ZONGULDAK İL GENEL MECLİSİ TOPLANDI

Tarih: 2013-03-06 00:00:00

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Mart Ayı 5'inci birleşimi, İsmail Terzi başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Valilik makamından gelen bir teklifle birlikte 5 gündem maddesi görüşüldü. Meclis bir önceki birleşimin tutanak özetinin okunmasıyla başladı

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Mart Ayı 5'inci birleşimi, İsmail Terzi başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Valilik makamından gelen bir teklifle birlikte 5 gündem maddesi görüşüldü. Meclis bir önceki birleşimin tutanak özetinin okunmasıyla başladı. Gündemin 3'üncü maddesinde İl Özel İdaresi Kanunu'nun 39'uncu maddesi gereğince İl Genel Meclisi'ne sunulan İl Özel İdaresi 2012 yılı faaliyet raporu oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 4'üncü maddesinde ise; İl Özel İdaresi Kanunu'nun 16'ncı maddesi uyarınca İmar ve Bayındırlık, Sanayi ve Ticaret ile Plan ve Bütçe Komisyonlarına havale edilen, Alaplı Aşağıdoğancılar Köyü, Örencik mevkiinde eğitim tesisi içinde, Alaplı ilçesi Merkez Mahallesi Sanayi Sitesi üstü mevkiinde 5 bin 92,36 metrekare alanın İl Özel İdare Kanunu'nun 8'inci maddesi uyarınca rızaen veya kamulaştırma yoluyla satın alınmasını talep eden komisyon raporları henüz yetişmediği için, raporlar tamamlanınca oylamaya sunulması oybirliğiyle kabul edildi.
Meclis'te gündem dışı Valilik makamından gelen; Ereğli'de okul yaptırmak talebini içeren teklif, oybirliğiyle İmar Bayındırlık, Eğitim Kültür ve Plan Bütçe Komisyonlarına havale edildi. Bir daha ki İl Genel Meclisi toplantısı 1 Nisan 2013 tarihinde yapılması kararı alınarak sona erdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.