“YOK OĞLU YOK”

Tarih: 2016-09-29 14:23:19

CHP, Erdemir’in özelleşmesi sonucunda ilçenin gördüğü ciddi zararları, BEÜ’ye devredilen eski hastane binaları ve arazisini, Erdemir’in verdiği fakülte kurma sözünü, tersanelerin kapanmasını, Kandilli’de maden ocağının kapatılmasını, yerel yönetimin altın çağdan taş çağına döndüğü iddiasını gündeme taşıdı.

CHP’nin Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Sertan Ocakçı yazılı açıklamaları ile ilçe gündeminin önemli sorunlarını gündeme taşıyor. Ocakçı en son yaptığı yazılı açıklamada, genel ve yerel iktidara yüklendi.


Ocakçı, “yapılması planlanan Eğitim Kampüsü Projesi seçimlerde sanki yapılmış bitmiş gibi siyasiler tarafından dillendirilmişti. ? Boy boy proje resimleri billboardlarda ve gazetelerde yer almıştı.  1 yılı aşkın süre içerisinde bu proje ne oldu? Bırakın projeye başlanmasını, üniversiteye tahsis edilen alandaki binaların yıkım ihalesi bile henüz yapılmadı.” Sözleriyle başladığı yazılı eleştirilerini şöyle sürdürdü:NE FAKÜLTE NE DE ÖĞRENCİ VAR

Tüm projelerde olduğu gibi bu kampüs projesi de reklamlarda ve posterlerde kaldı. Öğrenci sayısının 10 binleri bulacağı söylenmişti. Yeni kurulan Turizm Fakültesi resmi olarak kurulmasına rağmen ortada fiziken ne fakülte var ne öğrenci var.

Ereğlimize müjde olsun artık öğrencisi olmayan fakültemizde var.

Sözler… Sözler… Sözler…

NE OLDU METALURJİ FAKÜLTESİ

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları yöneticileri ilçeye Metalurji Fakültesi kurma sözü verdi. Hatta bu vaadi resmi olarakta protokol altına aldılar. Protokol imzalanmasının üzerinden koskoca 2 yıl geçti.

ERDEMİR ÖZELLEŞTİ EREĞLİ ZARAR GÖRDÜ

Bu iktidar döneminde Erdemir 2.7 milyar dolara özelleştirildi. Bu özelleştirmeden Ereğli ciddi anlamda zarar gördü. Verilen bu para Ereğli’ye hiçbir şekilde dönmediği gibi Erdemir’de özelleşmeden sonra 10 yılı aşkın süre içerisinde ilçemize işçi maaşı dışında herhangi bir katkı sunmamış ve hiçbir sosyal projeye imza atmamıştır. Erdemir yönetiminin Ereğli’ye yüzünü dönüp, en azından fakülte sözünü yerine getirmesini bekliyoruz.

KANDİLLİ’DE OCAK KAPANDI

Erdemir’in özelleştirilmesi ile başlayan sancılı süreç tersanelerin kapanması, Kandilli’de özelleştirilen maden ocağının kapatılması üzerine tuz biber olmuştur. Tüm bunlara ilaveten üniversite yatırımları noktasında projeden öteye gidilemediğini görmek bu vahim tablonun son noktası oldu.

EREĞLİ TAŞ DEVRİNE DÖNDÜ

Hani genel iktidar ile yerel iktidar aynı partiden olunca Ereğlimiz hizmet ve projelerde “altın çağını” yaşayacaktı? Görüldü ki Ereğli altın çağdan taş devrine döndü.

Projelerin resimleri var kendileri yok.

Hizmetin anlatımı var, icraatı yok.

Ereğli “Yok oğlu yok”ları oynuyor.

GÖZ BOYAMAK

Şimdi size göstermek istediğimiz tablo şudur ki; Bırakın bunlar kampüs yapmayı, eğitim binası yapmayı, sadece resimleri gösterip bitmemiş, düşünülmemiş, yapılmamış, projeler üzerinden siyaset yapıp göz boyamaktan başka bir şey yapmamışlardır.

Uyan Ereğli uyan. Şu ana kadar Ereğli’de üniversite için yapılan eğitim binalarının tamamı Ereğlili hayırseverlerimiz tarafından yapılmıştır. Denizcilik Fakültesi, Ereğli Meslek Yüksekokulu, Ereğli Denizcilik Meslek Yüksek Okulu binaları Ereğli eğitim Vakfı tarafından yapılıp üniversitemize tahsis edilmiştir. Yine Ereğli eğitim Fakültesi binası Merhum Hacı Kadri yılmaz tarafından yapılıp eksiksiz olarak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne tahsis edilmiştir.

Kısacası Ereğli kendi öz sermayesi ile okullarını yapmaktadır.

POSTERLERE HARCADIĞINIZ PARALARLA FAKÜLTE KURULURDU

BEÜ Rektörlüğü bütçesinden Ereğlimize yapılan bina anlamında herhangi bir harcaması yoktur. Osmantepe’de gösterilen yeri beğenmediniz,  “kampüs yeri yok” diye bizi hep oyaladınız. Şimdi eski hastanelerin bulunduğu alan üniversitemize tahsis edildi. Şimdi mazeretiniz nedir? Sayın siyasetçiler ve eğitim yetkilileri! Reklamlara ve posterlere harcadığınız paralarla yeni bir fakülte kurulurdu haberiniz var mı?

Sayın Rektör artık Ereğli’yi oyalamak yerine, Ereğli’nin haklı taleplerini yerine getirmeli ve buna da öncülük etmelidir.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.