CHP EREĞLİ VE ALAPLI İLÇE BAŞKANLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA

Tarih: 2015-03-16 13:29:16

CHP Kdz.Ereğli ve Alaplı İlçe Başkanları ortak basın açıklaması yaparak Zonguldak'ta kontenjan sıranın Kdz.Ereğli ve Alaplı bölgesine verilmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ve Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, 7 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek milletvekili seçimlerinde Zonguldak’ta ikinci sıranın Kdz.Ereğli ve Alaplı bölgesinden birisine verilmesini istedi.

 

GENEL MERKEZ 2’YE KONTENJAN İÇİN AYIRDI

Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, CHP’li Kdz.Ereğli Belediye Meclis Üyeleri ve ilçe yöneticileri katıldı.  Ortak açıklamayı CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal okudu. 7 Mart 2015 Cumartesi günü milletvekilliği adaylığı 1,3,4 ve 5. inci sıralar için eğilim yoklaması seçimlerinin yapıldığını ikinci sıranın ise genel merkez tarafından kontenjan için ayrıldığını belirterek sözlerine başlayan Kartal şu ifadelere yer verdi:

 

“TAKDİR GENEL MERKEZİMİZİN”

“Tüm aday adayları, İl ve İlçe örgütleri bu yalın gerçeği bilerek ve isteyerek seçimlere girmiştir. 2. inci sıra hariç, 1,3,4 ve 5. İnci sıralar eğilim yoklamasında belirlenmiştir. Parti üyelerimizin özgür iradesiyle belirlenen bu sıralamaya saygılıyız.  Bu konuda takdir genel merkezimizindir. Ancak Zonguldak ‘ın en büyük ilçesi Kdz.Ereğli’den, Zonguldak’ın en büyük bölgesi Kdz.Ereğli- Alaplı bölgemizden hiçbir aday adayı bu sıralamada yer alamamıştır.  Tüm Zonguldak kamuoyunun da kabul ettiği ve coğrafi olarak 3’lü sac ayaklarından en büyüğünü oluşturan  Kdz.Ereğli- Alaplı bölgesinden bir aday adayının yer almadığı bir sıralama topal kalacaktır. Bu da CHP’nin Zonguldak ‘ta ki başarısını önemli ölçüde etkileyecektir.

 

“TUTUM VE DAVRANIŞLARDAN HERKES KAÇINSIN”

Eğilim yoklaması seçimlerinin ortaya çıkardığı yalın gerçek şudur. İkinci sıra Kdz.Ereğli ve Alaplı bölgesinindir. Herkesin buna saygı göstermesi gerekir. Bunun dışında ki çaba ve arayışlar gerçekleri göz ardı etmektir. CHP’yi sıkıntıya sürükleyebilecek tutum ve davranışlardan herkesin kaçınması gerekir. 2002, 2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde Kdz.Ereğli  Alaplı bölgemiz sürekli 3. üncü ve 5. inci sıralarda yer almıştır. İl ve tüm ilçe örgütlerimizin bizim bu haklı talebimize anlayışla ve sağduyulu yaklaşması, partimizin başarı düzeyini yükseltecektir. CHP’nin hedefi Zonguldak’ta 1. inci, olmak Türkiye’de iktidar olmaktır. Zonguldak ve Türkiye’nin CHP iktidarına şiddetle ihtiyacı vardır.

 

“İLAN EDİYORUZ”

Bizim 2. inci sıra talebimiz CHP’nin başarısı içindir.  Partili- partisiz tüm Kdz.Ereğli-Alaplı kamuoyu da bu talebimizin haklılığını bilmekte ve desteklemektedir. Biz CHP Kdz.Ereğli ve Alaplı ilçe örgütleri olarak, Belediye Başkanları olarak, Belediye Meclis üyeleri,  İl Genel meclis üyeleri olarak, Kdz.Ereğli ve Alaplı ‘da CHP ‘ye gönül vermiş  üyeler olarak, 2 komşu ilçe olarak bu konuda birlikte hareket edeceğimizi ve dayanışma içinde olacağımızı ilan ediyoruz”

 
ÖNDER CANLI YAYINLADI
Yenilenen haber sitemiz, İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısını canlı olarak okuyuculara aktardı. 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

cAHİT KÜPELİ :

ne ezdi̇k ne ezi̇ldi̇k.geçmişimizde ve geleceğimizde kölelik yoktur.efendilik taslamak hiç olmadı şiarımız onurlu bir insan olarak yaşamak ve yaşatmaktır.

gözlemci :

2. sıra kontenjan aday adayları hariç , herkes orda. basına çıkmak istemediler mi? neden? açıklasınlar..

cafer :

bıravo hayrettin başkan saç ayağının üç ayaklı olduğunu biliyormuşsun!o arkadakiler küçük emrah tiplemesimi yapıyorlar?

Cahit KÜPELİ :

arka sırada bulunan beyefendi̇ler yöneti̇m kurulu üyeleri̇ mi̇di̇r ? aday adayı mıdırlar ? yoksa matem duruşunda mıdırlar acaba ?

Selahattin :

ereğli̇'nin 2. sırası hayırlı olsun. bu kadar kararlı bir ilçe başkanı ve yöneticilerini belediye meclis üyelerini kutlarım.

yönetici :

alaplı chp iice başkanı hiç bir yönetim kurulununun onayını aladan bu demeci vermiştir

metin yiğit :

hayrettin bey ereğliyi akp ye hediye eden başkanın özel meclis üyelerini arkaya sıralamışsın. ön seçime yapsaydınız bunların hiçbir tanesi meclis üyesi olamazdı. tarafınızı o kadar çok açık belli ediyorsunuz ki. o fotonun arkasında meclis üyelerinin ne işi var. lütfen ama. chp lileri balık hafızalı yerine koymayınız.

ali dürbün :

nezih bey'imiz neden utanmış öyle. bi suç mu işledi?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.