YARGIDAN SON NOKTA

Tarih: 2011-05-09 00:00:00

Yüksel Balcı’nın da işyerinin bulunduğu Devrek Yolu Caddesindeki bir çok işyerini Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından yıkılması ve ardından da bu arsalar üzerindeki mallara el konulup belediyenin deposuna taşınması ile ilgili yargı sürecinde Balcı lehine so

Yüksel Balcı’nın da işyerinin bulunduğu Devrek Yolu Caddesindeki bir çok işyerini Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından yıkılması ve ardından da bu arsalar üzerindeki mallara el konulup belediyenin deposuna taşınması ile ilgili yargı sürecinde Balcı lehine sonuçlandı.

Bu konuda Yüksel Balcı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu bilgi verildi:

“Ereğli Belediyesi özellikle Yüksel Balcı’nın buradaki tuğla ve kiremit gibi inşaat malzemelerine el koyarak Belediye’ye ait depoya kaldırmıştı. Yüksel Balcı’da Zonguldak İdare Mahkemesi’ne dava açarak Belediye’nin aldığı bu kararın bozulmasını istedi. Zonguldak İdare Mahkemesi ise belediyenin bu uygulamasının hukuka aykırı olduğunu oy birliği ile kabul etti. Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından oy birliği ile alınan kararda, davacının arsası üzerine bekçi mopası ve inşaat malzemesi koyabileceğini bunun kanuna aykırı olmadığına işaret etti ve belediye’nin yaptığı bu işlemde hukuka uygunluk görülmediği kararına vardı.

TAZMİNAT DAVASI YOLDA

Balcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Balcı, İdare mahkemesinin bu kararından sonra yaptığı açıklamasında adalete her zaman güvendiğini belirterek, yargının bu kararından sonra kendilerine tazminat davası açma hakkının doğduğunu söyledi.

Yüksel Balcı şöyle dedi: “Ne yazık ki bu tür konularda tazminat Belediye’nin kasasından çıkıyor. Oysa kanuna aykırı kararın altına imza atan kişilere ceza verilmesi gerekir.

Belediye başkanı bu kararı uygularken kanuna aykırı olduğunu bildiğine adım gibi eminim. Eğer bilmiyorsa hukuk danışmanlarında bir sorun var demektir. Ama hukuk danışmanlarının kendisini uyardığını sanıyorum. O kanuna aykırı olduğunu bilerek bu uygulamayı gerçekleştirip, yani tapulu arsamızın üzerinden mallarımıza el koyup kişisel egosunu tatmin etmiş oldu. Nasılsa tazminatı cebinden ödemeyecek!

Üzgünüm, açılacak tazminat davasındaki ödemeler bu Ereğli halkının ödediği vergilerden, yani belediyenin kasasından ödeniyor.

Bunun örneğini geçmişte de yaşadık. Erçin Haşhaş’a kanuna aykırı olarak verilen yerden doğan 700 bin lira civarındaki tazminat Belediye’nin kasasından ödendi. Karadeniz Ereğli Belediyesi’ne yazık oluyor. Belediye kişilerin egolarını tatmin etme makamı olmamalı…”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ONUNCU KÖY :

SAYIN BALCI AÇIKLASIN BEN ZIRVALAMIŞ OLAYIM 11. KÖY ARKADAŞ. YANLIZ SEN NE ZAMAN ONUNCU KÖYDEN KOVULMUŞTUN:))

11. köy :

onuncu köy. nekadar emin konuşuyorsun öyle ya. oralarda en büyük hissenin balcıy ait olduğunu bilmeyenmi var. zırvalama...

ONUNCU KÖY :

SAYIN BALCI ARSA SİZİN TAPULU MALINIZ DEĞİL YALAN BEYANDA BULUNMAYIN ÖNCE BUNU DÜZELTİN.MALLARINIZ EL KONULMUŞSA ONLARI HUKUKEN NASIL OLSA ALIRSINIZ. FAKAT SİZ AYLARCA SİZE BOŞALTMANIZ İÇİN TEBLİGAT YAPMANIZA RAĞMEN İŞGAL ETTİĞİNİZ ARSAYI BOŞALTMADINIZ BUNU DA KAMUOYUNA ANLATIN.HALK DOĞRULARI BİLSİN.MAHKEME SİZE SADECE MALLARINIZI İADE HAKKI VERMİŞTİR.GERİSİ YALAN.O ARSA SİZİN DEĞİL İŞGAL ETTİĞİNİZ BİR YERDİR. DEĞİLSE TAPUSUNU DA GAZETELERE DAĞITIRMISINIZ.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.