YARDIMA MUHTAÇ DEĞİLLERMİŞ!..

Tarih: 2012-10-17 00:00:00

Zonguldak'ta iki gündür bazı televizyon kanallarında yayınlanan "Zonguldak'ta 2 kadın yıllardır çöpten geçiniyor" başlıklı haber ile ilgili olarak Zonguldak Valiliğinden bir yazılı açıklamada yapıldı. 16 ve 17 Ekim 2012 tarihlerinde bazı televizyon kanal

Zonguldak'ta iki gündür bazı televizyon kanallarında yayınlanan "Zonguldak'ta 2 kadın yıllardır çöpten geçiniyor" başlıklı haber ile ilgili olarak Zonguldak Valiliğinden bir yazılı açıklamada yapıldı.

16 ve 17 Ekim 2012 tarihlerinde bazı televizyon kanallarında yayınlanan "Zonguldak'taki 2 kadın yıllardır çöpten geçiniyor" başlıklı haber ile ilgili olarak Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 'Valiliğimizce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce gerekli incelemenin yapılması yönünde girişimde bulunulmuş, haber sonrasında çöp toplayarak geçimini sürdürdüğü iddia edilen her iki kadınla da İl Müdürü ve sosyal hizmet uzmanları tarafından görüşme yapılmış, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının işlevleri konusunda aydınlatılmaları sağlanmış, her ikisi hakkında aşağıdaki bilgilere ulaşılmıştır. Şöyle ki, haberde adı Fatma Öztürk olarak verilen aslında ismi Günnahar Öztürk olan kadının eşinin emekli olduğu, halen kömür işiyle uğraştığı, kendisinin de Bağ-Kur primi ödediği, kendilerine ait evde yetişkin ve özel işlerde çalışan iki oğlu ile birlikte oturdukları tespit edilmiştir. Yine haberde adı geçen Hayriye Arslan'ın eşinin 1972 yılında meydana gelen grizu faciasında vefat ettiği eşinden 900 TL emekli maaşı aldığı, kendisine ait evde evli ve emekli olan oğlu Ramazan Arslan ile birlikte yaşadığı belirlenmiştir. Sonuç olarak, her iki kadın vatandaşımızın da sosyal güvenlik sistemi şemsiyesi altında oldukları, birlikte ikamet ettikleri aile bireylerinin de özel işlerde çalıştığı, bu nedenle gerçek anlamda yardıma muhtaç olmadıkları, görüntülerdeki alanın çöp alanı olmadığı, dökülen hafriyattan demir toplama işini, kendi tercihleri ve geçimlerine katkı sağlama amacı güderek yaptıkları kanaati oluşmuştur' denildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

kirtoz :

Çok merak ediyorum eğer bir siyasi parti genel başkanı bu kadınların görüntülerini grup konuşmasına taşımasaydı, vali bey bu kadınların durumuyla bu kadar ilgilenir miydi? Hiç sanmıyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.