ZKÜ'NÜN AÇILIŞ DERSİ MADENCİDEN

Tarih: 2010-08-19 00:00:00

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin her eğitim-öğretim dönemi açılışında gerçekleştirdiği "Açılış Dersi"ni bu yıl bir maden işçisi verecek. ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vural Evren, Prof. Dr. Türkan Kapaç, Genel Se
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin her eğitim-öğretim dönemi açılışında gerçekleştirdiği "Açılış Dersi"ni bu yıl bir maden işçisi verecek. ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vural Evren, Prof. Dr. Türkan Kapaç, Genel Sekreter Muhittin Koca, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramis Muslu'yu ziyaret etti.
ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz, üniversitede 8 yıldır rektörlük yaptığını ve 2010-2011 eğitim-öğretim yılının rektörlükteki son yılı olduğunu belirterek, "Her eğitim-öğretim yılının başlangıcında bir açılış töreni düzenliyoruz. Ayrıca geleneksel olarak açılış dersimiz var. Bu açılış dersimizi bugüne kadar, beni yetiştiren çok değerli hocalarım, eski Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer, Sabih Kanadoğlu, Fazıl Say, Celal Şengör, Turgut Özakman gibi isimler verdi. Bu yıl 45 dakikalık açılış dersimizi madenciliği, çalışma koşullarını, duygularını anlatması için bir maden işçisinin vermesini istiyoruz. Tabanda kazmacılık yapan bir maden işçisi arkadaşımız 5 Ekim'de gerçekleştireceğimiz açılış dersini verirse mutlu olacağız" dedi. GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu da üniversitenin açılış dersini bir maden işçisinin vermesi yönündeki duyarlılıkları nedeniyle Rektör Açıkgöz'e teşekkür ederek, "Madencilikle ilgili duygularını, düşüncelerini, çalışma koşullarını anlatacak maden işçisi arkadaşımızın ismini size bildireceğiz. Bir maden işçisinin üniversitemizin açılış dersini vermesi için gösterdiğiniz duyarlılıktan mutlu olduk, onur duyduk" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.