VELİ SALDIRISINA TEPKİ

Tarih: 2012-11-07 00:00:00

Kdz.Ereğli Dikmen İlkokulunda görevli öğretmen Mustafa Korkmaz'ın kendisiyle görüşmeye gelen bir öğrencisin velisinin saldırısına uğradığını ve yaralandığını belirten Eğitim-Sen Kdz.Ereğli Temsilciliği yaşanan olaylara tepki gösterdi.   Saldırının hiçb

Kdz.Ereğli Dikmen İlkokulunda görevli öğretmen Mustafa Korkmaz'ın kendisiyle görüşmeye gelen bir öğrencisin velisinin saldırısına uğradığını ve yaralandığını belirten Eğitim-Sen Kdz.Ereğli Temsilciliği yaşanan olaylara tepki gösterdi.

 

Saldırının hiçbir haklı gerekçesinin olamayacağını bildiklerini belirtilen yazılı açıklamada, Öğretmenimize uğradığı saldırıdan dolayı acil şifalar diler geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Yaşanan bu üzücü olay, AKP`nin öğretmenleri sürekli hedef gösteren politikalarının bir sonucudur. Bundan sonra bu tür olayların artarak devam edeceğinin de bir habercisidir. Onlarca eğitim emekçisinin okullarda bıçaklanmasına, darp edilmesine neden olan şiddetin, tek sorumlusu siyasal iktidarın ta kendisidir. Yeni eğitim sistemini, toplumun geniş kesimlerinin itirazlarına rağmen yürürlüğe koyan AKP, bu eğitim sistemi ile yaşanacak sorunların sorumlularının öğretmenler olacağını açıklamış; yaşanacak sorunlara ilişkin 'biraz özveri` istediği öğretmenleri hedef olarak göstermiştir.  İstenilen bu özveri ise AKP`nin çocukların yaşamını tehdit eden eğitim sistemine karşı öğretmenlerin kendi yaşamlarını ortaya koymalarıdır. Son kertede, hem çocuklarımızın hem de eğitim emekçilerinin yaşama hakkı, yeni eğitim sistemi ile büyük tehlike altındadır.  Bu tehlikeli dönemin tek sorumlusu, yeni düzenine uygun bir düzenleme ile eğitim alanını baştan aşağı değiştiren siyasal iktidardır. Eğitim Sen olarak, AKP`yi bir kez daha uyarıyoruz; biz eğitim emekçilerini hedef tahtasına koyan açıklamalardan bir an önce vazgeçmelisiniz Çünkü bu açıklamalarınız sayesinde eğitim emekçilerinin can güvenliği ortadan kalkmaktadır denildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

psikolojilerini bozmayın :

psikolojileri bozulur çocukların bırakın kavga etsinler, küfür etsinler, defter kitap getirmesinler, saç uzatsınlar. artık her şey serbest. anlat geç devri başladı. para işine gelince kimse para toplayacağım diye zorlamasın artık kendini. bu arada hocamın sendikası eğitim-bir-sen. bizi bu hallere düşüren hükümetin emrindeki sendika. hiç kızmasın.

muhammet ANDiç :

kabul edilemez bu münferit saldırıyı iktidara kitleme çabanızı taktir ediyorum

İsmail CANDan :

Yaşasın... Bir iş kolu daha doğdu.Bundan sonra sınıflara,okul koridorlarına,veli toplantılarına ve okul bahçelerine polis nezaret edecek.Çünkü öğretmenlermizin can güvenlikleri yok.Başbakanımızı 350 polis koruyorsa bir okulda 3-5 polis neye bulundurulmasın?

Erol Güner :

Hastahanelerde doktorlar şiddete uğrar,Kadınlar kocalarından ya da sevgililerinden şiddete uğrar,Okullarda öğretmenler şiddete uğrar,Askere gidersin komutanından şiddete uğrarsın,daha küçücük çocuksundur annenden babANDan şiddete uğrarsın.En ufak bir hak arama eyleminde bulunursun kolluk kuvvetlerinden şiddete uğrarsın.Bu daha böyle sürüp gider.Şiddet ve cinnet toplumu olduk sonunda.

isimsiz :

öğretmene kalkan eller kırılsın

EREĞLİ VATANDAŞI :

İNSANLARIN ÇİVİSİ ÇIKMIŞ okullarda da artık mutlaka güvenlik görevlisi bulundurulmalı aksi halde bu kendini bilmez haddini bilmez veliler bugün öğretmeni yaraladıysa yarın okula silah ile elini kolunu sallayarak gelir müdürü vurur LÜTFEN TOPLUMDA VE OKULLARDA ŞİDDETE HAYIR DİYEREK ŞİDDETTEN SAKINALIM ŞİDDETE HAYIR DİYORUM.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.