YSK'NIN YASAKLARINA TAKILDILAR!..

Tarih: 2013-11-09 13:41:00

Yüksek Seçim Kurulu kararına göre 1 Ocak tarihinden önce aday adaylarının afiş, billboard ve açık toplantılara yasak getirilmesinin ardından Ereğli’de belirli noktalara asılan ve parti amblemlerinin bulunduğu aday adayları afişleri kaldırıldı.   30

Yüksek Seçim Kurulu kararına göre 1 Ocak tarihinden önce aday adaylarının afiş, billboard ve açık toplantılara yasak getirilmesinin ardından Ereğli’de belirli noktalara asılan ve parti amblemlerinin bulunduğu aday adayları afişleri kaldırıldı.

 

30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri seçimleri ile ilgili aday adayları 1 Ocak 2014 tarihinden önce kendilerini tanıtıcı bilgileri afişe edemeyecek, seçim büroları ise açamayacak.

 

YSK’nın 4 Eylül 2013 tarihinde aldığı karar gereği, “Seçim bürolarının, ancak seçimin başlangıç tarihi olan 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren açılabileceği, aday adaylarının bu tarihten önce seçim büroları açmalarının mümkün olmadığı, aday adaylarının kendilerini tanıtıcı ilân, afiş, pankart asamayacakları, matbua dağıtamayacakları, sadece siyasi partilerce önseçim döneminde tüzüklerinde gösterilmek kaydıyla aday adayları için, bunların vereceği bilgilerin de esas alındığı aday adaylarının meslek veya sanat hayatlarındaki derece, başarı ve eserlerini, memlekete yaptığı hizmetleri gösterir vesikalık fotoğraflarını taşıyan matbualar bastırılıp dağıtılabileceği,  aday adaylarının soyadı alfabe sırasına göre düzenlenecek bilgileri içeren matbuaların (önseçimde) sandık başlarına asılabileceği yönünde görüş bildirilmesine karar verildi”

Ereğli’de geçtiğimiz günlerde belirli noktalara siyasi partilerin aday adayları tanıtan bilboardlara verdiği afişler ise kaldırılarak yerlerine parti logoları bulunmayan adayın resmi ve kendisini tanıtan afişleri ile değiştirildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

gökhan göktaş :

Şikayeti bizzat ben yapmıştım. Ve bazı yetkililerin oyalamalarına rağmen ısrarımı sürdürerek ancak kaldırtmıştım. Eğer ısrar etmesem şikayetim sümenaltı edilecek gibi bir izlenime kapılmıştım. 2.5 gün sonra kaldırıldı. Peki bu haberde neden bir satır yer verilmez. ereğli medyası neden??? hep S.P. ile ilgili haberleri ya görmezden gelir yada çok az görür. Bilemiyorum. Saadet Partsisi İlçe Başkanı olarak eşit şartlarda seçime gidilmesini istedim ve bunun için mücadele ettim.

Namık ANIL :

Pankartların asıldığı bilboardlar belediyeden kiralanmıyormu?Demek ki bu yasağın ne zaman başladığını belediye yetkilileri de bilmiyor.Bilselerdi astırmazlardı.Ne diyeyim,başka söze gerek yok herhalde...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.