"YATIRIMDA TEŞVİK EDİCİ OLUNMALI"

Tarih: 2009-05-29 00:00:00

İstanbul Zonguldaklılar Derneği 2. Başkanı İş Adamı Mehmet Gökay Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı makamında ziyaret etti.Gökay, "hayırlı olsun" temennilerini ilettikten sonra Başkan Posbıyık ile bölge hakkında yöre mahsulü, fındıktan sanayi ya

İstanbul Zonguldaklılar Derneği 2. Başkanı İş Adamı Mehmet Gökay Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı makamında ziyaret etti.
Gökay, "hayırlı olsun" temennilerini ilettikten sonra Başkan Posbıyık ile bölge hakkında yöre mahsulü, fındıktan sanayi yatırımına kadar birçok konuda görüş alışverişi yapıldı.
Mehmet Gökay, "Zonguldak bölgesinde yatırımların artırılarak sanayi üretiminin çeşitlendirilmesi gerekmektedir. Organize sanayilerin bu şekilde doldurularak, yeni sahaların açılabileceğini dolayısıyla işsizliğe ve göçe çözüm olacağı inancındayım. Üretmeden kalkınmanın olmayacağını işsizlerin iş gücünü ekonomiye kazandırmadan bireysel sıkıntıların aşılamaz bu anlamda içinde bulunduğumuz hassas dönemde, herkesin buna ek olarak neler yapabilirim arayışları için büyük önem arz etmektedir. Bölgemiz mahsulü fındığı işleyerek yeni ürünler yeni damak tatları ve fındığın kullanım alanlarını artırıcı çalışmalara ivme kazandırmalıyız. İstekli olmasak da alternatif tarım ürünleri üreticiliğine ve meyveciliğe biran önce başlamamız gerekli" dedi.
Muhtarlardan, oda başkanlarına, validen, bölge milletvekillerine kadar her kesimden yatırım konusunda teşvik edici ve ısrarcı olması gerektiğini vurgulayan Gökay, sözlerine şöyle devam etti: "Sanayii ve imalat yatırımı için platina, saç teneke, boru ve profil bölgemizde üretiliyor bu metaller işlenerek otomotivden beyaz eşyaya, mutfak ve ısıtma gereçlerinden ambalaj sanayisine kadar hizmet verilebilecek sanayi kollarının olmasına rağmen tam ve yarı mamul olarak yapacak firma sayısının yok denecek kadar az.
Bu anlamda yatırım yapacak veya yapmak isteyen yabancı ve bölge sanayicilerimizle istişare yapmaya ve yardımcı olamaya hazır olduğumu elimde bölgemiz için verimli projeler bulunmaktadır. Sanayici olarak memleketimiz için yararlı olmak bir borçtur."
Başkan Posbıyık ise sanayici ve iş adamlarına her platformda bölge için, doğaya zarar vermeyen faydalı projeleri hayata geçirecek yatırımcılara tam destek vereceklerini belirtti ve Gökay'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
İstanbul Zonguldaklılar Derneği ikinci Başkanı Mehmet Gökay, Zonguldak ilinin ekonomi anlamda tekrar en iyi yerlere geleceğini ve yardımcı olacağını söyleyerek 31 Mayıs Pazar günü, İstanbul Arnavutköy'de İstanbul Zonguldaklılar Derneği'nin düzenlemiş olduğu piknik şenliğine davet etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.