RESUL DİNDAR KONSERİ

Tarih: 2016-03-19 15:34:04

Karadeniz Ereğli'de sanatçı Resul Dindar konser vereceği bildirildi. Play Yapım Organizasyon Yöneticisi Soykant Öztürk konuya ilişkin yaptığı açıklamasında ünlü sanatçı Resul Dizdar'ın 8 Nisan 2016 Cuma günü Büyük Anadolu Otel'de hayranları ile bir araya geleceğini duyurdu.

Saat 20.30'da sahne alacağı bildirilen Resul Dizdar konseri ile ilgili detaylı bilgilerin (0 533 767 76 84) nolu telefondan öğrenilebileceği de hatırlatıldı.

RESUL DİNDAR KİMDİR?

"24 Ocak 1982'de Artvin'in Hopa ilçesinde doğmuş olan Resul Dindar,büyük çoğunluğu memleketinde geçmiş olan yaşamının etkileri ve öngörüleri neticesinde Karadeniz müziğinin doğasında yetiştirmiştir kendisini. Müziğin,bir araç yahut bir amaç olmaktan ziyade,aslen bir yaşam biçimi olduğu görüşünü ileri süren sanatçı,"her şey de bir parça armoni" vardır diyor ve "seslerin" yaşamındaki kapsamına vurgu yapıyor. Dört yıl süreyle şarkılarını,beslendiği topraklarda icra eden Resul Dindar 2005 yılının Eylül ayında İstanbul'a çevirmiş rotasını. "So Bulurt" adında arkadaşlarıyla kurduğu grupta Karadeniz müziğinin haykırışı ile iz sürmüş aslî ritmine ulaşana dek.Ve 2 yıllık bir müzik yolculuğunun ardından "So Bulurt" grubuna nokta koyma kararı almış grup arkadaşları ile...Akabinde 2008 yılının Temmuz ayında müzisyen arkadaşlarıyla "KARMATE" grubunun kuruculuğunu üstlenmiştir.Karmate'nin solisti,değirmenin temel taşlarından olan Resul Dindar;yüreğini türkülere kılavuz ederek devirmiş 28 yılını.Karmate ile başladığı 4,5 yıl süren yolculuğunda "Nani" ve "Nayino" adlarıyla iki albümde grubun solisti ve kurucu üyelerinden biri olma vasfıyla yer alan Dindar, 2012 yılının Ağustos ayında Karmate grubundan ayrılmış ve yolculuğunu kendi müzik sularında sürdürme kararı almıştır. Sanat; insanlığa,toplumlara,etkileşimlerine ve birlikteliklerine etki eden en asli unsurdur diyen sanatçı, insan eksenli bir yaşam anlayışını sanatının dahi üstünde tutmaktan geri durmamıştır hiçbir zaman.

"İnsan olmak" her şeyin ötesinde ve aslında temelinde barınan bir olgudur der,müziğiyle açtığı yolda ilerlerken"

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.