YATIRIMCILARA DAVET

Tarih: 2012-02-28 00:00:00

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, ilçede istihdama yönelik çalışmalara destek vereceklerini bu yönde yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayacaklarını söyledi. AK-AL fabrikasını alan Merinos gurubunun kendi sahasının içine 12 bin metrekare ka
Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, ilçede istihdama yönelik çalışmalara destek vereceklerini bu yönde yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayacaklarını söyledi. AK-AL fabrikasını alan Merinos gurubunun kendi sahasının içine 12 bin metrekare kapalı alanda yeni yatırım yapmak için proje hazırladıklarını bildiğini belirten Çimenoğlu, AK-AL Tekstil Fabrikasını alan Merinos Grubunun yeni yatırımlar yapmak için bazı girişimlerde bulunduğunu biliyorum. Hatta yapacakları yatırımlar için proje hazırladıklarını da bizzat biliyorum. İlçemizin en büyük sorunlarının başında işsizlik gelmekte olduğuna göre, 12 bin metrekare kapalı alanda yapmayı düşündükleri yatırımları için Merinos gurubuna her türlü desteği vermeye hazırız. Yaklaşık altı aydır yapmayı düşündükleri yatırımla ilgili her hangi bir girişim olamadığını biliyoruz. Projelerinin ve her şeylerinin hazır olduğu bu yatırım için sanıyorum patronlarının onay vermeleri bekleniyor. Kısaca yapılacak yatırım projelerinin onayı patronlarının iki dudağının arasında. Sanırım bazı çekinceleri var. 12 Bin Metrekare kapalı alan demek, orada en az 250 kişinin iş ve istihdamı demek anlamına geliyor dedi.
Siyasilere de çağrıda bulunan Çimenoğlu, Burada başta Alaplı Kaymakamı, siyasi ilçe başkanları, sivil toplum örgüt başkanları ile birlikte ve bölge milletvekillerimizle birlikte Merinos Gurubu Yönetim Kurulu Başkanını bir gün hep birlikte ziyaret edelim. Çekinceleri varsa başta milletvekillerimizin desteği ve yerel yönetimler olarak onlara güvence verelim. 'Biz sizin tamamen arkanızdayız. Alaplı'da veya Zonguldak'ta çıkabilecek her türlü problemin arkasındayız. Sizin yanınızdayız. Yeter ki siz bu yatırımı buraya yapın' diyelim.
İlçemizin işsizlik sorununu bu esnada bir nebze olsun çözmüş oluruz. Yine söylüyorum asfalt yol, köprü, dolgu alanı, yeşil alan yada sosyal donatılar bu gün olmazsa yarın muhak-kak olur, ama işsizliğin çözümü için her zaman elimize imkan ve fırsat çıkmaz. Bu fırsat şu anda elimizin altında gelmiş durumdadır. Ne yapıp edip merinos gurubunu ikna ederek en az 200- 250 işsizimize aş ve iş verebiliriz diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.