YETKİ BELGESİ UYARISI

Tarih: 2009-05-28 00:00:00

Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası K1 ve K2 belgeleri ile ilgili açıklamada bulunarak uyulması gerekenleri detayları ile anlattı.   Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, K2 yetki belgesi ile ilgili açıklamada buluna

Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası K1 ve K2 belgeleri ile ilgili açıklamada bulunarak uyulması gerekenleri detayları ile anlattı.

 

Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, K2 yetki belgesi ile ilgili açıklamada bulunarak uyulması gerekenleri açıkladı. “25.02.2004 tarih ve 25384 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan Karayolları Taşıma Yönetmeliği’nde belirtilmiş olduğu, Taşımacının kendi adına ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş taşıt veya taşıtlarla, sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacakların K-2 türü yet ki belgesi almaları zorunlu kılınmıştır.” Diyerek açıklamasına başlayan Civelek, “Kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığını Kamyonet cinsi araçlarıyla yapan vergi mükellefi esnaflarının 31.07.2009 tarihine kadar K-2 yetki belgelerini almak için Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’na gerekli olan evrakları ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. K-2 yetki belgesi alabilmenin şartı aracın vergi mükellefi olan kişinin üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’na müracaat ederek kamyonet cinsi araçlar için alınması gereken K-2 yetki belgesi ve 1 adet Taşıt Kartı sahibi olmanın toplam bedeli yaklaşık 600,00 TL dir. Daha evvel K-2 yetki belgesi ve Taşıt kartını çıkartmış esnafların, sonraki süreçte yeni bir araç almaları halinde, bu araçlarına da taşıt kartı çıkartmaları gerekmektedir. Aksi halde yapılacak kontrollerde ilgili aracın taşıt kartı olmaması durumunda yetki belgesi alınmamış gibi işleme tabi tutulup araç sahibine cezai işlem uygulanmaktadır.  Ayrıca, K-2 yetki belgesi alınmış olan araçları kullanan şoförlerin SRC Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmaları gerekmektedir. Vatandaşlarımız ve Şoför Esnafımız K-2 yetki belgesi ve SRC belgesi için gerekli geniş bilgiyi Odamızın www.kdzereglisoforlerodasi.com adresinden alabilirler”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.