"HİÇ ENDİŞE ETMEYİN"

Tarih: 2016-04-19 16:04:54

AK Parti Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu, Alaplı Belediye Başkanı Tekin ile Kdz.Ereğli'deki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini Karayolları Genel Müdürü ile görüştürdü. Genel Müdüre talepler bizzat dile getirildiği toplantıda Kdz.Ereğli-Devrek karayolu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunuldu. Çaturoğlu'nun konuları bizzat yerine ulaştırılmasına sağladığı katkı ise alkışlandı.
KGM Kartal, Ereğli-Devrek Karayolunun yanı sıra 100. yıl Dorukhan Tüneli, Zonguldak-Ereğli, Ereğli-Akçakoca, Yığılca-Alaplı, Bakacakkadı 100. Yıl  karayollarının da 2018 yılı sonuna kadar tamamlanacağı bilgisini verdi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Kdz. Ereğli  Sivil toplum Kuruluşlu temsilcilerini Karayolları Genel Müdürü’ne götürerek bölgede ki sorunlu yollarla ilgili bilgi aldı.

 

GENEL MÜDÜRLE GÖRÜŞTÜRDÜ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu kendisini ziyarete gelen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kdz. Ereğli TSO Genel Sekreteri Gündüz Acar, Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Ziraat Odası 2. Başkanı Zafer Yalman, Muhtarlar Derneği 2. Başkanı Mehmet Arslan, Armutlucumalılar Derneği Başkanı Şenol Akyol, Yeniceliler Derneği Başkanı Şener Mısırlı’yı Karayolları Genel Müdürlüğü’ne götürdü.

ALAPLI GİRİŞİ AÇILSIN TALEBİ

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’dan Alaplı ilçe girişinin yeniden ulaşıma açılmasını talep etti. Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ise ilgili bölge müdürünü telefonla arayarak söz konusu girişin yeniden incelenmesi ve trafiğe açılabilmesi için çalışma yapılmasını istedi.

 

AKYOL, EREĞLİ-DEVREK KARAYOLUNU SORDU

Kdz. Ereğli Armutlucumalılar Derneği Başkanı Şenol Akyol ise Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’a Ereğli-Devrek karayolunun durumunu sordu. Ereğli-Devrek Karayolu’nun Kastamonu bölge Müdürlüğü’nün en öncelikli projesi olduğunu ifade eden Kartal “Sayın Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu bizimle her telefon görüşmesinde, her ziyaretinde öncelikli olarak bu yolun yapılmasını istiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü olarak Ereğli-Devrek Karayolu’nu yakından takip ediyoruz. Kastamonu Bölge Müdürlüğümüzün de öncelikli yapılacak projelerinin başında geliyor. Şu anda o yolun ödeneği ile ilgili bir sıkıntımız yok. Mevcut çalışmalar devam ediyor. En yakın zamanda ihalesi yapılacak ve bu yol 2018 yılı sonuna kadar mutlaka yapılacak. Bu noktada hiç endişe etmeyin. Konuyu bizzat bende takip ediyorum” dedi.

 

MALİYET GLOBAL BÜTÇEDEN

Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ayrıca Ereğli-Devrek Karayolunun yanı sıra 100. yıl Dorukhan Tüneli, Zonguldak-Ereğli, Ereğli-Akçakoca, Yığılca-Alaplı, Bakacakkadı 100. Yıl  karayollarının da 2018 yılı sonuna kadar tamamlanacağı bilgisini verdi. Kartal Alaplı-Ereğli arası Çevreyolunun proje çalışmalarının devam ettiğini, maliyetinin ise global bütçeye konulacağını ifade etti.

 

ÇATUROĞLU VE KARTAL'A TEŞEKKÜR

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Kdz. Ereğli ilçesinden Ankara’ya giden STK Temsilcileri AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’a teşekkür etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.