VALİLİK TAM LİSTEYİ AÇIKLADI

Tarih: 2016-08-10 15:57:20

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Zonguldak’ta açığa ve gözaltına alınanların tam listesi açıklandı
 ZONGULDAK GENELİNDEKİ GÖZALTI VE AÇIĞA ALINMALAR LİSTE HALİNDE YAYIMLANDI.

 

Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz darbe kalkışmasının ilimiz genelinde sorunsuz bir süreç olarak tamamlandığına vurgu yapıldı. Valilik, darbe girişiminin ardından sürdürülen çalışmaların Türkiye’ye örnek olduğu9nu ve 1 dolarlıklar konusunun da il Emniyetinin başarısı olduğunu belirtti.

Görevden uzaklaştırılan toplam 37 savcı ve hakimden 29’nun tutuklandığının kaydedildiği; Zonguldak  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün açıklamasının tamamı aynen şöyle:

EMİN ADIMLARLA YÜRÜTÜLDÜ

15 Temmuz 2016 akşamı girişilen meşum darbe teşebbüsünün ardından, tüm yurtta olduğu gibi vilayetimizde de, Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) çökertilmesine yönelik faaliyetler hızla ve emin adımlarla yürütülmüştür. O meşum gece ve sonrasında Vilayetimiz çapında herhangi bir aykırı hareket oluşmamış; gerek Emniyet gerekse Jandarma düzleminde, özellikle de bu birimlerimizin başında bulunan yöneticilerimizin büyük gayretiyle sorunsuz olarak sürecin yönetilmesi sağlanmıştır.

PİSLİĞE BULAŞMAMIŞLARIN AYRIMI YAPILACAK

 İl Emniyet Müdürlüğümüzün eleman kıtlığına rağmen yürüttüğü çabalar takdire şayandır. Özellikle kalkışmanın hemen ertesi gününde hızlı bir şekilde Emniyet Teşkilatı içindeki aykırı unsurların açığa alınması, silahsızlandırılması ve pasaportlarının iptali çalışması tüm Türkiye’ye örnek teşkil etmiş, diğer vilayetler de bunu örnek almışlardır. Öte yandan “okunmuş 1 dolarlıklar” konusunu da ilk kez Emniyetimiz ortaya çıkartmıştır. Gerçekten masum olan insanımızın mağdur edilmemesi için bölücü terör örgütünün gizli beyin kadrosu ve yapılanmasının çözümlenmesi konusunda gene ülkemize örnek olacak çalışmalar nihai aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Böylelikle terör örgütü kadrolarında bizzat aktif olarak yer alanlarla, bu pisliğe bulaşmamış olanların hukuki zemindeki ayrımını yapmak mümkün olacaktır.

EMNİYETİ BASTI ALTINA ALMAYA DÖNÜK YAZILAR

Yukarıda anlatılan başarılarına rağmen sanki terör örgütü yandaşlarının gözetildiği şeklinde basında Emniyetimizi baskı altına almaya yönelik bazı yazıların yer aldığı mütalaa edilmektedir. Özellikle bazı terör örgütü yandaşlarıyla ilgili yürütülen ve sonuçlandırılan bir kısım süreçlerin ortaya çıkması üzerine, Emniyetimizi zan altında bırakmak isteyen çabaların arttığı ve yürütülen soruşturmaların saptırılmak istenildiği açıktır.

SAPTIRMAYA DÖNÜK ÇALIŞMALAR KARŞILIĞINI BULACAKTIR

Aşağıda dökümü verilen çalışmaların sonuçlarının incelenmesinden, İl Emniyet Müdürlüğümüzün bölücü terör örgütü FETÖ ile ilgili ne denli başarılı çalışmalar yaptığı görülecektir. Soruşturmaların yönünü saptırmak adına yapılacak çalışmalar da yargısal süreçler içinde gerekli karşılığını bulacaktır.
 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.