YILIN DOKTORU BİLAL CİN

Tarih: 2010-03-19 00:00:00

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan, yaptığı basın açıklamasında, Türkali Köyü'ndeki sağlık ocağında çalışan Dr.Bilal Cin'in Zonguldak'ta "Yılın Doktoru" seçildiğini bildirdi.İlikhan, "Yılın Doktoru" seçilen Dr.Bilal Cin'in Türkali'ndeki görevinin ya

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan, yaptığı basın açıklamasında, Türkali Köyü'ndeki sağlık ocağında çalışan Dr.Bilal Cin'in Zonguldak'ta "Yılın Doktoru" seçildiğini bildirdi.
İlikhan, "Yılın Doktoru" seçilen Dr.Bilal Cin'in Türkali'ndeki görevinin yanı sıra Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde de nöbet tuttuğunu belirterek, hastalarla ilişkilerdeki sıcaklık dolayısıyla aranılan doktorlar arasında olduğunu belirtti.
İlikhan, Sağlık Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ tarafından ödüllendirilen Dr.Bilal Cin hakkında şu bilgileri verdi:
"DOKTORUMUZ GAYRETLİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR"
"Dr.Bilal Cin, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden 8 Eylül 2006 tarihinde Pratisyen Hekim olarak mezun oldu. 9 Kasım 2006 tarihinde ilimiz Merkez Türkali Köyü Sağlık Ocağı'nda göreve başladı. Mesleğine başladığı dönemden bu güne yaklaşık 4 yıl boyunca Sağlık Ocağı'ndaki koruyucu sağlık hizmetlerinde halkı bilgilendirmek adına özverili çalışmalar yaptı, bağışıklama hizmetlerinde yeterli seviyenin yakalanmasında olumlu katkıları oldu. Ekibi ile birlikte halk sağlığı eğitimlerine ağırlık veren Cin, köyde vatandaşların bir araya gelmelerini sağlayarak kadın sağlığı ve gebelik süreci, doğum kontrol yöntemleri, sigaranın zararları ve kanserden korunma yolları hakkında, okul eğitimleri kapsamında ise doğru beslenme, hijyen ve fiziksel aktivite konularında düzenli eğitimler verdi. Sağlığın korunması konusunda halkın bilinçlendirilmesi için gönüllü olarak hizmet veriyor. Sağlık Ocağı Tabipliği'nin yanında asli görevini aksatmamak kaydı ile il merkezindeki Atatürk Devlet Hastanesi ve Zonguldak Devlet Hastanesi Acil Servislerinde nöbet hizmetlerinde de görev alıyor. İlimiz Merkez Türkali Köyü Sağlık Ocağı'na bağlı mahalle ve ev gezilerinde, okul sağlık taramalarında gayretli çalışmalarına devam ediyor. Mesleğini layıkıyla yapmasının yanı sıra; hastaları ile kurduğu olumlu ilişkileri, ayrım yapmaksızın herkesle ilgilenmesi mesai arkadaşları ile çalışma disiplini ve uyumunun iyi olması nedeniyle toplumda sevilen ve güvenilen doktor olarak kabul görüyor. Mesleğinde özverili, başarılı, çevresinde sevilen ve sayı-lan bir şahsiyet olan Dr.Bilal Cin, 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerinde 'Yılın Doktoru' olarak seçildi ve Trabzon Osman Turan Kongre Merkezi'nde Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep Akdağ tarafından ödüllendirildi."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.