YOĞUN BAKIMDA KABULE BAŞLANDI

Tarih: 2014-08-28 13:43:00

Bülent Ecevit Üniversitesi’nden (BEÜ) yapılan açıklamada  Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi  bünyesinde inşası tamamlanan ve tam donanımlı olarak hizmete hazır hale getirilen  iki yeni yoğun bakım ünitesinde hasta kabulüne başlandığı  bildirildi.  

Bülent Ecevit Üniversitesi’nden (BEÜ) yapılan açıklamada  Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi  bünyesinde inşası tamamlanan ve tam donanımlı olarak hizmete hazır hale getirilen  iki yeni yoğun bakım ünitesinde hasta kabulüne başlandığı  bildirildi.

 

Üniversitenin  açıklamasında şu bilgi verildi:

 

“Sadece Zonguldak ili çevresinin değil Batı Karadeniz Bölgesinin önemli bir ihtiyacı olan yoğun bakım yatağı gereksiniminin karşılanabilmesi amacı ile gerçekleştirilen proje ile 2 yeni yoğun bakım ünitesi hizmet vermeye başladı. 3. Basamak yoğun bakım koşullarına sahip tek kişilik izolasyonlu kabin sistemi ile merkezi monitör ve kamera takibi gibi güncel teknolojinin kullanıldığı tam donanımlı 20 yoğun bakım yatağı hizmete sunuldu. Yeni açılan yoğun bakımlar ile daha önce faaliyet gösteren ve içerisinde Yeni Doğan ve Çocuk Yoğun Bakımlar, Solunumsal Yoğun Bakım, Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakımın da olduğu 70 yataklık kapasite böylece 90 yatağa çıkarılmış oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, “Üniversitemiz sağlık alanında insan odaklı yatırımlarına bölgesel ihtiyaçları da gözeterek devam etmektedir. Bu amaçla Batı Karadeniz Bölgesine hizmet veren bir sağlık üssü konumundaki Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimizde 3. Basamak yoğun bakım yatağı sayısının artırılması ve bu hizmetin çağdaş teknolojik ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda üst düzeyde verilmesi amacıyla 2 yeni yoğun bakım servisi hizmete girmiş durumdadır. Çoğu zaman tam doluluk oranları ile çalışan yoğun bakımların ihtiyaç duyan her hastaya anında hizmet verilebilmesi için sayıca artmasının yanında ünitelerin yapılanmaları ve donanımlarının son teknoloji ile desteklenmesi insan hayatına ve sağlığına duyduğumuz saygının bir gereğidir. Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak çağın gerektirdiği imkânlar kullanılarak her türlü yoğun bakım sağlık hizmetinin verilebildiği, kabin sistemli geniş odalar ile yoğun bakım standartlarını üst düzeye taşırken, halkımıza en iyi sağlık hizmetini verme çabamız istek ve gayretle artarak devam edecektir.” dedi. Rektör Özer, yoğun bakım ünitelerinin hizmete alınmasında emek veren Başhekimliğe, hemşirelik hizmetleri müdürlüğüne, özveri ile hizmet veren öğretim üyelerine, asistanlara ve yardımcı sağlık personeline teşekkür etti. 

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.