YETKİ ZABITADA

Tarih: 2013-01-19 00:00:00

Zonguldak'ın en önemli sorunu olan hava kirliliği ve uygun kömür kullanımıyla ilgili Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine yetki verildi.Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptılar: Yapılan kontrol ve denetimlerde, yakla
Zonguldak'ın en önemli sorunu olan hava kirliliği ve uygun kömür kullanımıyla ilgili Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine yetki verildi.
Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptılar: Yapılan kontrol ve denetimlerde, yaklaşık 85 apartmanın kazan dairesinde genel durumun biraz daha iyi olduğu görülmüş, ancak kaçak kömür kullanılan apartmanların kazan dairelerinden numune kömür alınarak yasal işlem uygulanmıştır. Yine aynı kapsamda Belediyemiz tarafından yürütülen baca fan motorları denetimleri aynı sıklıkla devam etmektedir. Çalıştırıldığında çevreyi ciddi bir şekilde kirlettiği ve insan sağlığı açısından ciddi sorun oluşturan baca fan motorlarının sökülmesi konusunda vatandaşa tebligat yapılmakta, belediyemiz hoparlöründe anons edilmektedir. Buna uymayanlarda çevre kanununa göre yasal işlem yapılmaktadır.
Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde yapılan açıklama ise şu şekilde; Zonguldak Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü'nün 07.01.2013 tarih ve 000484 sayılı yazılarında, Zonguldak İdare Mahkemesinin 16–10–2012 tarih ve Esas no: 2012/374 karar no: 2012/1343 sayılı kararı ile Belediyemiz Trafik Komisyonunca alınmış olan, 2012/43 sayılı karar iptal edildiğinden, İl Trafik komisyonunca alınan 27.11.2012 tarih ve 2012/84 sayılı karar gereği için Belediyemize gönderilmiştir.
Buna istinaden konu ile ilgili yapılan mev-zuat araştırmasında 5393 sayılı Belediye kanununun 15. maddesinin (p) bendinde Karadeniz ve demir yolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçlarının trafik ve güzergah düzenlenmesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek ve bu konuda yapılacak denetim ve uygulamaların Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülmesi ve talebimiz halinde de Trafik ekiplerince destek verileceği belirtilmektedir. Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğümüzün yürüttüğü ve Kozlu dolmuşlarının Zonguldak Merkezden, İncivez Son Durak'a kadar olan hatta Site ve İncivez yolcularını Kozlu'ya giderken almaması ve İncivez Son duraktan Zonguldak Merkez'e giderken de yolcu almaması konusunda yapılan uygulamalarda; Zabıta ve Trafik ekiplerince, karara uymayan dolmuşçulara para cezası uygulanmıştır. Aynı uygulamalar ve denetimler sıklaştırılarak devam edecektir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

EREĞLİ VATANDAŞI :

KDZ EREĞLİDEKİ PAZARYERİ ÜSTÜ BAĞLIK MAHALLESİNDE BULUNAN ARABOĞLU APARTMANI VE ERİMLER APARTMANI KAÇAK KÖMÜR YAKIYORLAR BUDA HAVAYI VE ÇEVREYİ CİDDİ BİÇİMDE KİRLETİYOR BU BİNALARI DA KDZ EREĞLİ BELEDİYE ZABITASI DENETLEMESİNİ YAPMIYOR BU BİNALAR 5 YILDIR ÇEVREYİ KİRLETİYOR ZONGULDAK ZABITASINA HELAL OLSUN VALLAHİ BEN BİRDE KDZ EREĞLİDE MEVCUT DEMİR ÇELİK ÜRETİMİ YAPAN ERDEMİR FABRİKASININ DA DENETLENMESİNİ TALEP EDİYORUM ÖZELLİKLE GECE GEÇ SAATLER DE ÇOK KÖTÜ İS VE ÇEVREYİ KİRLETEN DUMAN ÇIKARTIYOR BACALARINDAN İNSAN SAĞLIĞI SATILIK SORARIM SİZE.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.