ZP, LOBİ İÇİN GÖRÜŞTÜ

Tarih: 2011-03-31 00:00:00

Zonguldak Platformu Çalışma Grubu Ankara’daki Zonguldaklılar Derneği Başkanı Tuncay Karakuş ile bir araya gelerek lobi çalışmalarındaki eksiklikleri tartıştı.Zonguldak Platformu Çalışma Grubu, aylık yaptığı toplantılarda aldığı karar gereği Ankara’daki Zo
Zonguldak Platformu Çalışma Grubu Ankara’daki Zonguldaklılar Derneği Başkanı Tuncay Karakuş ile bir araya gelerek lobi çalışmalarındaki eksiklikleri tartıştı.
Zonguldak Platformu Çalışma Grubu, aylık yaptığı toplantılarda aldığı karar gereği Ankara’daki Zonguldaklılar Derneği Başka-nıyla bir araya geldi. Zonguldak-’ta Karakuş ile bir araya gelen Zonguldak Platformu Sözcüsü ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) İl Temsilcisi Osman Sav, Zonguldak-Karabük-Bartın Der-neği Başkanı Şenol Çakar, Zon-guldaklılar Derneği Başkanı Ne-cati Başar, Bartınlılar Derneği Başkanı Ahmet Ardıç, Erzincan-lılar Derneği Başkanı Mehmet Yalçın, Devrekliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Cin Ankara’daki Zonguldaklılar Derneği’nin lobi konusunda lokomotif olması gerektiğini vurguladılar.Kamuoyundaki eleştirileri Tuncay Karakuş ile paylaşan ZP Sözcüsü Osman Sav, “Zongul-dak Platformu’nun kuruluş amacı güçlü lobinin oluşması ve hizmetlerin kısa sürede gelmesini sağlamaktır. Lobi çalışmalarının lokomotifi de Ankara’daki Zonguldaklılar Derneği olmalı. Ankara’daki Zonguldaklılar Derneği ne kadar güçlü olursa sesimizi o kadar gür duyurabiliriz. Bu doğrultuda bize düşen bir şey varsa yapmaya hazırız” dedi. Sav, ayrıca diyalogun koparılmaması gerektiğini vurguladı.Şenol Çakar da, Ankara’daki Zonguldaklılar Derneği’nin kamuoyunda tartışıldığını, çalışma yapılmadığı görüşünün ağırlık kazandığını söyleyerek, bunun nedenlerini sordu.Diğer başkanların da eleştirilerini dinleyen Tuncay Karakuş, dernekçiliğin zor olduğunu belirterek, ilk dönemlerde bazı sıkıntıların yaşandığını ama bunların kısmen aşıldığını, bundan sonra faaliyetlerinin olacağını vurguladı. Normal faaliyetlerin devam ettiğini, daha iyisini yapmanın çabası içinde olduklarını söyleyen Karakuş, “Bu toplantı çok faydalı oldu. Derneğimizin daha güçlü olması hepimizin çabasıyla gerçekleşecektir. Bunun için siyasilerden yetkililere kadar herkese görevler düşüyor. Birlikte bunu gerçekleştirebiliriz. Bundan sonra daha sık görüşeceğiz” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.