YILBAŞI KUTLAMAK ZARARLI, ÇÜNKÜ;

Tarih: 2012-12-28 00:00:00

Alperen Ocakları Zonguldak Şube Başkanı Murat Karadeniz, yılbaşı kutlamalarının zararlı olduğunu aktararak bu konuda dikkatli olunmasını istedi. Alperen Ocakları Zonguldak Şube Başkanı Murat Karadeniz, Türk Mileti'nin inanç ve kültür değerlerinin her ge

Alperen Ocakları Zonguldak Şube Başkanı Murat Karadeniz, yılbaşı kutlamalarının zararlı olduğunu aktararak bu konuda dikkatli olunmasını istedi.

Alperen Ocakları Zonguldak Şube Başkanı Murat Karadeniz, Türk Mileti'nin inanç ve kültür değerlerinin her geçen gün yozlaştırıldığını öne süren Karadeniz, açıklamasında şöyle dedi:
Türk Milleti'nin inanç ve kültür değerleri her geçen gün yozlaştırılmakta ve hayatımızı belirleyen ölçüler olmaktan çıkarılmaktadır. Maalesef yıllardır Yılbaşı kutlamaları adı altında gerek görsel ve gerek yazılı medyada inançlarımızla örtüşmesi bir tarafa adeta Hıristiyanlık propagandası tarzında yayınlar yapılmaktadır. Çok yoğun bir şekilde israfın yapıldığı bu tür programlar sözde yılın yorgunluğunu atma mazeretleri adı altında 'nasıl daha fazla tüketiriz' zihniyetindeki firmaların teşviki ile gerçekleştirilmektedir. Bu firmalarla aynı düşünceye sahip görüntülü ve yazılı medya kuruluşlarının yılbaşı kutlamaları etrafında bir yandan tüketimi teşvik ederken diğer taraftan milletimizin değerlerini tahrip etmelerini bir yerde anlamak mümkündür. Lakin milletin vergileri ile finanse edilen TRT'nin bu minvaldeki çalışmalarını anlamak ve kabul etmek mümkün değildir. Burada TRT yönetimini geniş yayın imkânlarına sahip olmaları dolayısıyla Yılbaşı kutlamaları çerçevesinde yapacakları yayınlarda özenli olmaya davet etmeyi milletimiz adına bir mecburiyet olarak görüyoruz. Bu tür hiçbir ölçü düşünülmeden yapılacak programlarda özellikle gençlerin olumsuz etkileneceği düşünülmeli, alkol kullanımını adeta meşrulaştırıcı sunumlardan kaçınılmalıdır. Yine Noel Baba gibi inancımızda olmayan bir figürü çocuklarımıza gerek giyinişiyle gerekse çocuklara getirdiği hediyeleriyle şirin gösterme çabalarının inancımızda karşılığı yoktur. Bizim kültürümüzde Noel Baba figürünün karşılığını oluşturacak onlarca şahsiyet dururken Noel Baba da ısrarcı olmanın arkasındaki anlayış ne olabilir? Eğlenmek insanın ihtiyacıdır. Eğlenirken ölçüleri dikkate alarak insana yakışır bir tarzı kullanmalıyız. Aynı zaman da geçen bir yılın muhasebesini yapma fırsatını da göz ardı etmemeliyiz. Bu muhasebeden gerekli dersleri çıkarıp önümüzdeki seneye hazırlıklı girmek her halükarda daha anlamlıdır. Bir taraftan misyonerlik faaliyetlerinden rahatsızlık duyarken diğer taraftan Hıristiyanlara benzemenin izahı ancak gaflet ve dalalet olabilir. Hele duygu ve düşünce dünyası gelişmemiş çocuklarımızın gönülleri hoş olsun düşüncesiyle evlerimizi veya ticari kaygılarla işyerlerimizi çam ağaçlarıyla süslemek kelimenin tam anlamıyla fecaattir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.