YAŞ PASTALI PROTESTO

Tarih: 2010-11-08 00:00:00

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı  Alemdar, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun verdiği sözleri tutmadığını belirterek 8 Kasım'da bu sözün 520'nci günü olduğunu hatırlattı. Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Salih Alemdar, 1 Mayıs 2009 tarihinde Milli Eğitim Baka

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı  Alemdar, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun verdiği sözleri tutmadığını belirterek 8 Kasım'da bu sözün 520'nci günü olduğunu hatırlattı.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Salih Alemdar, 1 Mayıs 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı görevine başlayan Nimet Çubukçu'yu 21 Haziran 2009 tarihinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanının Milli Eğitimin sorunları ve Türk Eğitim-Sen'in talepleri konusunda bir dosya sunduğunu belirterek başladığı açıklamasında, Genel Başkan İsmail Koncuk'un bu önemli ziyarette bakana; kadrolu öğretmenlik dışındaki öğretmen istihdamının hukuka ve insan haklarına aykırı olduğunu belirterek; tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi ve sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verilmesi gerektiğini ifade ettiğini, bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'da, halen görev yapan 4/B'li kapsamındaki sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçireceklerini ve bundan sonraki öğretmen atamalarında sözleşmeli öğretmen ataması yapılmayacağını, sadece kadrolu öğretmen alınacağını söylediğini hatırlatarak Bakanın sözünde durmadığını vurguladı. Alemdar yaptığı açıklamasında, "Yeni göreve başlayan bir bakanın sözleşmeli öğretmenler için Türk Eğitim-Sen Genel Başkanına yaptığı açıklama çok önemli görülerek bu konu hemen kamuoyu ile paylaşıldı. O tarihte gündem oluşturan bu haber, tüm ülkeyi, eğitim camiasını, ortalama 70 bin sözleşmeli öğretmeni, ailelerini ve atama bekleyen 320 bin öğretmeni doğrudan ilgilendiriyordu. Milli Eğitim Bakanının verdiği bu söz 8 Kasım 2010 Tarihinde tam 502.gününü dolduruyor. Bir bakan 21 Haziran 2009 tarihinde verdiği bir sözü 502 gündür yerine getirmemişse bu olaya ancak yaş pasta kesilerek tepki gösterilir. Aslında Türk Eğitim-Sen "Ağlanacak halimize gülelim" diyor; anlayan olursa. Türk Eğitim-Sen kendilerine verilen sözün tutulmamasını 8 Mayıs 2010 tarihinde Pazartesi saat 12.00 de tüm 4/B'li sözleşmeli öğretmenlerle beraber bakanlık önünde yaş pasta keserek protesto edecektir. 1-5 Kasım 2010 Tarihinde Ankara Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 18.Milli Eğitim Şurası gündemine de taşınan mevcut kadrolu öğretmen olarak çalışanların da kademeli olarak sözleşmeli yapılması teklifi ilk komisyonda kabul edilmesine rağmen; Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı'nın bu teklife karşı çıkmasından dolayı son anda ret edildi. Hükümet öğretmenler için iyi rüya görmüyor; 8 Kasım 2010 tarihi saat 12.00 MEB'in önünde buluşuyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.