'YAKALADIĞIMIZ BAŞARI ORTADADIR'

Tarih: 2014-06-24 14:47:00

Çatalağzı Termik Santrali’nde Kasım ayı sonuna kadar devir teslimin gerçekleşmesini beklediklerini açıklayan Demir Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Demir, özelleştirme sürecini başarıyla tamamlanacağını ve bu sektörde de üstün başarı elde ed

Çatalağzı Termik Santrali’nde Kasım ayı sonuna kadar devir teslimin gerçekleşmesini beklediklerini açıklayan Demir Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Demir, özelleştirme sürecini başarıyla tamamlanacağını ve bu sektörde de üstün başarı elde ederek yöreye değer katmayı sürdüreceklerini açıkladı.

 

 

Demir Madencilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Demir, Çatalağzı Termik Santrali’nin özelleştirme sürecine ilişkin yaptığı açıklamasında, Temmuz sonuna kadar gerçekleşmesi beklenen Yüksek Kurul onayının ardından sözleşmenin ve diğer aşamaların da tamamlanmasıyla Kasım ayı sonuna kadar devir teslimin gerçekleşmesinin ön görüldüğünü söyledi.

 

“EN YÜKSEK TEKLİFİ VERDİK”

Demir grubunun devam eden özelleştirme sürecini başarı ile tamamlayacağını ve sektöründe de üstün başarı elde ederek yöreye katma değer katmayı sürdüreceklerini belirten Demir’in açıklaması şu şekilde: Elektrik Piyasasının Serbestleştirilmesi çalışmaları çerçevesinde özelleştirme programına alınan Çatalağzı Termik Elektrik Santrali’nin Varlık Satışı Yöntemiyle satılmasına ilişkin;  ön yeterlilik başvurularının 21.04.2014 tarihinde, nihai pazarlık görüşmelerinin ise 29.04.2014 tarihinde gerçekleştiği malumunuzdur. Zonguldak Havzasında özel sektör madenciliğinin öncüsü ve lideri olarak, havzadaki madencilik faaliyetlerinin devamını da teminen, düzenlenen ihaleye katılarak her iki aşamayı başarıyla tamamlayıp En Yüksek Teklifi verdiğimiz bilinmektedir.

 

DEVİR TESLİM KASIM AYI SONUNA KADAR

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından, teklifimize ilişkin EPDK ve Rekabet Kurulu onaylarının da alınarak konunun nihai onay için Özelleştirme Yüksek Kurulu’na sunulduğu bilgisini kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Temmuz sonuna kadar gerçekleşmesini beklediğimiz Yüksek Kurul onayını takiben sözleşme ve diğer aşamaların da tamamlanmasıyla Kasım ayı sonuna kadar devir teslimin gerçekleşmesini ön görmekteyiz. Madencilik, Perakende ve Turizm sektörlerinde vizyoner yatırımlarla yöresine değer katmış olan gurubumuzun, Elektrik Üretim sektöründe de başarıyla faaliyet göstereceği şüphesizdir. İstihdam ve Katma değer üretme, Kurumsal yapılar oluşturma konusundaki geçmiş başarılarımız ÇATES sürecinin geleceğine ışık tutmaktadır. Finansman ve alternatif ortaklıklar konusundaki görüşmelerimiz ise ‘Büyüme ve stratejik İşbirliği’ odaklı olarak başarıyla devam etmektedir.

 

DEZENFORMASYON ÇALIŞMALARI

Üretim Kültürü ve Çağdaş Vizyon sahibi olmayan bir kısım sözde iş çevrelerinin ve onların yandaşı bazı yayın organlarının süreçle ilgili yaptıkları dezenformasyon çalışmasını hayret ve üzüntüyle izlemekteyiz. Bir kısmıyla dostluk ilişkilerimiz bulunan isimlerle ilgili yapılan ticari ortaklık iddialarının gerçekle ilgisi olmadığının bilinmesini isteriz.

 

“KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Madencilik alanındaki öncü faaliyetlerimiz sırasında da, şehrimizin ilk modern Alışveriş Merkezi ile ilk beş yıldızlı otelinin hayata geçirilmesi aşamasında da benzer çapsız bakış açısına muhatap olmamıza rağmen yakaladığımız başarı ortadadır. Demir gurubu olarak devam eden özelleştirme sürecini başarıyla tamamlayacağımızdan ve bu sektörde de üstün başarı elde ederek yöremize değer katmayı sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın”

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.