‘ZEHİRLENME HABERLERİ ASILSIZ’

Tarih: 2010-09-01 00:00:00

Kdz. Ereğli belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bazı gazetelerde “Kdz. Ereğli Belediyesi'nin yapmış olduğu yoğun ilaçlama çalışmalarından dolayı 4 adet vatandaşımız zehirlendi” yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bel

Kdz. Ereğli belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bazı gazetelerde “Kdz. Ereğli Belediyesi'nin yapmış olduğu yoğun ilaçlama çalışmalarından dolayı 4 adet vatandaşımız zehirlendi” yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Yapılan haberlerin belediye personelini üzdüğü belirtilirken, “29.08.2010 tarihli bazı görsel ve yazılı medyada 'Kdz. Ereğli Belediyesi'nin yapmış olduğu yoğun ilaçlama çalışmalarından dolayı 4 adet vatandaşımız zehirlendi' şeklinde haberler yayınlanmıştır. Gerçeği yansıtmayan ve araştırılmadan yapılan bu haberler halkımızın refahını ve sağlığı tehdit eden zararlı haşerelerle ve bunların bulaştırdığı sıtma, hanta virüs, tifo benzeri hastalıklara karşı aylardır mücadele eden belediyemiz personelini derinden üzmüştür. Müdürlüğümüze bağlı ilaçlama ekipleri, habere konu olan yerde ve anılan tarihte ilaçlama çalışması yapmamıştır. Belediyemizin yapmış olduğu ilaçlama çalışmaları ile ilgili olarak, şehrimizden şimdiye kadar intikal eden herhangi bir zehirlenme vakası da olmamıştır. Müdürlüğümüz kullanmış olduğu ürünleri özenle seçmekte, Dünya Sağlık Örgütü'nün onayladığı ve T.C. Sağlık Bakanlığı'nın ruhsatlandırdığı ilaçlar kullanılmaktadır. Kullanılan ilaçların hedef vektör haricinde insanlara, doğaya ve diğer canlılara hiçbir zararlı etkisi bulunmamaktadır. Kdz. Ereğli Belediyesi, Halk Sağlığı Alanında Zararlı Haşerelerle Mücadele Hizmetlerini uzman ekipleriyle şimdiye kadar titizlikle sürdürmüş olup, bundan sonrada aynı kararlılıkla, halkımızın ve çevremizin sağlığını da göz önünde bulundurarak çalışmalarına devam edecektir” denildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

EREĞLİLİ :

SAYIN YETKİLİLERİN AÇIKLAMASI BANA PEK İKNA EDİCİ GELMEDİ. HEDEF VEKTÖRÜNÜZ BAL ARISI, KELEBEK, KUŞLAR GİBİ CANLILARI AYIRT MI EDİYOR. TEKRARLIYORUM, BİR ÖNCEKİ GECE BİZİM MAHALLEMİZDE DE YAPILAN İLAÇLAMADAN ETKİLENDİK. KANITLAMAK İÇİN HASTANEYEMİ GİTMEMİZ GEREKİYORDU? HANGİ AVRUPA BÖYLE BİR ÇAĞDIŞI UYGULAMA YAPILMAKDADIR? İLGİLİLERDEN CEVAP BEKLİYORUM.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.