ZKÜDE KAYITLAR BAŞLIYOR

Tarih: 2009-08-20 00:00:00

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne (ZKÜ) bağlı Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu programlarını kazanan öğrencilerin kayıtları, 31  Ağustos-7 Eylül 2009 tarihleri arasında yapılacak.ZKÜ'den yapılan açıklamada, kayıt için gerekli belgeler şöyle açı

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne (ZKÜ) bağlı Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu programlarını kazanan öğrencilerin kayıtları, 31  Ağustos-7 Eylül 2009 tarihleri arasında yapılacak.
ZKÜ'den yapılan açıklamada, kayıt için gerekli belgeler şöyle açıklandı;
"Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz). Aday 0,8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılır.) Nufüs cüzdanının onaylı örneği. İkametgahı ile ilgili beyanı. 1987 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi (bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına dair belge) Son altı ay içinde, önden,başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 12 adet 4,5 cmx6 cm boyutunda fotoğraf. Öğrenci Katkı Payı'nın 1. Taksidi + Kayıt Gideri (40 YTL) + Bilgisayar Destekli Yabancı Dil  Laboratuvarı Eğitimi  Metaryal Ücretinin 1. Taksidinin ödendiğine ilişkin dekont (Bilgisayar Destekli Yabancı Dil  Laboratuvarı Eğitimi  Metaryal Ücreti Hazırlık Sınıfı bulunan Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Bölüm/Programlara kayıt olan öğrencilerden alınacaktır.) Alaplı Meslek Yüksekokulu Gemi Makineleri İşletme (İÖ) Programına kayıt olacak  öğrencilerden, TC Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'nün yetki verdiği özel veya kamu kurum ve kuruluş hastanelerinden 'Gemi Adamı Olur' ifadesi bulunan sağlık raporu. Öğrenci Katkı Payının 1. Taksidi Bakanlar Kurulunca belirlendikten sonra ilan edilecektir. Yükseköğretim öğrencileri, kılık kıyafet ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadırlar. Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi ve yurt konusunda ayrıntılıbilgi için de Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü'ne başvurmaları gerekiyor. Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekiyor. Posta ile kayıt yapılmaz. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez. 05-06 Eylül 2009 tarihlerindeki kayıtlar (Cumartesi-Pazar günleri) saat 10.30-17.00 arasında yapılacak."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.