HEDEF: TÜRKİYE DE 1. OLMAK

Tarih: 1970-01-01 02:00:00

ALAPLI’DA HEDEF TÜRKİYE 1. OLMAK AK Parti Alaplı İlçe Başkanlığı, Köy ve Mahalle Başkanlarıyla toplantı düzenleyerek yaklaşan genel seçimler öncesinde durum değerlendirmesi yaptı. Parti binasında düzenlenen toplantıda konuşan, Başkan yardımcısı Yılm

ALAPLI’DA HEDEF TÜRKİYE 1. OLMAK

AK Parti Alaplı İlçe Başkanlığı, Köy ve Mahalle Başkanlarıyla toplantı düzenleyerek yaklaşan genel seçimler öncesinde durum değerlendirmesi yaptı.

Parti binasında düzenlenen toplantıda konuşan, Başkan yardımcısı Yılmaz Can, Haziran ayından yapılacak olan Genel seçimlerin Partimizin açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Genel seçimlerde en yüksek oyu almak için hep birlikte çalışacaklarını ifade eden Yılmaz, Burada köy başkanlarımızın birçoğu eski ancak aramızda yeni göreve başlayan arkadaşlarımızda var. Tanışmak için böyle bir toplantı düzenledik. Partimiz teşkilat çalışmalarına devam ediyor. Önümüzde bir genel seçim var. Bu seçimde partimizi 1. Parti yaparak Anayasayı değiştirecek çoğunluğu bulmamız lazım. O yüzden bu seçimiler bizim için çok önemlidir. Köy Başkanları bizim Partimizin eli kulağı gibidir.” Diye konuştu.

Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz da, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Zonguldak İlçeleri arasında 1. Olduklarını genel seçimlerde de birinci olmak istediklerini belirterek, “Önümüzde genel seçim var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğu gibi Genel seçimlerde de Zonguldak bölgesinde İlçe birincisi olmak istiyoruz. Hep birlikte çalışarak inşallah Alaplı’yı yine il birincisi yapacağız. “

 

BARAJA MARTTA KAZMA VURUYORUZ

Yavuz, ihalesi yapılan Gümeli Barajı ile ilgi Mart ayında kazmayı vuruyoruz. İlçenin en büyük projesi olacak olan baraj inşaatı ile ilgili şu anda ishalliye hattı projesi hazırlanıyor. Baraj inşaatı tamamlandığı zaman köylerimizde su sıkıntısı yaşanmayacaktır. Alaplı çayı ile ilgi ıslah çalışmaları DSİ tarafı devam ediyor. Çayın bir çok yerinde taş tahkimatı yoktu. İhalesi yapıldı. 3 bin 200 metre Mollabeye Köyüne kadar taş duvar çalışması Nisan ayında yapılacak. Deniz çıkışına mendirek yapılması için proje çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Alaplı çayı çıkışından fatih köprüsü arasındaki çayın tabanın beton olması için proje çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Mollabey-Alaplı arasında alt yapı çalışmaları süren alternatif yol çalışmalarında Nisan ayına kadar çalışmaların bitirilmesi hedefleniyor. 24 metre genişliğinde olacak olan yol büyük bir sorunu ortadan kaldırmış olacak.”

 

ALAPLI’YA 9 OKUL KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

Alaplı’da Okullarımızın fiziki anlamda diğer İlçelere göre çok geri kaldığını anlatan Yavuz, İlçemize yeni okullar kazandırmak için yaklaşık 1 yıldır çalışma yürütüyoruz. Çatak Oraokul 2015 yılında başlanacak. Ayrıca Dağköyüne yeni bir okul binası yapılacak. İmam hatip ortaokulu ve yeni bir anaokulu yapımı 2015 yılında olacak. Hedefimiz İlçemize 9 yeni okul yaptırmak bunun için teşkilat olarak çalışmalarımız devam ediyor.

 

YENİ BİR HASTANE İSTİYORUZ

Yavuz, D sınıfı olan Hastanemizi C sınıfı yapmak için çalıştıklarını kaydeden Yavuz, Ereğli Devlet Hastanesi şehit dışına taşınmasından dolayı İlçemizden hastaneye ulaşım zorlaşmaya başladı. Bununla ilgi vatandaşlarımızdan da şikayetler geliyor.Biz hastanemizin yetersiz olduğunu ve  Vatandaşlarımızın taleplerine cevap vermediğini Sağlık Bakanlığına ilettik.D sınıfı olan hastanemizi C sınıfı olması için tüm girişimlerimizi yapıyoruz. Mevcut hastanemiz C sınıfı olması için fiziki şartları yeterli değil. Ancak hastanemizi yıkarak yerine yeni bir hastane yapabiliriz. Şu anda hastaneye gelen hasta sayısı az olduğu için C sınıfı hastaneye pek sıcak bakılmıyor. Hasta sayısı fazla olması lazım” dedi.

 

(Haber Cem Sürmeneli)

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.