YABANCI DİL FUARI!..

Tarih: 2012-05-15 00:00:00

Kdz.Ereğli Yıldırım Koleji'nde, yıl içinde derslerde öğrenilen teorik İngilizceyi pratiğe dönüştürmek için düzenlenen İngilizce fuarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Okulun bahçesinde düzenlenen fuarda, proje sorumlularının kendilerini ziyaret eden öğre
Kdz.Ereğli Yıldırım Koleji'nde, yıl içinde derslerde öğrenilen teorik İngilizceyi pratiğe dönüştürmek için düzenlenen İngilizce fuarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Okulun bahçesinde düzenlenen fuarda, proje sorumlularının kendilerini ziyaret eden öğrencilere, bulmacalar, bayrak ve başkent bulma oyunu, taboo oyunu, balonu patlatıp soruyu bilme, yüzen mektuplar, elma kapıp yeme, sinek avlama, yıldırım city, tekerlemeler ve board gamesde bitiş çizgisine gitme gibi birbirinden farklı 60 stantta oyun oynayarak hem hediye kazandı, hem de İngilizcelerini geliştirdi. Okul İngilizce Zümre Başkanı Sebahattin Avşar, İngilizce'nin gözle görülür elle tutulur hale getirilmesinin, öğrencilerin çalışmalarla fuara katılıp eserlerini sergilemelerinin olumlu yönde motive ettiğini, fuarımızdaki stantlarda görevli öğrencilerimiz ve etkinliklere katılan diğer öğrencilerimiz ve velilerimiz İngilizce pratik yapma fırsatı yakalayarak, hem eğlenip hem öğrendiler. Fuar da görev alan herkese teşekkür ederim dedi. Okul Müdürü Mehmet Sarısoy ise, İngilizce öğretmenlerimizin dönem içinde derslerde yaptıkları çalışmaları, İngilizcenin günlük hayatta kullanımının öğrencilerde bunun pratiğe dönüştüğünü, İngilizcenin sadece öğretmen ve veliler tarafından öğrenilmesi için dayatılan bir ders değil, öğrencilerimizin de günlük hayatta kullanılan ve bizim de kullanabileceğimiz bir dil algısı oluşmaktadır ki öğretmenler olarak bizim vermeyi düşündüğümüz kazanımlardan birisi de budur. Çocukların yüzlerindeki öğrenme isteğinin kendilerini mutlu ettiklerini ifade etti ve yapılan etkinlikten dolayı emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere ve velilere teşekkür ederim.Yıldırım Koleji Yıdırım Zenginleştirilmiş Eğitim Programı olarak adlandırdığımız sistemde, Uluslararası Akredite Yabancı Dil Eğitim Sistemi, Yabancı Dil Eğitimini Avrupa Konseyi tarafından belirlenen Portfolyo ve Dil Pasaportu kriterlerine uygun standartlarda gerçekleştirme, Cambridge Üniversitesi'nin sınav kuruluşu Cambridge ESOL tarafından yapılan uluslar arası geçerliliği olan UCLES sınavlarına katılım ve çevre özel okulların katılımıyla sınav merkezi olma gibi çalışmaları devam etmektedir dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.