ZONGULDAK’ın ABİSİ

Tarih: 2011-05-03 00:00:00

12 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinde Zonguldak’tan Bağımsız Aday olan Ali Uzun gittiği her yerde büyük coşkuyla ve sevgiyle karşılanıyor. Ali Uzun beraberindekiler birlikte, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir'i ve m

12 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinde Zonguldak’tan Bağımsız Aday olan Ali Uzun gittiği her yerde büyük coşkuyla ve sevgiyle karşılanıyor. Ali Uzun beraberindekiler birlikte, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir'i ve meclis üyelerini ziyaret ettiğinde de “Zonguldak’ın abisi” sözleriyle karşılandı.

 

Zonguldak TSO Başkanı Salih Demir  “Ali Bey ya da milletvekilim demeyeceğim. Çünkü o bizimde, Zonguldak'ın da Ali abisi. O yüzden Ali ağabey diyeceğim. Kendisi Zonguldak sorunlarını iyi bilen, gerek milletvekilliği döneminde gerekse sonrasında Zonguldak'ı unutmayan ve hep yanında olan önemli bir siyasetçidir. Ali Uzun Zonguldak'a çok yararlı bir siyasetçidir” dedi.

Zonguldak’tan hiçbir zaman kopmadığını söyleyen Uzun şunları söyledi:

 

ŞEHRİ YAŞAYAN BİRİYİM

 

“Ben öncelikle bu sıcak karşılamadan ötürü Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir'e, Yönetim Kurulu üyelerine, ZTSO Genel Sekreteri Renda Okay’a ve onların şahsında tüm üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Bir cesaret ortaya koyarak bağımsız milletvekili adayı oldum. Zonguldak'ın sorunlarını biri bize yazıp ta versin, anlatsın bizde basının karşısına geçip onları konuşalım türünde siyasetçi değiliz. Geçmişten bugüne Zonguldak ile içi içe olmuş, kopmamış ve bu şehri yaşayan bir insanım ben.

Hatta Bartın ve Karabük ile bölgemizin gerçeği budur. Bu bölgede bu madenler var oldukça, iki yanında iki dev demir çelik tesisleri oldukça, politikalarımızı bu iki ana sektörün sorunları üzerinde yoğunlaştırmalı ve bu sektörlerin büyümesi için çabalamalıyız. Ankara Merkezli politikaların yöremiz gerçekleri örtüşmediği çok noktalar var. Zonguldak çok dikkatli olmalıdır. Tarımsal Kalkınma, Hayvancılık, Turizm ve diğer alternatif sektörlerde yaygınlaştırılmalıdır ama var olan gerçeklerimiz ihmal edemeyiz. Madencilik ve demir çelik sektörünün ihtiyaçları ve gelişmesini doğru şekilde desteklemeliyiz.”

 

ÇATES TÜRKİYE’NİN PROJESİ

Uzun daha sonra Çates’in önemine değinerek  “Bu noktada ÇATES hem kamu hem özel sektör madenciliği için çok önemlidir. Bunu hemen dörtlü gruptan çıkarıp, Zonguldaklı iş adamlarımıza ve sanayicilerimize arzı sağlanmalıdır. Bu hemen seçimden önce yapılmalıdır. Uzun zamandır bu konu gündemde idi. Bugün seçime sıkıştırılmış olması doğru değildir.
Bu proje tek başına hiçbir siyasi partinin değildir. Bu proje bölgenin hatta Türkiye'nin projesidir. Uzun vadeli projedir. Ama bu proje detayları ile önceden Zonguldak tarafından tartışılabilmelidir. Zonguldak'taki işsizliğe etkisi ne olacak, yoksa dışarıdan insan gelmesine sebep olacak, bizim işsizlerimizin buradaki istihdam talebine göre eğitimi ve hazırlanması, çevre boyutu ile çok geniş tartışılması gerekir. Ben bu projenin her zaman yanında olacağım”
dedi.

DİKKATLERİ ZONGULDAK'A ÇEKECEĞİZ

 

Bağımsız milletvekili olarak kalacağını belirten Uzun “Hizmet almada diğer illere göre gerideyiz. 12 Haziran Zonguldak'ın konuşulduğu gün olacak. Zonguldak'tan bağımsız milletvekili demek, iktidar partisi milletvekili gücünü taşımak demektir. Yeni hükümette hangi parti iktidar olursa olsun, ilimizin ve ülkemizin lehine olan projelere destek olurum. Ama ilimize zarar getirecek her kararın karşısında Zonguldak adına meclis kürsüsünü kullanırım. Ankara'nın dikkatini, Türkiye'nin dikkatini Zonguldak'a çekeceğiz. Zonguldak ne istiyor diye sorulacak. Açık ifade ediyorum. Buradan alacağım güç ile Zonguldak'a çok güzel hizmetler vereceğim. Şu ana kadarki ilgi için halkımıza teşekkür ediyorum. Büyük bir destek var. Köylerden ilçelerden merkezden inanılmaz bir destek var. Beni yalnız bırakmadılar. Bende Zonguldak'ı geçmişte olduğu gibi yalnız bırakmayacağım, bağımsız milletvekili olarak kalacağım” sözleriyle konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.