YAZICIOĞLU'NDAN KUTLAMA

Tarih: 2010-07-21 00:00:00

Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Yazıcıoğlu, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Yazıcıoğlu, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlayarak yerel ve ulusal medya temsilcilerine çikolata gönd
Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Yazıcıoğlu, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.
Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Yazıcıoğlu, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlayarak yerel ve ulusal medya temsilcilerine çikolata gönderdi. Gündemi takip eden, basın mensuplarının haber alma ve yayma özgürlüğü olduğunu hatırlatan Yazıcıoğlu, açıklamasında şöyle dedi:
‘Bölgemizdeki gelişmelerden kamuoyunu haberdar etmek adına gündemi takip eden, doğru ve tarafsız habercilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basından Sansürün Kaldırılışının 102. Yıldönümü ve Basın Bayramı’nı yürekten kutluyoruz. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı konumundaki basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Artık her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görmektedir. Şurası hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, demokratik, laik, parlamenter ve hürriyetçi sistemlerde herkese ve her kesime verilen hak ve ödevler nitelikleriyle belirtilmiştir. Bu bağlamda değerli basınımıza düşen en büyük ödevlerden biriside, içinde yaşadığı toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine saygılı olmak, vatanın bölünmez bütünlüğüne bağlı olmak, Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği Muasır Medeniyet seviyesine ulaşmada öncü rol oynamaktadır. 24 Temmuz’un Basında Sansürün Kaldırılması ve Basın Bayramı olarak kutlanmasını, çağdaşlaşma yolunda atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz. Sansür, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması ve yönlendirilmesi gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenen Basının özgür konumunu gölgeleyen ve temel işlevinden uzaklaştıran, halkın çıkarlarının savunulmasını, özgür düşüncenin gelişmesini ve toplumun demokratikleşmesini engelleyen bir unsurdur. Bu nedenle basında sansürün kaldırılışı son derece önemlidir. ‘Basın Özgürlüğü’, Anayasamızın 28. maddesinde, ‘Basın hürdür, sansür edilemez’ hükmü ile Anayasal bir güvence altına alınmıştır. Diğer taraftan, insanlarımızın günlük yaşamındaki en büyük yardımcısı ve başvuru kaynağı olan yerel medyamızın, meslek ilkelerinden ve ahlakından ödün vermeden yayın yapması; ilimizin gelişmesi, kalkınması ve huzuru açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizdeki basın-yayın kuruluşlarında çalışan tüm basın mensuplarımızın Basın Bayramı’nı en kalbi duygularımızla kutlar, bu zor görevlerinde başarılar dileriz.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.