YENİ BAŞKAN GURBET ALTAY

Tarih: 2015-09-15 09:17:25

Zonguldak Dernekleri Federasyonu’nu yeni başkanı Gurbet Altay oldu
Mart 2013 yılında birçok Zonguldaklı derneğin bir araya gelerek kurulan Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF)  olağan genel kurulu 13 Eylül Pazar günü Federasyon Merkezinde büyük bir katılımla yapıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan genel kurul Şahitlimizi anılarak başlandı.

Genel Başkan Ali Rıza Kiremitçi’nin açılış konuşması ile başlayan genel kurul divan başkanı ve üyelerinin seçilmesiyle devam etti.

Orhan Bayraklı’nın Faaliyet raporunun okumasının ardından, denetleme raporu ve bütçenin Ali Kahveci’nin bilgilendirmesiyle devam edildi.

Daha sonra tüm derneklerin birer temsilci ile temsil edildiği Yönetim kurulunun oluşturduğu ve Gurbet Altay’ın genel başkan olarak anlaşıldığı tek liste oy birliği ile tamamlandı.

Son olarak yeni görevinin heyecanı ile yeni Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay konuşmasına ilk olarak

Şehitler için Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyerek baş sağlığı dileklerinde bulundu ve konuşmasını söyle devam etti: “Her şeyin ilki çok heyecanlı, bereketli ve meşakkatlidir. Bizler de sürekli hasret kaldığımız ve birçok hemşeri derneğine gıpta ile baktığımız birlikteliklere artık daha iyisini yapabiliriz diye düşünerek bakıyoruz. Öncelikle Federasyonun kurulmasında maddi, manevi emeği geçen tüm Zonguldak Sevdalılarına ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. Bir oluşum kurmak onu yaşatmak çok kolay olmadığını sizler benden daha iyi biliyorsunuz. Federasyon kurulmasının üzerinden sadece iki yıl geçti, sadece iki yıl. Bizleri birçok hemşerimiz, birçok STK, milletvekillerimiz ve bürokratlarımız tanır hale geldi. Yapmış olduğumuz geceler, piknikler ve ziyaretlerle örnek gösterilen bir STK olmaya başladık.
Zonguldak Hasret Gecesi Zonguldak Bürokrasinin bir araya geldiği, Zonguldak Valisinin desteklediği bir etkinlik halini aldı. Ben buradan Zonguldak Federasyonumuzun ve derneklerimizin yapmış olduğu etkinliklere gelip bir sandalye bile dolduran arkadaşıma candan teşekkür ederim. Federasyonlar, dernekler birlik ve beraberlikle olmakta bunu bir cenazemizde, düğünlerimizde çok iyi anlıyoruz.

İki yıl boyunca birçok etkinliğe ve çalışmaya imza attık. Gelişmişlik o toplumun sanatçısına, yazarına, zanaatçısına değer vermesi ile olmaktadır. Bizler ilk önce ulaşabildiğimiz kendi sanatçılarımızı, yazarlarımızı tanımak, desteklemekle başladık. Zonguldaklılar Hasret Gecemizde yazarlarımızı bir araya getirdik, okurlarıyla buluşturduk. Değerimiz olan Bülent Ecevit Üniversitemizi hemşerimize tanıtma fırsatı sunduk. Birçok iş adamımızı tanıma, ziyaret etme olanağımız oldu. Yine önemli bir değerimiz olan Zonguldak Sporumuzu desteklemek adına çalışma yaptık.

Buradan tüm etkinliklerde katkı sağlayan tüm Zonguldak sevdalılarına sonsuz teşekkürlerimizi sunarım.

Yönetim kurulu ile uyum içinde çalıştık, Derneklerimizin etkinliklerine mümkün olduğunda yönetim kurulundan arkadaşlarımızla katılmaya çalıştık.

Tabii ki eksiklerimiz oldu, yapamadıklarımız oldu, uygulayamadıklarımız oldu. Âmâ hepsinde de tüm yönetim kurulum olarak yapmak için gayretlerde bulunduk.

Taktir edersiniz ki, “Zonguldaklının sesi çıkmaz” iken, Şimdi ise  “Zonguldaklıların sesi az çıkıyor” demeye başladık..”Zonguldaklılar bir araya gelemez derken,

“Zonguldaklılar birlik ve beraberlik içinde her zaman bir araya gelebilirler” demeye başladık.

Yani Zonguldaklı STK sahnesindeki eksikliğini tamamlamaya yürümeye hatta olmayan imkânlarla koşmaya çalışmaktadır.

Peki yeter ki asla yetmez.

Daha neler mi yapılır? Birçok şey yapılabilir.

Mesela hayalimiz olan Feshane Zonguldaklılar günlerini yakın bir zaman da duyacaksınız.

Birçok zorlukla okuyan Zonguldaklı öğrencilerimize destek amaçlı önümüzdeki Zonguldaklılar Hasret gecesini-Eğitime Destek Gecesi ile birleştirip geliri ile Burslar vereceğiz. Bizler birlikte en zor olanı başardık, şimdi herkesin bir şeyler yapma zamanı geldi.

Birbirimizin arkasından konuşmak yerine onun iyi yönlerini görme zamanı geldi.

İş adamlarımızı güçlendirme, büyütme zamanı onlara destek zamanı geldi.

Bunlar yeter mi asla yetmez!!!

Zonguldaklı bürokratlarımız bizleri tanımalı, belediyelerimiz tanımalı, mülkü amirlerimiz tanımalı derneklerimiz bölgelerinde rutin ziyaretlerini Federasyonumuzla beraber gerçekleştirecekler.

Derneklerimizin faaliyetlerini Federasyondan planlayıp tek ses, tek vücut olacağız. Derneklerimize ve siz değerli Zonguldak sevdalılarına çok şey düşmekte. Sizlerden ricam ne olursa olsun Zonguldaklı hemşerilerizi desteklemeniz.

Tabii ki hayallerimiz var, tabii ki daha çok yapmak istediklerimiz var.

Neden federasyonumuzun ve derneklerimizin kendi dernek mülkleri olmasın!

Onları da elimizden geldiğince yapmaya gayret göstereceğiz.

Bir konuyu daha belirtmeden geçemeyeceğim. İlk defa bir hemşeri federasyonun marşı oldu. Bunlar şimdiye kadar yapabildiklerimiz, bundan sonra da yapacaklarımıza bir umut ışığı olacaktır.

Ben buradan bu kıvılcımı ateşleyen Sayın başkanımız Ali Rıza Kiremitçi’ye ve bizlere her zaman destek olan ve temel de bizlerle beraber olan Devrekli Silifke Kaymakamımız Sayın Şevket Cinbir’e, Zonguldak temsilcilerimiz Ayhan Demirci’ye, Ahmet Akdemir’e, Savaş Çiloğlu’na ve her etkinliğimize Zonguldak’tan gelen tüm Zonguldak sevdalılarına, emeği geçen herkese çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

 

Zondef Marşımızda olduğu gibi,

GÜÇLERİMİZİ BİR ARAYA GETİRDİK  

SESİMİZİ DÜNYAYA DUYURMAK İÇİN

DERDİ SEVİNCİ PAYLAŞMANIN YOLU

ZONGULDAK DERNEKLERİ FEDERASYONU

Seçimlerin hayırlı olmasını diliyor saygılar sunuyorum.”

 

 

Toplu hatıra fotoğrafı çekilerek büyük bir birlik ve beraber içinde gene kurul sona erdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

LEYLA BİRDAL :

Sn.Gurbet Altay'ı uzun zamandır takip ediyorum.Çalışmalarını son derece başarılı buluyorum.Almış olduğu görevi başarıyla yürüteceğine inanıyor muaffakiyetler diliyorum.Tüm Zonguldak'lıra hayırlı olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.