CHP KONGRE ÖNCESİNDE YAŞAR BALCI'DAN UZLAŞI ÇAĞRISI

Tarih: 2015-11-30 17:14:37

6 Aralık Pazar günü yapılacak CHP Kdz. Ereğli ilçe kongresi öncesinde partideki bölünmüşlükten rahatsızlık duyan kesimlerin tepkilerini değerlendiren ilçe Başkan adayı olması beklenen Yaşar Balcı, tarihi bir adım atarak uzlaşı mesajları verdi.

İL, İLÇE BAŞKANLARI VE MİLLETVEKİLLERİ UZLAŞI ORTAMI  SAĞLAMALI

Balcı, kongre süreci içinde delege seçimlerinin tamamlandığını ve delegelerin de büyük çoğunluğunun ilçe başkanı olmasını istediklerini vurguladıktan sonra "Ancak tabi daha önceden bu görevi yaptığımdan dolayı önümüzdeki süreçte partinin birlik ve beraberlik adına bugün itibariyle şahsıma yetkili kişiler tarafından ilçe başkanı, il başkanı ve iki tane milletvekilimiz, Şerafettin Bey ve Ünal Bey tarafından uzlaşma adına birlik beraberlik adına aynı masada adaylığa adı geçen arkadaşlarımızı buluşturarak mevcut ilçe başkanını bulunduğu bir ortam sağlanmamıştır" sözleriyle uzlaşıdan söz etti.

Gazeteniz Önder'in haber merkezini ziyaret eden Yaşar Balcı, her an uzlaşıya açık olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

 

AYNI MASADA ORTAK ADAY KADRO YAPMAYA HAZIRIM

Daha önce 7 Haziran seçimlerinden önce kongre takviminin bir bölümü 7 Haziran'dan önce tamamlandığı dönemlerde Şerafettin Bey ile yaptığımız görüşmelerde yine üyelerden ve tabandan aday olmam konusunda talep olduğunu kendisine ifade etmiştim, ancak uzlaşı bir isimde her zaman feragatte bulunacağımı da yanında beyan etmiştim. O günden bugüne kadar maalesef uzlaşı adına basında beyanat veren yetkili kişilerin beni arayıp da diğer aday ile aynı masada buluşturup ortak kadro yapma noktasında ve Cumhuriyet Halk Partisine yakışır, ilkeleriyle özleşmiş örgütte yani asgari 3 sene 5 seneye yakın bir siyasi geçmişi olan bir şahsın üzerinde uzlaşarak Cumhuriyet Halk Partisi bir kongre birlik beraberlik getirmek için şuan itibariyle bile hazır olduğumu sizin Önder Gazetesi aracılığı ile Ereğli kamuoyuna ve partilerine aktarmış bulunuyorum.

 

PARTİYİ DÜŞTÜĞÜ DURUMDAN KURTARMAK

Aksi takdirde bu uzlaşı sağlanmadığı takdirde tabi ki bu bir demokratik yarıştır, diğer adaya da başarılar diliyorum. Bizim arkadaşların önerileriyle delege ve partilerin  parti dışındakilerin Ereğli kamuoyunun talebi üzerine bu partiyi düştüğü durumdan daha iyi bir durumlara özellikle köyde, köylü ile seçmenle ve eğitim seviyesi düşük yoksul halkın bulunduğu mahallelerdeki seçmenle buluşturmak adına daha önceki tecrübelerimi ve birikimlerimi yeni hedefler koyarak bu dönem adaylığı düşünüyorum.

Dediğim gibi ben uzlaşı adına her zaman bir araya gelme ortak akılda buluşmak için bugün itibariyle bile hazırım. Ancak şuana kadar bu teklifte hiçbir yetkili tarafından bulunulmamıştır. 

Yorumlar

emekli :

yaşar balcı buradan sana sesleniyorum bu chp nin yakasını bırak, sen bu partide olduğun günden bu yana bu chp nin yüzü gülmüyor bırak git kardeşim chğ nin yakasını

ereğlili :

sn balcı bu chp de senden başka insan yokmu? hayrola, bu chp nin yakasını bırakın biz bu zonguldak 5 de 5 yaptığımız günleri arıyoruz, sen varsan ben ereğlili olarak oyumu akp ye atmasam bak ne olayım

ali :

chp de önseçim istemiyorum diyerek hayrettin beyin hazırladığı metne imza atan ve posbıyık ın meclise yazdığı ve toplumda Allahın kuluna selamun aleyküm bile demeyen bir kişi ilçe başkanı olacak mı.. yüksel balcının adaylığında yakasına akp rozeti bile taktığını söylüyorlar. vah chp vah. sahiden onca adama arasından bir kişi çıkmadı ise kepenkleri kapatın. ha vAllahi ha billahi bir daha bu partiye oy vermeyeceğim.

ilhan :

:) kaybedeğeceğini anladı uzlaşmak istiyor.uzlaşı yaşara yarar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.