VELİLERE ÖNEMLİ DUYURU

Tarih: 2011-09-15 00:00:00

Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını söyledi.Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, yeni eğitim-öğretim konusunda bilgiler vererek, velilerin her zaman çocuklarının takipçisi olmalarını istedi. G
Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını söyledi.
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, yeni eğitim-öğretim konusunda bilgiler vererek, velilerin her zaman çocuklarının takipçisi olmalarını istedi. Girgin, 12 Eylül'de ilköğretim okullarının birici sınıfları ve ana okullarının eğitim ve öğretime 3 aylık yaz döneminden sonra yeni bir heyecanla okullardaki uyumlarıyla ilgili eğitime başladıklarını belirten Girgin, Bakanlığımızın programı doğrultusunda çocuklarımızın okula gelişleri okuldan evlerine gidişleri ile ilgili okul içerisindeki labovaların, sınıfların, spor salonlarının, bahçenin nasıl kullanılacağıyla ilgili, nasıl hareket edileceğiyle ilgili hem öğretmenleriyle uyum sağlaması hem de velilerin öğrencileri okula alıştırmasıyla ilgili, uyumlarıyla ilgili eğitim öğretim başladı. Ancak diğer ilköğretim okulları 2. sınıftan itibaren, ortaöğretim, tüm okullarımız 19 Eylül'de eğitim öğretime ders başı yapacaklar dedi.
Velilere de uyarılarda bulunan Harun Girgin, velilerin çocuklarını takep etmelerini istedi. Girgin şunları söyledi: Öğrencilerimizin özellikle velilerimizin okula gönderdikleri çocuklarınızı takip etmelerini, öğretmen veli öğrenci üçgeni bizim için çok önemli. Kimle oturuyor, kimle kalkıyor, kimle okula gidiyor mutlaka çocuklarını takip etmelerini istiyoruz. Daha sonra üzülmelerini istemiyoruz, bunun için söylüyoruz. Dönem sonlarında da söylüyoruz. Öğrencinin aldığı karne sadece öğrencinin değildir, aynı zamanda velinin de karnesidir. Bu doğrultu da 'öğrencinin cebine ben harçlığını koydum, ben görevimi yaptım, ben okula gönderdim' demek yetmiyor. Öğretmen mesleği çok önemli bir meslek. Çocuklarımıza iyi davranıp onların iyi bir insan olması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerine inanıyorum. Ben yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Başarı dolu olmasını ve en iyi yerde olmamızı diliyorum. Velilerimizin bize ve okullarımıza destek olmasını her zaman söylüyoruz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.