VATandAŞ-POLİS KAYNAŞTI!..

Tarih: 2009-09-03 00:00:00

Alaplı'da 27 Temmuz'da faaliyete başlayan Toplum Destekli Polis Uygulaması vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken,  vatandaşla polisin kaynaşmasının sağlıyor.  Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Toplum Destekli Polis Birimi Vatandaşların

Alaplı'da 27 Temmuz'da faaliyete başlayan Toplum Destekli Polis Uygulaması vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken,  vatandaşla polisin kaynaşmasının sağlıyor.  Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Toplum Destekli Polis Birimi Vatandaşların her türlü sorunları ve derdiyle yakından ilgileniyor. Uygulama ilçede büyük ilgi uyandırırken, vatandaşlarla polisin kaynaşmasını sağlıyor. İlçede 27 Temmuz itibari ile faaliyete başlayan Toplum Destekli Polis uygulaması ile vatandaşı işyerlerinde ve evlerinde ziyaret ettiklerini belirten İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş,  vatandaşın iyi günde kötü günde polisi yanında göreceğini ve böylelikle polise karşı oluşan ön yargının kırılacağını söyledi. Toplum Destekli Polis uygulaması ile polisin toplumla bütünleşmesini ve toplumsal duyarlılıkları algılamasını, suç önleme faaliyetleri çerçevesinde toplumdan polise bilgi akışının artmasına ve polisin suçlara yönelik etkinliklerinin daha verimli olmasının sağlayacağını kaydetti.
Tektaş, açıklamasında şunları söyledi: "Suçluluğu önlemek ve buna ilişkin çözümler geliştirmek yalnızca polisin görevi değildir. Çünkü suç tek bir kurum tarafından çözülmesi mümkün olmayan karmaşık sosyal bir problemdir. Bu nedenle, bir toplulukta suçu önlemek veya azaltmak istiyorsak, çevremizi şekillendiren ve topluma yön veren tüm unsurlarla işbirliği yapmak zorundayız. Toplumsal katılımı sağlayan, çevrenin sosyal yapısıyla bütünleşmiş kaliteli güvenlik hizmeti sunan bir polis modeli oluşturmak için Toplum Destekli Polislik temel amacımızdır. Önümüzdeki günlerde bu uygulamanın ilk meyvesini vererek suç oranlarında ciddi düşüşler olacağına inanıyoruz."Alaplı İlçe Emniyet Müdüründe görevli Toplum Destekli Polis Memuru Fatih Dinler'de İlçedeki semtlerde, Pazaryerlerinde, İlçe Merkezindeki esnaf ve vatandaşlara Toplum Destekli Polis Uygulaması hakkında bilgiler verdiklerini belirtti. Uygulamanın vatandaşlar da büyük ilgi uyandırdığını ve suçların önlenmesi noktasında önemli bir adım olduğunu kaydeden Dinler, ise şu bilgileri verdi:"27 Temmuz 2009 da İlçemizde uygulanmaya başlanan Toplum Destekli Polis Uygulaması vatandaşlarımızın ilgisini çekti. Uygulama ile birlikte vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit edip çözüme kavuşturuyoruz. Uygulama ile vatandaşlarımız ile polis arasında kaynaşma ve dayanışmanın artacağına inanıyoruz. Amacımız suçların işlenmeden önce önüne geçmektir. Bunun yanı sıra Toplum Destekli Polis Uygulaması ile son zamanlarda vatandaşlarımızdan gelen ihbarlarda artış gözleniyor. Vatandaş-larımız ile suçların azaltılması noktasında tam bir dayanışma içerisindeyiz. Buda bizi oldukça memnun ediyor" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

eregli.li :

sayın amirim sizlerle bir konu anlatayımda siz cevaplayın biz bu konuda neden nerde bilgi alamıyoruz konu şöyle ereglide soygun olmuş kişi karakolda resimleri görmüş bu kişi demiş sonra okişiyi alıyorlar şahış ne oldugunu bilmeden gitmiş o na senmi soydun demişler oda ne soygunu demiş dükanın sahibi senin işgalini verdi demişler o arada arkadaşa b1 kaç el dayak sonrada şikayetci kişiyi çagırmişlar oda bu degil demiş yani adamım yedigi dayak karkalmış bu nasıl bir anlayış anlamadın sonra karakolu başka arkadaş aramış böyle konu oldu biz hakkımızı nasıl arayacaz demiş verilen cevap sen ordaymıdın şahidin varmı diyormuş ya devletin içinde şahidi kişi nerden bulsun böyle bir yasa varmı ya

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.