UZUN'A KİMLİK KARTI

Tarih: 2010-02-12 00:00:00

Zonguldak Çevre ve Orman Müdürü Nazmiye Uzun, Zonguldak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Kutlu Günvar'a ziyarette bulunarak, Zonguldak Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kimlik Kartı verdi. Ziyarette konuşma yapan Nazmiye

Zonguldak Çevre ve Orman Müdürü Nazmiye Uzun, Zonguldak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Kutlu Günvar'a ziyarette bulunarak, Zonguldak Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kimlik Kartı verdi. Ziyarette konuşma yapan Nazmiye Uzun, "Hayvanları Koruma Kanunu yürürlükte olup, bu kanunun ilgili maddeler gereği ilimizde hayvanları koruma kurulu var.  Bu kurulun başında Vali bulunuyor. Vali'nin de görev verdiği Vali yardımcısı Başkanlığında İl Çevre ve Orman Müdürlüğü konuyla ilgili sivil toplum örgütlerinin üyeleri, Tarım Müdürlüğü, Müftülük, Sağlık Müdürlüğü temsilcisi ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan bir kurulumuz var. Bu konuda yıllık kararlar alınıp karara bağlanıyor ve uygulanması üzeride ilgili idarelere gönderiliyor. Kurulumuzun bu yıl aldığı karar gereği, biliyorsunuz bu kanun sadece kamu idarelerin veya devletin idarecilerinin doğrudan doğruya kendilerinin yürüttüğü bir işlem değil. Ama aynı zamanda sivil toplum örgütleriyle işbirliği içerisinde yürütülen bir kanun. Zaten bu olaylarda sadece devlet ödevli değil. Bu nedenle yurttaşı da bunun konunun içerisine çekebilmek, toplum inisiyatifine daha yakın bir inisiyatif oluşturmak adına biz bu sene yerel hayvan koruma görevlisi tespit etmek istedik. Bunun içinde taleplileri belirledik. Yaptığımız toplantıda üç kişi belirledik ve bu üç kişiye belge hazırladık. Belgelerimizi de bugün elden verdik. Ben bu belgeyi kutlu hanıma takdim ediyorum" dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kutlu Günvar, "Ben bu görevi üstlenmekten dolayı çok memnunum. Yıllar sonra Zonguldak'ta böyle bir dernek kuruldu. Arkadaşlarımızla beraber bu görevi üstlendik.
Böyle güzel bir görevi üstlenen dernek olarak hem kendi adıma hem de yönetimim adına beni buna layık gördüğünüz için sizlere çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.