YENİ BİNA ŞART!

Tarih: 2009-09-29 00:00:00

Alaplı'da 2007 Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri Kapsamında "Avrupa'da Din Adamı Ye tiştirme Metotları ile Ülkemizdeki Din Adamı Yetiştirme Metotlarının Karşılaştırılması'' konulu projeyle adından söz ettiren Alaplı Çok Programlı Lisesi Binasının d

Alaplı'da 2007 Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri Kapsamında "Avrupa'da Din Adamı Ye tiştirme Metotları ile Ülkemizdeki Din Adamı Yetiştirme Metotlarının Karşılaştırılması'' konulu projeyle adından söz ettiren Alaplı Çok Programlı Lisesi Binasının derslik sıkıntısından ihtiyacı karşılamadığı bildirildi Alaplı Çok Programlı Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Oruç,  Bünyesinde Genel Lise, Ticaret Mes lek Lisesi Muhasebe-Finansman ve İmam Hatip Lisesinin bulunduğu Alaplı Çok Programlı Lisesinin binasının artan öğrenci sayısı dolayısıyla Eğitim ve Öğretim ihtiyacını karşılamadığını belirtti. Başarılı Proje çalışmaları ile İlçenin gururu olan Çok Program lı Lisesinin eğitim olanaklarının kısıtlı olması ve derslik yetersizliğinden dolayı 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında Öğrenci alacak dersliklerinin olmadığını belirten Oruç, yeni bir Çok Programlı Lisesi binasına ihtiyaç duyduklarını kaydetti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bu konuda dilekçe verdiklerini belirten Oruç, şunları söyledi. "Okulumuz 1995-1996 Eğitim ve Öğretim yılında Eğitim ve Öğretime açılmıştır. Okulumuz binası, Alaplı Dini Müesseseleri Yaptırma ve Yaşatma Derneğine ait olup Milli Eğitim Bakanlığına şartlı tahsis yapılmıştır. Dernek tarafından da binanın boşaltılması konusunda uyarılar alıyoruz. Bina bize ait olmadığından gerekli tadilatlar da yapılmamaktadır. Halen bünyesinde Genel Lise, Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe-Finansman ve İmam Hatip Lisesi bulunmaktadır. Gerek bağlı bulunduğumuz Kız teknik Öğretim Genel Müdürlüğümüzün emirleri ve gerekse eğitim kalitemizi artırmamızın sonucu olarak okulumuza her geçen sene öğrenci talebi artmış bulunmaktadır. Okulumuzda 377 Öğrencimiz bulunup birçok alan ve dal olduğundan derslik sayısına ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü dersliklerimiz küçük ve eğitime elverişli durumda değildir?

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.