ZKÜ'DE İKİNCİ ADAY MÜFTÜOĞLU

Tarih: 2010-09-02 00:00:00

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin (ZKÜ) Ekim ayında yapılacak Rektörlük seçimleri öncesinde Karabük Üniversitesi'nden Prof.Dr.Mahmut Özer'in ardından ZKÜ Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Maden İşletme Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Yadiga

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin (ZKÜ) Ekim ayında yapılacak Rektörlük seçimleri öncesinde Karabük Üniversitesi'nden Prof.Dr.Mahmut Özer'in ardından ZKÜ Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Maden İşletme Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Yadigar Müftüoğlu da resmen adaylığını açıkladı.
"Bir cumhuriyet kenti olan Zonguldak'ın ve ülkemizin, gurur duyacağı bir üniversite yolunda bu bayrağı, sonsuz güvenim olan akademik ve idari personelimizle birlikte taşımaya hazırım" diyen Prof.Dr.Müftüoğlu, adaylığıyla ilgili şunları söyledi;

"SİZLERE RAĞMEN DEĞİL, SİZLERLE BİRLİKTE YÖNETİM"
"Sizlerden biri, sizlere rağmen değil, sizlerle birlikte yönetim, çağdaş, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı, emeğe ve etik değerlere saygılı, insan odaklı ve özlük haklarına duyarlı, bölgesi ve kenti ile bütünleşik bir üniversite söylemleri ile Ekim 2010'da yapılacak seçimlerde Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörlüğü'ne adayım. Taşkömürü madenciliğinin ve demir- çelik sektörünün kalbi, Batı Karadeniz'in incisi olan Zonguldak ve bölgesine eğitim ve sağlık hizmeti veren Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin bir mensubu olmaktan onur ve gurur duyuyorum. 1983 yılında Yardımcı Doçent olarak göreve başladığım bu kurumda; 1987 yılında Doçent, 1993 yılında Profesör unvanını aldım. Doğduğum kente hizmet vermekten her zaman mutluluk duydum. 1993-2002 yılları arasında ZKÜ Maden Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve 2002-2006 yılları arasında ZKÜ Rektör Yardımcılığı görevlerini üstlendim. İdari görevlerim sırasında diğer mesai arkadaşlarım ile birlikte bir ekip çalışması anlayışı içinde birçok projeye imza attım. Çok sayıda DPT Teknolojik Araştırma Projesi ile Bölümün alt yapısını AR-GE çalışmalarına hazırladık. ZKÜ Rektör Yardımcılığı süreci içinde tüm lisans programlarının zorunlu yabancı dil hazırlık programı önerisini gündeme getirip sorumluluğunu üstlendim."

"ÜLKEMİZİN GURUR DUYACAĞI BİR ÜNİVERSİTE YOLUNDA BU BAYRAĞI TAŞIMAYA HAZIRIM"
"Kamu hizmeti veren bir kuruluş olarak, 2547 sayılı yasada öngörüldüğü gibi, modern Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ün ilke ve devrimlerine bağlı nesiller yetiştirmek en büyük önceliğimizdir. 1992 yılında kurulmuş bir üniversite olmasına rağmen, bünyesinden iki üniversite çıkarmış; genç, dinamik ve nitelikli kadrosu ile mevcut ve gelecekte karşılaşacağı sorunlara çözüm getirebileceğine yürekten inandığım üniversitemizin tüm zorlukların üstesinden geleceğine içtenlikle inanıyorum. Tüm çalışanları ile birlikte kuruluş amacına uygun olarak kurumsallaşmayı benimseyen, en kısa süre içinde kurumsallaşmasını tamamlayacak bir üniversite hedeflemekteyim. Üniversitelerin eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra toplumu aydınlatan, öncülük eden, bilgi toplumunun yaratılmasında en önemli işlevi yerine getiren bir kurum olduğu gözardı edilemez. Bu önemli görevini gereğince yerine getirebilmesi için üniversitelerin her türlü alt yapı sorununu çözümlemiş olmasının birinci ön koşul olduğu yadsınamaz. Üniversitelerin gerek hizmet verdiği toplumun gerekse faaliyetini yürüttüğü bölgenin sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunması önemlidir. Bu işlev yeterince yerine getirilemezse çağdaş ve gerçek bir üniversite olabileceğimizi düşünmüyorum. Yaşamının yarısını bu kurumun çatısı altında geçirmiş ve tüm akademik aşamalarını bu kurumda tamamlamış bir öğretim üyesinin vicdani sorumluluğu ile bu göreve aday olmaya karar verdim. Bir cumhuriyet kenti olan Zonguldak'ın ve ülkemizin, gurur duyacağı bir üniversite yolunda bu bayrağı, sonsuz güvenim olan akademik ve idari personelimizle birlikte taşımaya hazırım."

Prof. Dr. Yadigar Vasfi MÜFTÜOĞLU'nun Kısa Özgeçmişi
1955 Çaycuma / Zonguldak doğumlu; evli (Füsun) ve bir çocuk (Onat) babası.
Uzmanlık Alanı: Kömür Açık İşletmeciliği, Mekanizasyon, Kaya Kütlesi Sınıflama Sistemleri, Sondaj Teknolojisi

Akademik Ünvanlar:
Lisans: İTÜ Maden Fak. Maden Müh. Bölümü, 1977
Yüksek Lisans: İTÜ Maden Fak. Maden Müh. Bölümü, 1978
Doktora: Nottingham Üniversitesi Maden Müh. Bölümü, 1983
Yardımcı Doçentlik: HÜ Zonguldak Müh. Fakültesi, 1983
Doçentlik: HÜ Zonguldak Müh. Fakültesi, 1987
Profesörlük: ZKÜ Müh. Fak. Maden Müh. Bölümü, 1993
Halen : ZKÜ Müh. Fak. Maden Müh. Böl. Maden İşl. Anabilim Dalı Başkanı              

İdari Görevler:
*HÜZMF Maden Müh. Böl. Y. Lisans Hazırlık ve Geliştirme Koordinatörlüğü (1985-1992)
*HÜZMF Fakülte Kurulu Üyeliği (1985-1992)
*HÜZMF Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği (1988-1992)
*HÜZMF Maden Müh. Böl. Başkan Yardımcılığı (1985-1988)
*HÜZMF Maden Müh. Böl. Başkan Vekilliği (1988-1990 muhtelif aralıklarla)
*HÜZMF Maden Müh. Böl. Cevher Hazırlama Anabilim Dalı Başkanlığı (1991-1992)
*ZKÜ Mühendislik Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği (1992-2002)
*ZKÜ Mühendislik Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği (1992-1999)
*ZKÜ Maden Müh. Böl. Maden İşletme Anabilim Dalı Başkanlığı (1993-1996)
*ZKÜ Maden Müh. Böl. Başkanlığı (1993-2002)
*ZKÜ Senato Üyeliği (1993-2006)
*ZKÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Enstitü Yönetim Kurulu Üyeliği (1993-1999 ve 2000-2002)
*ZKÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Enstitü Kurulu Üyeliği (1993-2001)
*ZEDEM Zonguldak Endüstri Destekleme Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği (1990-1994)
*ÖSYM İl Sınav Yöneticiliği (1998-2001)
*ZKÜ Yönetim Kurulu Üyeliği (2002-2005)
*ZKÜ Rektör Yardımcılığı (2002-2006)

Kazanılan Burs ve Ödüller:
*1416 Sayılı Yasa Uyarınca İTÜ Maden Fak. adına MEB Yurtdışı Doktora Bursu,
*1978 Hüseyin Ökten Madencilik Bilim Ödülü, 1994

Kişisel Sayfaları:
http://w3.karaelmas.edu.tr/linkler/rektorluk/yadigar.htm
http://maden.karaelmas.edu.tr/hocalar/yadigarmuftuoglu/index_tr.htm*

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.