ZONGULDAK PİLOT BÖLGE SEÇİLDİ

Tarih: 2010-03-26 00:00:00

İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili iyileştirme konusunda Zonguldak "pilot bölge" seçildi. Konu hakkında açıklamada bulunan Bölge Çalışma Müdür Vekili Gönül Demirsu, Projenin amaçlarını anlatarak, "Bakanlığımız İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Mü

İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili iyileştirme konusunda Zonguldak "pilot bölge" seçildi. Konu hakkında açıklamada bulunan Bölge Çalışma Müdür Vekili Gönül Demirsu, Projenin amaçlarını anlatarak, "Bakanlığımız İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile Avusturya İş Sağlığı Akademisi tarafından temsil edilen konsorsiyum arasında 'İşyerlerinde İş Sağlığı Ve Güvenliği Geliştirme Projesi' ile ilgili bir sözleşme imzalandı. Projenin amacı, Metal-maden ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren küçük orta ve büyük ölçekli işyerlerinde çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve iş sağlığı ve iş güvenliği alanında uyumlaştırılmış Avrupa Birliği'nin getirdiği asgari gerekliliklere tam olarak uyumun sağlanmasıdır. Türkiye çapında 5 ilde 12 iyi uygulama örneği seçilecek. Bu uygulama ile iş sağlığı güvenliği kültürünün oluşturulması, işyerlerinin akredite edilmesi, iş kazası ve meslek hastalıklarının azaltılması amaçlandı. İyi uygulama örneği için başvuru kriterleri; inşaat-maden-metal işkollarından birinde faaliyet gösteriyor olması, Zonguldak ilinde bulunması, işçi sayısının 10-250 arasında olması gerekiyor. Konu ile ilgili 29 Mart 2010 tarihinde saat 14.00'da TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü Eğitim Salonu'nda 4 yabancı uzmanın katılımı ile yapılacak toplantıda paydaşlar bilgilendirilecektir. Küçük ve orta ölçekli tüm işletmelerin toplantıya katılmasını bekliyoruz" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.