YETKİ EĞİTİM SEN'DE

Tarih: 2010-06-07 00:00:00

Eğitim-Sen Çaycuma Temsilciliği Yönetim Kurulu, 15 Mayıs 2010 maaş bordrosuna ait tevkifat listesine göre 85'i kadın, 129'u erkek olmak üzere toplam 214 üyesi ile Çaycuma'da Milli Eğitim'de yetkili sendikası olduklarını belirterek Eğitim-Sen'e en yakın se

Eğitim-Sen Çaycuma Temsilciliği Yönetim Kurulu, 15 Mayıs 2010 maaş bordrosuna ait tevkifat listesine göre 85'i kadın, 129'u erkek olmak üzere toplam 214 üyesi ile Çaycuma'da Milli Eğitim'de yetkili sendikası olduklarını belirterek Eğitim-Sen'e en yakın sendikayla arasında 59, üçüncü sendika ile arasında da 78 fark olduğunu yazılı açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

Yönetim Kurulu yazılı açıklamasında, "Tüm baskı ve ayrımcı politikalara karşı Eğitim-Sen'li olma gururunu taşıyan tüm üyelerimize, yetkili sendika olmada büyük katkıları olan işyeri temsilcilerimize, yürüttüğümüz mücadelede bizlere destek olan dostlarımıza ve tüm kurum-kuruluşlara, eylem ve etkinliklerimizin kamuoyuna ulaşmasını sağlayan tüm basın ve yayın organlarına en içten ve samimi duygularımızla teşekkür ediyoruz. Eğitim-Sen olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da hiçbir çıkar ilişkisine girmeden, eğilmeden, bükülmeden ve yılmadan mücadelemize devam edeceğiz. Eğitim Sen, kurulduğu günden bugüne sadece sendikal hak ve özgürlüklerin değil, aynı zamanda emek, demokrasi, eşit haklar ve barış mücadelesinin de öznesi olmayı benimsemiştir. Toplumun özgür ve demokratik gelişimi önündeki engellerin ortadan kaldırılması için mücadele eden her platformun içinde yer almış, sermayenin saldırılarına karşı emek hareketinin büyümesi ve güçlenmesi için çaba harcamıştır. Eğitim-Sen'in mücadele tarihi, aynı zamanda, emeğin kazanılmış haklarının ortadan kaldırılmasına, kamu hizmetlerinin ticarileştirilmesine, özelleştirmelere, esnek ve sözleşmeli çalışma yöntemleriyle çalışma hayatının güvencesiz hale getirilmesine, işsizliğin ve yoksulluğun artmasına karşı onurlu duruşun, kararlı direnişin tarihidir.
ÜYE OLMAYA DAVET
Sendikamız başta eğitim ve sağlık olmak üzere, kamu hizmetlerinin herkese eşit, parasız ve ulaşılabilir olmasını savunmayı sürdürmektedir. Eğitimin giderek piyasa ilişkileri içine çekilmeye çalışıldığı, ticarileştirilerek özelleştirilmek istendiği günümüzde bu konudaki kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Ülkemizdeki emek, demokrasi ve eşitlik mücadelesinin yüz aklarından birisi olan Eğitim-Sen sendikal hakların, demokrasinin, emeğin, eğitim ve bilim emekçilerinin sesi olarak yürüttüğü mücadelesini, geçmişten bugüne taşıdığı ilke ve değerlerine sadık kalarak, yarında emeğin, demokrasinin ve barışın sesi olmayı sürdürecektir.
Eğitim Sen'in güneşi, eğitim ve bilim emekçilerinin yüz yıllık mücadele birikiminden ve kararlılığından aldığı güç ve güvenle birlikte aydınlık, özgür ve demokratik bir Türkiye'yi işaret etmeye devam edecektir. Yaşasın Eğitim ve bilim emekçilerinin onurlu, başı dik örgütü Eğitim-Sen! Haydi, Eğitim Sen'e üye olmaya!

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.