YAŞ MAĞDURLARI HAK ARIYOR

Tarih: 2013-04-09 00:00:00

Ak parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu 1999 yılında çıkan yasaya takılan 300 bin Yaş mağdurunun kaybedilmiş hakları hükümetimiz tarafından hızlı bir şekilde düzeltilmeye çalışılıyor dedi. Ak Parti ilçe Başkanlığı toplantı salonunda Kdz.. Ereğli'de

Ak parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu 1999 yılında çıkan yasaya takılan 300 bin Yaş mağdurunun kaybedilmiş hakları hükümetimiz tarafından hızlı bir şekilde düzeltilmeye çalışılıyor dedi.

Ak Parti ilçe Başkanlığı toplantı salonunda Kdz.. Ereğli'de işyeri bulunan Mali müşavir Atanur Işık Mali  Müşavir Aaydın Adatepe'nin hazırladığı 300 Bin yaş mağduru emekliler ile ilgili, dosyayı Ak parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu'na teslim etti. Daha önce aynı dosyayı Kdz.Ereğli Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır'a teslim edildiğini ifade eden Faruk Çaturoğlu konu ile ilgili verdiği bilgide şu görüşlere yer verdi:
1999 yılından önce çıkartılan yasada erkekler 5000, iş günü prim 25 sene, Kadınlar 5000. İş günü prim 20 sene çalıştıkları zaman emekli olabiliyorlardı.
1999 yılında bizden önceki hükümetlerin çıkardığı yasa  ile 1999 yılı ve öncesi işe başlayanlar için kademeli yaş şartı getirildi. Yani emeklilik için gereken sigortalılık süresi ve prim gün sayısını tamamlayan ancak emekli olmak için yaşı bekleme zorunluluğu getirilmiştir.
1999 yılında çıkan ( 4447 nolu kanun ) ve 2002'de yasallaşan ( 4759) nolu kanun) ile yürürlüğe giren kademeli yaş mağdurlarının haklarının geri verilmesi ile ilgili çalışmalar hükümetimiz tarafından hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bizler iktidar partisi olarak yaş mağduru emeklilik hakkı kazanmış mağdurların hakkının biran evvel verilmesi hususunda yapılan çalışmaları takip ediyoruz.
Çaturoğlu, 1199,Yılında çıkan 2002 yılında yasallaşan kanunun yaş mağdurları adına görüşlerini yazılı olarak AK parti ilçe başkanlığımızda yaptığımız toplantıda teslim eden Kdz Ereğli'de Mali Müşavir olarak çalışan Atanur Işık ve Alaplı'da Mali Müşavir olarak işyeri bulunan Aydın Adatepe'den yaş mağdurları ile ilgili dosyayı aldık biz iktidar partisi ilçe yönetimi olarak bu dosyayı milletvekillerimize teslim ederek takipçisi olacağız umuyoruz ki en kısa zamanda 300,binin üzerinde bulunan yaş mağduru arkadaşlarımızın hakları en kısa zamanda yasallaşarak hak kayıpları önlenmiş olur dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

SMMM ATANUR IŞIK :

Sevgili VATANDAŞ , dosyaları teslim etmeden önce bizde aynı düşüncedeydik. Ama bize söylenen dosya gittiğinde alındığına dair bilgi veriyorlar. Ayrıca Dosya verdiğimiz yerde mutlaka bizim gibi yaş mağduru arkadaşlarım var ve heyecanla işi takip edeceğini söylüyor yani karamsar olmayalım

VATANDAŞ :

İNSALLAH AKP TEŞKİLATLARI BU İMZALARI HASIR ALTI ETMEZ. HİÇ OLMAZSA BOŞTE GEZEN GENÇLERE YER AÇILIR

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.