"YANLIŞ DÜZELTİLMELİ"

Tarih: 2009-07-01 00:00:00

GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu, Emekliler Günü’nü kutladı. Emeklilerin yaşam düzeyinin aslında bir ülkenin genel refah seviyesini gösterdiği belirtilen Muslu, “Türkiye’de 28 Haziran ile 4 Temmuz tarihleri arası her yıl Emekliler Haftası olarak ve 30 Hazir

GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu, Emekliler Günü’nü kutladı. Emeklilerin yaşam düzeyinin aslında bir ülkenin genel refah seviyesini gösterdiği belirtilen Muslu, “Türkiye’de 28 Haziran ile 4 Temmuz tarihleri arası her yıl Emekliler Haftası olarak ve 30 Haziran ise Emekliler Günü olarak kutlanıyor. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emekli olduğu bu haftayı, ülkemizdeki tüm emekliler için Emekliler Haftası ve Emekliler Günü olarak kutluyoruz. Tüm emeklilerimizin daha iyi şartlarda yaşaması için mücadele eden Genel Maden İşçileri Sendikası olarak bu anlamlı günde tüm emeklilerimizin Emekliler Günü’nü kutluyoruz. Aslında bir ülkedeki emeklilerin yaşam düzeyi o ülkenin ekonomik olarak gelişmişlik düzeyinin de bir göstergesidir. Bizler de kendi emeklilerimizin Avrupa’daki gelişmiş ülkelerin emeklileri gibi yaşamının geri kalanını kendi ülkesinin ve dünyanın güzelliklerini görerek-gezerek geçirmesini istiyoruz.  Bugün ülkemizdeki emeklilerin en önemli sorunlarından biri farklı maaş uygulamalarıdır. Bu yanlış en kısa zamanda düzeltilmeli ve emeklilerimizin maaşları insanca yaşam sürdürebilecekleri bir noktaya yükseltilmelidir. Başta devletimiz olmak üzere herkesin; her alanda tecrübesine ve bilgisine ihtiyaç hissettiği emeklilerimize hak ettikleri saygıyı göstermesini bekliyor ve tüm emeklilerimizin Emekliler Günü’nü kutluyoruz”.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.