SAĞLIK ÇALIŞANLARINA EĞİTİM

Tarih: 2014-12-26 10:10:00

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı 112 Acil sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan personellerin yanı sıra Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliği bünyesinde görev yapan Paramedik ve Acil Tıp teknisyenlerin ol

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı 112 Acil sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan personellerin yanı sıra Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliği bünyesinde görev yapan Paramedik ve Acil Tıp teknisyenlerin oluşan 150 sağlık çalışanının eğitimi tamamlandı.
Merkez Öğretmenevi Konferans salonunda yaklaşık üç ay süren eğitimlerde;  Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü olan Bolu İl Sağlık Müdürlüğü eğitim biriminde görevli eğitimciler ve Zonguldak İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde görevli eğitimciler tarafından teorik ve uygulamalı olarak Sağlık Bakanlığı zorunlu hizmet içi eğitimlerinden olan Temel Modüler  Eğitimi ile Travma-Resüsitasyon eğitimleri verilmiştir. Güzel bir organizasyon altında düzenlenen Sertifika törenine İl Sağlık Müdürü Dr.Bilal Cin, Müdür Yardımcısı Nazım Erduran, Sağlık Müdürlüğü Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Ersin Durmuş, Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara katılarak kursiyerlere sertifikalarını verdiler. İl Sağlık  Müdürü Dr. Bilal CİN  törende yapmış olduğu konuşmasında şöyle dedi. ““Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan Paramedik ve Acil Tıp Teknisyenlerimize yönelik yaklaşık 3 aydır devam eden Temel Modül ve Travma Eğitimlerimizden tamamlanmış bulunmaktadır. 
Bu eğitimlerle birlikte hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde hizmet veren tekniker ve teknisyenlerimizin bilgi birikimlerinin yükseltilmesi sağlanmış böylece temel hedeflerimiz olan acil sağlık hizmetlerinde kalite, devamlılık ve hasta-çalışan güvenliği konularında standartlarımız artmıştır. Acil sağlık hizmetlerinde hedeflediğimiz ve arzu ettiğimiz noktaya gelebilmek adına bundan sonra da hizmet içi eğitimlerimiz devam edecektir.”

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.