'AKP'YE HAK ETTİĞİ DERSİ VERECEĞİZ'

Tarih: 2013-08-29 08:41:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediyesi Başkan Aday Adayı Bahattin Arı, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek, başvuru dosyasını CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin’e teslim etti. Yazı İşleri Müdürlüğü’nü sürdürdüğü Susma Gazetesi’nin ö

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediyesi Başkan Aday Adayı Bahattin Arı, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek, başvuru dosyasını CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin’e teslim etti. Yazı İşleri Müdürlüğü’nü sürdürdüğü Susma Gazetesi’nin önünden parti binasına kadar kalabalık bir grupla yürüyen Arı’ya, eşi Sevim Arı, kardeşleri, bazı Belediye Meclisi üyeleri ve yakın dostları destek verdi. 
Kentin geleceğine dair değerlendirmelerinin hep olduğunu ifade eden Arı, şöyle konuştu:
“Türkiye genelinde en ciddi sorunumuz olan ‘ben her konuyu bilirim’ yaklaşımını bir tarafa bırakırsak, Gezi direnişi bu türden, özellikle Başbakan'ın şahsında dışa vuran meseleyi artık tarihe havale etmiş olduğundan, dolayısıyla, genelde siyasete ilgi duyan arkadaşların da, belediye yönetimi ile başka alanları genelleyerek düşünmekten kurtulmaları gerektiğinin mutlaka altını çizmek istiyorum. Yerel yönetimler alanının gerek iktisat yaklaşımları gerekse, insan kaynaklarına yaklaşımı, diğer ekonomik ve kamusal alanlardan farklar içermektedir. Bunun gündelik yaşama yansıması ise eğer bu konu üzerine ciddi bir merak ve çalışma yapmıyor iseniz, kriz sizi hiç beklemediğiniz zamanda yakalayarak mutlaka, gerçeklerle karşı karşıya bırakacak demektir. Bu beklenmeyen bir yağmur olabilir, bu beklenmeyen köprü çökmesi olabilir, bir kriz olabilir bu örnekler kolaylıkla artırılabilir. Belediye alanında çalışacak ve bu alanda kendini geliştirmek, yetiştirmek ve gelecekte bu alanda kendini ifade etmek isteyen bütün genç partili arkadaşlarıma naçizane tavsiyem, bir dönem ister gönüllük esasıyla ister somut Belediye meclis görevlerine talip olarak, mutlaka bu alana girmeleri ve bu süreci içinden öğrenmeleridir! Geçtiğimiz bu dört yılda gerek değerli partili arkadaşlarım ve değerli meclis üyesi arkadaşlarımızla, gerekse kentin hemen hemen her kademesinde, çalışanı, emeklisi, işsizi, esnafı, iş kadını, iş adamı ve aklınıza gelecek her alandaki yurttaşımızla ve karar alıcı kademelerde görev yapan kişi ve gruplarla bir araya gelişlerimiz ve yoğun fikir alış verişlerimiz, kentimizin geleceğine dair değerlendirmelerimiz hep ola geldi. Bunları sizlerle de fazlasıyla gerçekleştirdik. Bu süreçte yerel ve genel düzeyde gerek Cumhuriyet Halk Partisi içerisinden, gerekse dışında olup, bugüne değin farklı gerekçelerle de olsa başka siyasal partilerden yana tercihlerde bulunmuş çok sayıda dostumuz ve kardeşimizle de bir süredir özellikle yaklaşan yerel seçimler nedeniyle, yararlı olduğuna inandığım ciddi görüş alışverişlerinde bulunduk.”

 

“BUGÜNÜMÜZ ŞARTLARINDA 
YEREL SEÇİMLERİN ÇOK DAHA 
CİDDİ BİR AĞIRLIĞI OLDU”
Arı, kendisi gibi düşünen dostları ve partililerle hem fikir olduklarını ifade ederek şöyle konuştu:
“Uzunca bir süredir bu değerli çevrelerin, belediye başkan adaylığı konusunda bana adım atmam gerektiği konusunda oldukça samimi ve değerli telkinlerde bulunduklarını belirtmeliyim. Bu yaklaşımlarından dolayı buradan hepsine gönülden teşekkür ediyorum. Bütün bunların beni cesaretlendiren çok samimi, içten ve sevgi dolu olduğuna en küçük kuşku duymamama rağmen, bu sorumluluğu üstlenmek ve bunun için adaylık sürecimi başlatmak dolayısıyla yerel seçim startını vermek konusunda ailece de sohbetler etmedik değil... Ama bu konuda, bugünümüz şartlarında yerel seçimlerin, yerel seçim olmaktan çok daha ciddi bir ağırlığı olduğunu, Türkiye'yi, cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere hazırlayacak çok kritik bir seçim olduğunu da gayet iyi biliyoruz. Bu konuda Ankara'daki değerlendirmeler ve bu sürecin ülkemizi taşıyabileceği her türden olası kriz senaryolarının da haberlerini almıyor değiliz. Dolayısıyla bir süre bu konuda emin olmamakla birlikte ama eğer bu sorumluluğu birilerinin taşıması gerekirse asla görevden de kaçmayacağımızı bazı arkadaşlara ikili temaslarımızda zaten iletmiştik. Fakat geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bu olağanüstü süreçler bizleri ve bu konularda sorumluluk verilmesini beklemeksizin, durumdan sağlıklı vazife çıkararak harekete geçmemizi de zorunlu kılmıştır. Gezi süreciyle başlayan bu büyük ve derin değişim dalgası, bundan böyle Türkiye'nin kaderini değiştirecek ve etkileyecek çok ciddi siyasal gelişmelerin de başlangıcıdır. Haziran ayı boyunca Türkiye'yi kuşatan ve ülkemizde birey, toplum ve devletin 21’inci yüzyılda sahip olması gereken temel değerleri belirleyen bu devrimci süreç, AKP'nin alenen boyun eğdiremediği herkese karşı açtığı bu savaş, gazetecilerden iş çevrelerine, devrimcilerden kadın ve gençlere, yurtseverlerden, sıradan vatandaşa, Alevi’sinden Sünni’sine, yönelik inanılmaz saldırgan tutumu ve buna karşın kadınların ve gençlerin inanılmaz saygı uyandıran mücadelesi ve direnişlerini gördükten sonra, artık siyasi görevlere karşı bizlerin çekimser olmak gibi bir lüksümüzün olmadığı konusunda ben benim gibi düşünen bütün dostlarımız ve partili arkadaşlarımızla hem fikir olduk!”

 

“BU İŞLERİ BİLENLER, BU GÖRÜŞÜMÜ VE DURUŞUMU MUTLAKA TAKDİR EDERLER”
Başkanlık yolunda kendisine herkese teşekkür eden Arı, konuşmasına şöyle devam etti:
“Zonguldak'ın çevreci, demokrat, katılımcı, özgürlükçü ve şeffaf manada ciddi bir yenilenmeye, her şeyden önce de, sevgiye, birliğe ve kardeşliğe ihtiyacı var! Ben işte bunun için adayım. Partim Cumhuriyet Halk Partisi ve Zonguldaklı bütün hemşerilerimin beni ve benim şahsımda ‘Gezi Ruhu’nu seçeceklerine kesinlikle inanıyorum. Çünkü bu emek şehriyle kaderini birleştirmiş, dinamik, dürüst, yenilenmeye açık ve uzun yıllar boyu siyaset, ticaret ve gazetecilik yaşamında ilkeli, tutarlı bir çizgide bulunan bir insan olarak ve halkın, yurttaşların ve onurun her zaman yanındaydım. Bunu gayet iyi başardığıma ve hala devam etmekte olan dört yıllık Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyeliğim ve komisyon başkanlıklarımdaki performansımla da bunu açık ve seçik ortaya koyduğuma inandığım, ciddi bir yerde duruyorum. Bu işleri bilenler, bu görüşümü ve duruşumu mutlaka takdir ederler... 
Bu duruş, maalesef bu ülkede bugün her baba yiğidin harcı olmaktan, uzun yıllardır çıkmış bulunuyor. Biz kez daha altını kalınca çizmek istiyorum. Çevreci, katılımcı, demokrat ve özgürlükçü bir belediyecilik anlayışını mutlaka hayata geçirmek ve kentimizin bütün insanlarını Türkiye'nin en güzel ve sevgi dolu kentinde yaşatmayı başarmalıyız. Ben işte bunun için adayım. Genel seçimlerde AKP'ye hak ettiği dersini vermek ve bu emek Kentini, CHP iktidarına daha güçlü hazırlamak için ben Bahaddin Arı, belediye başkanlığına aday adaylığımı açıklayarak yerel seçim startını başlatıyorum. Eğer kentimiz için bu girişim hayırlara vesile olacaksa murada ersin. Bu süreçte beni, Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarım, meclis üyesi dostlarım, Zonguldaklı hemşehrilerimizin asla yalnız bırakmayacağına gönülden inanıyorum. Kıymetli meslektaşlarıma, teşekkür ediyor herkese bir kez daha saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”
Arı, partideki basın açıklamasından sonra İsmet Paşa Parkı’nda “Nasıl Bir Belediye Başkanı İstiyoruz?” adlı forumda vatandaşlarla bir araya geldi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Eski Chp'li :

Ereğli ve Zonguldakta ağır bir hezimet uğrayacaksınız partili belediye başkanlarınız yüzünden özellikle ereğlide çok büyük hezimete uğrayacaksınız onlarca kişiyi işinden ekmeğinden eden Halil Posbıyık chp ye asla yakışmıyor isminde halk olan bir partiye mensup bay başkan ereğlide partinin imajını yerlere serdi sırf halil posbıyık yüzünden has chp li ben ve ailem asla ve asla ne yerelde ne genelde chp defterini açılmamak üzere kapattık sadece ben değil birçok aile esnaf ve grup chp ye gönül vermesine rağmen posbıyık yüzünden bu partinin adını dahi duymak istemiyor dsp li recep erdoğan posbıyık muhalifi ve küskünü binlerce kişinin oyunu şuan almış durumda haberiniz olsun

isobek67 :

ac tavuk ruyasında ne görürmüş...........

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.