"ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR"

Tarih: 2015-04-22 10:52:23

AK Parti Zonguldak Milletvekili adayları Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Emine Çift, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odasını ziyaret etti. Ziyarette önemli mesajlar verildi, Bölge Başkanı Erdem’in açıklamalarının altına milletvekili adayları imza attıklarını açıkladı.

ERDEM: En önemli isteğimiz Deniz Ticaret Odası olarak eski hastane binasının Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlanarak fakülte olmasıdır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kdz.Ereğli Limanını buraya gelecek gemiler listesinden çıkararak Zonguldak’a bağladı, Ereğli garip kaldı, gemi trafiği sekteye uğradı. Balı Mahallesi’nden Zonguldak’a bir yol yapıldı ve yüzde 92’si bitirildi. Bu yol şehir merkezinden Zonguldak’a olan yolu 13 kilometre kısaltıyor. Ereğli’de esnafın ve piyasanın durumu bozuk sayın milletvekili adaylarımız. Erdemir’in liman fiyatlarını düşürdük Ereğli limanına gelen gemilerde ihracat ve ithalatçılarımızın ödediği fiyatları azalttık, Erdemir yönetimine bu konuda da teşekkür ediyoruz.

 

ÖZBAKIR: Biz laf üretmiyoruz, iş, proje üretiyoruz. Zonguldak’ımız da bir takım eksiklikler var onun da farkındayız, 9 yıldır da burada olduğum için biliyoruz yani. Bir takım da imkanlarımız var onları da arkadaşlarımız ile birlikte hareket edip Zonguldak için kullanacağız.

 

ÇATUROĞLU: Ankara’da arkadaşlarımız ile birlikte kapınız olacak. Bölgenin sorunlarını çözmekten mutluluk duyacağız. Biz kişisel kavga değil Ereğli ve Zonguldak’ın kavgasını yapacağız. Zonguldak’ın ihtiyacı olan tek şey birlik ve beraberliktir.

 

ULUPINAR: Zonguldak’ımıza çok ciddi hizmetler getirmeye çalıştık. Şunu altını çizerek söylemek istiyorum ki en çok kamu hizmeti olan ilçelerimizden biri Karadeniz Ereğli’dir.

 

ÇİFT: Son 13 yıllık süreci göz önünde bulundurduğumuzda siyasi istikrarın önemini ortaya çıkıyor. Ereğli ekonomik krizden çok ciddi etkilendi. konu Ereğli ve Zonguldak’ı değil dünyayı ilgilendiren bir konuydu, ağır bir süreç oldu.

 

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayları Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Emine Çift, İl, İlçe Başkan ve yöneticilerinin katılımı ile Kdz.Ereğli’de gerçekleştirdiği ziyaretlerinin en etkilisi Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Bölge Başkanlığında oldu. Oda Başkanı İrfan Erdem, Meclis Başkanı Hasan Likoğlu ve Oda Yöneticilerinin hazır bulunduğu ziyarette Erdem’in konuşmaları alkışlandı. Bölgenin sorunlarının diyalog yolu ile çözüme kavuşacağını, tersaneler ile ilgili her ay düzenli olarak yetkililere dosya gönderdiğini belirten Erdem önemli mesajlar verdi.

 

GEÇTİĞİMİZ YIL 2 BİN 900 GEMİ GELDİ

Bulgaristan’ın İğneadası ile Sinop arasından sorumlu olduklarını belirterek, “Bütün deniz ticaretini yönlendiririz, en büyük Karadeniz’in limanı olan Ereğli, Zonguldak, Bartın, Karasu, Eren Limanlarının hepsi bize bağlıdır. Yelken sporundan başlayın balıkçılığa, büyük gemilerin işletmesine kadar sorumluyuz. Geçen sene limanlarımıza 2 bin 900’e yakın gemi gelmiştir, 11 milyon ton yük elledik, 21 milyon ton kapasitemiz var, görevimizi 2002 yılından beri devam ediyoruz. Başarılı olduğumuzu zannediyoruz.

 

EĞİTİME 25 TRİLYON AYRILDI

Biz Deniz Ticaret Odası olarak 50 trilyon bütçeye sahibiz bunun 25 trilyonunu da eğitime harcarız. Öğrencilere burs veririz, Denizcilik üzerine okullar açılır, Piri Reis Üniversitesini kurduk dünyada beşinci üniversitedir denizcilik üzerine. Sizlere de başarılar diliyorum. Benim için 47 yıllık politika iş hayatında ben hep şunu gördüm bir ülkenin kalkınması için siyasi istikrara ihtiyaç var.

 

SİYASİ İSTİKRAR VURGUSU

Eğer siyasi istikrar olmaz ise ekonomik istikrar olamaz. Ekonomik istikrar olamaz ise adalet sistemi, hizmet, sosyal devlet olmaz. Bunun en başında gelen birinci faktör siyasi istikrardır. Bakın Türkiye’nin durumuna, 1946’da çok partili döneme geçilmiş, 50-60 Menderes dönemi 65-80 Demirel, 90’lı yıllar Özal dönemi, 2002 yılına bakın Ak Parti dönemi istikrar var. Türkiye ne zaman ne sıkıntı çekmiş ise koalisyon döneminde çekmiştir. Siz sanıyor musunuz ki bu doların artışından hiçbirşey olmayacak. Bu 3-6 ay sonra başlar. Türkiye büyük bir ülkedir, 77 milyon nüfusu vardır, 81 defa hükümet değişmiş. Her 16 ayda bu ülkede hükümet değişmiş, nasıl istikrar olacak?

 

“7 HAZİRAN VİRAJINA SERT GİRİYORUZ”

Siz bazı şeyleri 1 günde düzeltemezsiniz. Ben 7 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin istikrarı seçeceğine inanıyorum. Türkiye’nin siyasi istikrara ihtiyacı herşeyden daha fazla önemli. 7 Haziran seçimlerinde bu viraja biraz sert giriyor, fazla bir yük var sırtında, etrafımızda savaşlar var insanlar ölüyor. Bize mülteci olarak gelenlere harcanan parayı düşünebiliyor musunuz? Türkiye bunu aslanlar gibi karşılıyor kimse bunun farkında değil. Bu ülkede 2.5 milyon insan var mülteci olarak.

 

“ARAZİNİN FAKÜLTEYE DEVİR EDİLMESİNİ İSTİYORUZ”

En önemli isteğimiz Deniz Ticaret Odası olarak eski hastane binasının Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlanarak fakülte olmasıdır. Köksal Toptan ve Ercan Candan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim bu bir bayrak yarışı. Bu sene bu var yarın başka olur. Hizmet etmiş insanlara teşekkür etmek bir erdemliktir, saygıdır.

 

“EREĞLİ GARİP KALDI”

İkinci konu 2014’ün sonunda Orman Ürünleri geliyor Rusya, Ukrayna’dan tomruk kereste, Tarım Bakanlığı bizi Kdz.Ereğli Limanını buraya gelecek gemiler listesinden çıkardı, Zonguldak’a bağladı. Bunu yaparken haklı mıydı? Çok haklı değildi. Dedi ki Tarım Bölge Müdürlüğü Zonguldak’ta ben oraya adam gönderiyorum, burada kurt var mı yok bu bunun incelenmesi için bu konuda Ereğli garip kaldı, gemi trafiği sekteye uğradı.

 

“YÜZDE 92’Sİ TAMAMLANDI”

Üçüncü konu Balı Mahallesi’nden Zonguldak yoluna bir yol yapıldı yüzde 92’si bitirildi, yüzde 8’i kaldı. Bu yol şehir merkezinden hiç ışık geçmeden Zonguldak’a çıkıyorsunuz yol 13 kilometre kısılıyor. Buradan Zonguldak’a gidiyorsunuz 55 dakikada oradan 40 dakikaya gideceksiniz. Allah razı olsun AK Parti hükümeti yüzde 92’sini tamamladı yüzde 8’lik kısmı kaldı.

 

“ESNAFIN VE PİYASANIN DURUMU BOZUK”

Ereğli’de esnafın ve piyasanın durumu bozuk sayın milletvekili adaylarımız. Erdemir’in liman fiyatlarını düşürdük Ereğli limanına gelen gemilerde ihracat ve ithalatçılarımızın ödediği fiyatları azalttık, Erdemir yönetimine bu konuda da teşekkür ediyoruz.

 

“MESELE RİNGE ÇIKMAKTIR”

Mesele yenmek veya yenmek değil mesele ringe çıkmaktır. Tanrı sorduğunda şunu söyleyebilirsiniz, ben demokrasi için hizmet ettim diye. Türkiye’de iki çeşit insan var bir oyun içerisinde olan insanlar var diğer tarafta seyir edenler, siz oyunun içerisindekilersiniz. Yarın çocuklarınıza bırakacağınız en büyük miras bu. Siyaset gönül işidir, siyaset bilim, insan işi, diyalog işidir. İnsanların inançlarını, düşüncelerini, adetlerini değiştirmek kadar dünyada zor bir iş yoktur.

 

“1 SENEDE BAŞARI BEKLEYEMEZSİNİZ”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal aslanlar gibi Ereğli’nin 50 yıllık CHP reislik dönemini yıkmıştır. Yıktı ve başarılıdır, Uysal’dan 6 ay 1 senede başarı bekleyemezsiniz. Ereğli Belediyesi büyük, taşeronu ile 2 bin 500 kişi çalışıyor. Bazı şeyleri yıkarak yapması lazım. Devrimler kolay olmaz. O seçilerek devrim yapmıştır”

 

ZONGULDAK’IN EKSİKLİKLERİ VAR

Ak Parti Zonguldak Milletvekili adayı Hüseyin Özbakır, göreve talep olduklarını, görev verildiğinde Zonguldak’a ve tüm ilçelerine hizmet edeceklerini belirterek, “İnşallah güzel şeyler olacak. Bizden önce arkadaşlarımızın yapmış oldukları görevler var bizler bayrağı alıp devam ettireceğiz, daha ileriye götüreceğiz. Partimiz 13 yıldır iktidarda yaptığımız işler meydanda. Biz laf üretmiyoruz, iş, proje üretiyoruz. Zonguldak’ımız da bir takım eksiklikler var onun da farkındayız, 9 yıldır da burada olduğum için biliyoruz yani. Bir takım da imkanlarımız var onları da arkadaşlarımız ile birlikte hareket edip Zonguldak için kullanacağız. Yok Ereğli yok Devrek’miş ayrı yok. Biz birlikte gidebilirsek daha güçlü olacağız, daha iyi hizmet alabiliriz” dedi.

 

“ZONGULDAK İÇİN KAVGA EDECEĞİZ”

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’da Bölge Başkanı Erdem’in söylemiş olduğu tüm sözlerin altına imzasını attığını kaydederek, “Çok güzel şeyler konuştu. Ülkemizin gerçekten en büyük ihtiyacı siyasi istikrardır. Siyasi istikrar sağlandığında ekonomik büyüme de gelir. 7 Haziran seçimlerinden sonra siyasi istikrarı verilecek destek ile devam ettireceğiz. İrfan Erdem’i çok eskilerden tanırım, kendisi bu bölgenin ilklerini yapmıştır, deneyimleri ve tecrübelerini dikkate alıyoruz. Bizlere önder olmuştur. Ankara’da arkadaşlarımız ile birlikte bir arkadaşınız kapınız olacak. Bölgenin sorunlarını çözmekten mutluluk duyacağız. Biz kişisel kavga değil Ereğli ve Zonguldak’ın kavgasını yapacağız. Zonguldak’ın ihtiyacı olan tek şey birlik ve beraberliktir” ifadelerine yer verdi.

 

“EREĞLİ PARLAYAN BİR YILDIZ”

Ak Parti Zonguldak Milletvekili ve adayı Özcan Ulupınar da konuşmasında İrfan Erdem’in Ereğli için bir marka olduğunu, hayırlı işleri hayata geçirdiğini vurguladı. 7 Yıl belediye başkanlığı ve 1 dönem milletvekilliği görevini yerine getirdiğini kaydeden Ulupınar, “Zonguldak’ımıza çok ciddi hizmetler getirmeye çalıştık. Şunu altını çizerek söylemek istiyorum ki en çok kamu hizmeti olan ilçelerimizden biri Karadeniz Ereğli’dir. Karadeniz Ereğli bölgenin parlayan yıldızıdır. Yeni seçilecek arkadaşlarımız ile birlikte hizmetlerimiz devam edecek. Ben 7 Haziran seçimlerinden gerek Ereğli gerekse Zonguldak’ta Ak Parti’nin açık ara birinci parti olacağına yürekten inanıyorum. Gitmedik köy bırakmayacağız. Ülkemiz dünyanın gıpta ile baktığı bir ülkedir. Güneydeki yangın batıdaki karışıklığa rağmen ülkemiz büyümektedir. Ereğlimizin bütün sorunlarını bize aktarıyorsunuz aynı zamanda yapmış olduğunuz hayırlı işlerden dolayı ve aynı zamanda bu büyük bir sivil toplum kuruluşudur, almış olduğunuz vebal ve sorumluluktan dolayı halkımız adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

“EREĞLİ KRİZDEN ÇOK ETKİLENDİ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Emine Çift de İrfan Erdem’in söylediği sözlerin altına canı gönülden imza attığını belirttiği konuşması şu şekilde: “Son 13 yıllık süreci göz önünde bulundurduğumuzda siyasi istikrarın önemini ortaya çıkıyor. Ereğli ekonomik krizden çok ciddi etkilendi. Sadece konu Ereğli ve Zonguldak’ı ilgilendiren değil dünyayı ilgilendiren bir konuydu, ağır bir süreç oldu. Bu dönemi yakından da takip ettik. Ercan Candan ile bu konuları da konuşmuştuk. Çok işin içerisinde değilmişim gibi gözüksem de takip ediyordum. Ben bu sürede gösterdiğiniz performansı takdire şayan buluyorum. Daha önce de ifade etmiştim siyaset bir takım oyunudur. Sivil toplum ile ne kadar istişare olunursa o derece de faydalı olur. Herkes bulunduğu mevkinin hakkını teslim etmek ve orada görev ne ise onu yerine getirmesi gerekir. Birbirimizden rol çalmaya başladığımız anda kalıcı bir başarı elde edemeyiz.”

 

“YOL GÖSTERECEK BİR AĞABEY”

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da İrfan Erdem’in sözlerine teşekkür etti, “İrfan Erdem hiçbir zaman saygısını kaybetmedi, hizmet edenlerin önünde düğmesini ilikler, saygısını gösterir. Notlarına da baktım bizden önce seçimden önce görev yapmış milletvekillerine de teşekkür etti. Huzurlarında kendisine teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum. Bir insanın hizmet ederek teşekkür etmesini bilmek müthiş bir insani vasıftır. Ben Erdem ile sık sık görüşüyoruz, bilimselliğe de çok büyük önem verir. Ereğli’yi düşünür, mastır planları yapar. Erdem’i önümüzdeki günlerde bir rehber olarak yol gösterecek bir ağabeydir” sözleri ile konuştu.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.