EREĞLİ İKİNCİ SIRAYI RESMEN İSTEDİ

Tarih: 2015-03-13 18:29:54

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, 7 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek milletvekili seçimlerinde Zonguldak il genelinde ikinci sıranın Kdz.Ereğli ve Alaplı bölgesine verilmesini istedi.
CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, 7 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek milletvekili seçimlerinde Zonguldak il genelinde ikinci sıranın Kdz.Ereğli ve Alaplı bölgesine verilmesini istedi.

7 Mart 2015 Cumartesi, günü Milletvekilliği adaylığı 1,3,4 ve 5. inci sıralar için eğilim yoklaması seçimleri yapıldığı, ikinci sıranın ise kontenjan olarak ayrıldığı belirtilen yazılı açıklamada, tüm aday adaylarının, İl ve İlçe örgütlerinin bu yalın gerçeği bilerek ve isteyerek seçimlere girdiğine dikkat çekildi.

Listenin ikinci sırası hariç, 1,3,4 ve 5’inci sıralarının eğilim yoklaması ile belirlendiği belirtilen yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Parti üyelerimizin demokratik oylarıyla belirlenen bu sıralamaya saygımız tamdır. Ancak Zonguldak’ın en büyük ilçesi Kdz.Ereğli’den, Zonguldak’ın en büyük bölgesi Kdz.Ereğli- Alaplı bölgemizden hiçbir aday adayı bu sıralamada yer alamamıştır. Tüm Zonguldak kamuoyunun da kabul ettiği ve Coğrafi olarak 3’lü sac ayaklarından en büyüğünü oluşturan  Kdz.Ereğli- Alaplı bölgesinden bir aday adayının yer almadığı bir sıralama topal kalacaktır. Bu da CHP’nin Zonguldak ‘ta ki başarısını önemli ölçüde etkileyecektir. Bu yalın gerçeğin işaret ettiği durum şudur.

 

“2. İNCİ SIRAKDZ.EREĞLİ  –ALAPLI BÖLGESİNİNDİR”

Herkesin buna saygı göstermesi gerekir. Bu gerçeğin dışında ki çaba ve arayışlar beyhude arayışlardır. CHP’yi kaosa sürükleyebilecek tutum ve davranışlardan herkesin kaçınması gerekir. 2002,2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde Kdz.Ereğli Alaplı bölgemiz sürekli 3. Üncü ve 5. İnci sıralarda yer almasına rağmen örgütlerimiz ve üyelerimiz partimizin başarısı için hiçbir bahane üretmeden canla başla çalışmıştır. Bu gün ise eğilim yoklamasıyla ortaya çıkan gerçeği herkesin görmesi ve kabullenmesi gerekir. CHP’nin hedefi Zonguldak’ta 1. İnci, Türkiye’de iktidardır. Bizim 2. İnci sıra talebimiz CHP’nin başarısı içindir.  Partili- partisiz tüm Kdz.Ereğli – Alaplı kamuoyu da bu talebimizin haklılığını bilmekte ve desteklemektedir”

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

halil kılıç :

Eregliye adam gibi adam milletvekilleri adayı çıkarın bizde Oylarınızı verilim

Veli Sayar :

akıl yaşta değil baştadır. illede posbıyık,kıskananlar çatlasın....

Melek Öz. :

hala posbıyık mı hala mı? eğer chp 73 yaşındaki posbıyığı aday göstersin bu partiye oy asla vermem 4 yılda milletvekili 77 yaşında ne bu ya hala 73 yaşındaki posbıyığı diyenler varsa Allah akıl fikir versin

Selçuk Selçuk :

aklı olan sendika başkanına danışır. hatta, sendika başkanını aday göstersinler 4 milletvekili garanti. rekor kırarlar.

Servet Mustafa :

sizde diğer ilçe adayları kadar çalışsaydınız..yok öyle beleş..kontenjanı posbıyık için istiyor ereğli chp...

ERKAN Yılmaz :

posbıyık dışında kime verilirse kabulumuz posbıyık aday yapıldığı gün gider akp ye oy vermekte kalmam gider üye olurum akp ye ve gider akp ye çalışırım seçimlerde posbıyıktan bıktık

Bayram Deniz :

sn.il başkanı ertuğrul koltuk 7 mart'ta yapılan eğilim yoklaması üzerinden doğru analiz yapabilseydi kontenjan kullanılmasın sıralamaya sabit kalalım diyeceğine:)partimizin gerçekleştirdiği eğilim yoklaması bazı ilçelerimizin temsil haklarının eksik kaldığını göstermiştir bu durumda kontenjan ereğli için kullanılmalı 4 sıra ve 5 sırada kalan 22.dönem vekilimiz harun bey ve 23-24 dönem vekilimiz al ihsan beyin yerlerinden feragat edip devrek ve alaplı ilçelerimizi temsilen vekillerimizin bu sıralarda kullanılması partimize heyecan katıp dinamizim kazandıracağını deklare eden beyanları olsaydı bugün yaşanan tartışmaların önüne geçmiş olurdu.maalesef chp yi zonguldakta kaosa sürüklemeden enerjisini sahalarda harcamaya yönelik çalışmalarına bir an önce başlamalıydı.bu sebeple ereğli ilçe başkanının basın açıklaması doğru noktalara parmak basmakta ve hepimiz partinin emrindeyiz diyen adayların vede aday adaylarının saha çalışmasına başlamasında chp nin ihtiyacı vardır.

AKP Li :

bence de verilsin hem de posbıyık a. o zaman akp e 5 de 4 yapar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.