şey var mıdır? Peki yarın ne zaman kavga edeceksiniz, milletvekili seçimleri yaklaşıyor. Birileri dün kötü polisti bugün iyi polis oldu. Bu millet keriz değil, herkes her şeyi görüyor. Birileri yerel seçimlerde bu partiye ihanet etti, partiyi sattı. Şimdi meydanlara çıkmışlar ahkam kesiyorlar. Hem partiyi satacaksın hem ahkam keseceksin.

EREĞLİ'NİN ERGENEKONU!..
Sonrada kalkıp benim en son konuşacak kişi olduğumu söyleyeceksin. İnsanlar kimin ne yaptığını biliyor. Benim canımı sıkarlarsa kimin nerede ne şekilde partiyi nasıl sattığını açıklarım" demişti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

TARAFSIZ :

kim neyi nekadar biliyorki siyasetin çirkinliği ortada alakası olmayan insanlara bile laf atılıyor yalakalıkmı yaptığınız yoksa adını siz koyun bayrammısın nesin bilmem tanımam ama işini iyi yapıyorsun yalakalığın alası daha profosyönel adı varsa sen söyle herşeyi çok biliyorsunya

oyyy :

nesi yazık olmuş sizlerde varya, mustafa uysal bey yeter artık onu da bu kadar tutanlara sesleniyorum her nekadar da bağırsanız fazlı bey etnik olan görevlerini yerine getir,yo acaba onlar ilçe başkanı olarak mı çalışıyorlar yoksabaşbakan mı?? fazlı bey mi?? iş yapıyor biz mi?? boyamasına girdiniz bırakın bu işleri de ereğlinin işlerine bakın. ama akpartinin bu durumlara geleceği belliydi yazık gerçekten sn. başbakanımız tayyip beyde bunlara güvenip yola çıkıyor,nasıl başbakanımız köksal beyi meclis başkanlığına aday bile göstemediyse fazlı beyin mustafa uysan beyi ihracı gayet normaldir. çünkü koca köksal beyi mecis başkanlığından ihraç etmiş başbakan çünkü türkiyeyi yönetiyo, bırakın da fazlı bey mustafa bey değil aklındaki herkesi ihraç edebilsin çünkü ereğliyide o yönetiyor dimi ?

ferithan :

mustafa sende aynısın 30 senedır tanırım seni.aslında yazdıkların senı anlatıo daha cok ama fazlı beyıde aynen yansıtıo gercek olan şu ki akp olarak hepınız aynısınız.kaybeden ereglıden baskası deıl.fazlıbey muhtar bıle olamaz ereglıde basbakanın koltuk altında yasıo aklınca.yetıosa yureı cıkar meydana ama aldı boyunun ölçüsünü.benım tanıdıgım en buyuk şak şakcılardan bırısı sensın mustafa hakkını yememek lazım ama sıra sana gelmış kader ıste:)fazlı eregelının yaşadıgı en buyuk talıhsızlıktır buda ereglıye ders olsun baska memleketın adamlarını secmesınler kafalarını calıstırsınlar

Alpp :

Ee, olacağı buydu işte. Sen İl Başkanlığında kaybedeni desteklersen, her doğruyu her yerde söylersen başına bunlar gelir. Ama canını sıkma, seçimlere az kaldı. Bakalım senin gibi canla başla çalışanların yerini alacak olan dün partiyi satanların alacakları sonuç ne olacak. Sen öyle yada böyle Ak Parti siyasetinde markasın. Şimdi sen izle. Köylerden, beldelerden, ilçe merkezinden aldıkları oyu görünce görecez onların yüzünü.

kaptann :

Ak Partide yanlış veya doğru dik duruş sergileyen birini daha siyasi linç ettiler. Artık Ak Parti kurtulmuştur. Zonguldaktan 5 milletvekili çıkarır, Ereğli Belediyesini kazanır. İl Genel Meclisinin 6 sını, meclisin hepsini süpürür. Demekki en büyük engel senmişsin Uysal. Görecez bakalımm. Fazlı bey yanındaki hemşerileriyle kaç tane oy alacak genel seçimlerde. Yürü be Fazlı kim turar seniii...

alikemal :

Büyüksün sayın Vekilim, yıllardır senin oyunlarına engel olan, bir türlü alt edemediğin Uysal'ı sonunda aktardın. Artık gece rahat uyuyorsundur. Artık senin aleyhinde kimse konuşmaya da cesaret edemez. Padişah gibi oldun be Hoca, Öyle yaa, sana dokunanı çarpıyorsun. Mazallahhh. Ama bu halkta seni çarpacak, merak etme az kaldı saltanatına

PARTİLİ :

bence uysal'ın partiden ihraç edilhmesi yanlış bence asıl ihraç edilmesi gereken milletvekili erdoğan'dır. kongrede açık açık bir adaya destek olmuştur milletvekilinin birleştirici olmas ıgerekirken taraf olmuştur. bu da parti tüzüğüne göre partiyi bölge düşüncesidir bana göre. ayrıca ereğli'de partiler arası kutuplaşmaya neden olmuştur bence AKP disiplin kurulu milletvekili erdoğna'ı akp'den ihraç etmeli işte o zaman görelim Erdoğan'ın yanında kaç kişi gezecek.

ismailllll :

Gülüyorum Mustafa'ya.Bizden zorla Ak Partiye oy topluyordu. Çevresindeki herkesi ne yapıp edip söz alan adamı ihraç ettinizz. Ak Parti çok büyür artık. Sen çalişan ve çabalayını ihraç et, sonra gel oy iste. Sana öyle bir oy verecezki Fazlı bey, artık meclise değil Ankaradaki fabrikanda soluğu alacaksın inşallahhh

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.