'HİZMET İÇİN ADAYIZ'

Tarih: 2015-04-16 15:27:14

MHP Zonguldak Milletvekili adayları Karadeniz Ereğli’de sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti, destek istedi.
HABERİN GALERİSİ 'HİZMET İÇİN ADAYIZ'

 

 

ZEKİ ÇAKAN: Bölgemizde ekonomik sosyal ve kültürel yönden kalkınmanın şart olduğuna inanıyoruz. Ekonomik, sosyal, kültürel yönden kalkınmayı sağlayabilmeliyiz. Ereğli ve Alaplı’yı eski haline dönüştürebilmek için taşın altına elimizi koyduk”

 

YAVUZ ERKMEN: Aynı kararlılık, düşünce ile önümüzdeki dönemde de hizmet anlamında göreve talibiz. Hizmeti, bölgeyi, Zonguldak’ı düşünüyorsak herkes elini vicdanına koyup objektif olarak düşündüğü zaman diğer partilerin de listesini ele aldığında en doğru kararı verecektir. Kim ne yapabilir, hangisi faydalı olur, hangisi hayırlı olur bunun kararını objektif olarak verdiğinde zaten sonuç ortada.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Milletvekili adayları Zeki Çakan, Yavuz Erkmen,  Ahmet Emre Bayramoğlu ve Meral Aydoğan Demirbaş, Karadeniz Ereğli’de çeşitli ziyaretlerde bulundu, destek istedi. MHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaretler yoğun ilgi gördü.

 

MUHTARLAR DERNEĞİ ZİYARETİ

Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra kalabalık muhtarlar tarafından kapıda karşılanan MHP’li adaylar birlik ve beraberlik çağrısı yaparak destek istedi. Kılıç, tüm siyasi partilere aynı mesafede olduklarını belirttiği konuşmasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti kaydederek, “İlimize ve ilçemize daha önceden sağladığınız hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. 137 Muhtar adına çıktığınız bu yolda Allah yar ve yardımcınız olsun diyoruz. Bizler sivil Toplum Örgütünün 137 muhtarıyız.

 

“DEVLETİN KILCAL DAMARIYIZ”

Hiçbir parti rozeti olmadan halk ile teke tek seçilmiş kişileriz. Bizim istediğimiz seçildikten sonra muhtar arkadaşlarımızı kucaklamak, aramak biz başka bir şey istemiyoruz. Bizim partimiz hizmet partisidir. Herkesin siyasi görüşüne biz saygılıyız. Devletimizin kılcal damarı hükümetimizin temel taşlarıyız. Bu kılcal damarlar tıkandığı zaman bypassa kadar bunlar gider. Hizmet etmek için buradayız” dedi.

 

“ANKARA’DA TERMİNALDEN ALDIRIRDIK”

MHP Zonguldak Milletvekili adayı Zeki Çakan da geçmiş dönemdeki çalışmalarına ilişkin verdiği bilgilerin ardından yaptığı genel değerlendirmede ülkenin iyi bir noktaya gitmediğini Zonguldak’ın da bu doğrultuda gerilediğini belirtti. 1989 Yılında özellikle Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü döneminde 40 bin köy 25 bin mezraya hizmet etme fırsatı bulduğunu hatırlatan Çakan, “İnanın diğer adaylardan bizim adaylarımızın farkı Vali, Doktor, emekli, mimar arkadaşlarımız ile bizim listemiz hizmet listesidir. Muhtarlarımız Ankara’ya gelirlerdi, yaşayan muhtarlarımız bilirler.

 

“YALAN SÖYLEDİ DİYEN ÇIKSIN”

Siyaseti ahlak ve etik çerçevesinde yaptık, bir kez yalan söylemedim. Yalan söyledi diyen varsa karşıma çıksın. Siyasete 12-13 yıl ara vermemize rağmen her gittiğimiz yerde sevgi ve saygı ile karşılanıyoruz. Biz o sevgi ve saygıyı hiçbir zaman o toplumda eksik etmedik. Ben hiç kimsenin karşısına önüm açık çıkmadım, muhtarlarımız Ankara’ya gelirlerdi terminalden telefon ederlerdi minibüs gönderirdik. Köy Hizmetlerinden ne istiyorsun sen alıyorduk o buraya gelmeden önce malzemesini gönderirdik. Alaplı ve Ereğli’nin şantiyesinin açılması, tüm köylerimizin yolundan camisine, menfezinden köy konağına kadar o dönemde yapmamız gereken ne var ise yapmaya çalıştık. Sadece ülkemize yaparken bölgemizi biraz daha önde tuttuk çünkü her siyasetçi bunu yapıyor çünkü kol içeri bükülüyor. Oy ile seçilen herkesi iyi bilirim. Muhtar olmak milletvekili olmaktan da zor. Çünkü milletvekili geniş bir alana hitap eder hatası olursa fazla gözükmez, muhtar gece de orada gündüz de orada. Ben bu göreve talep olmadan önce ülkenin içerisindeki durumu değerlendirdim, siyasete ara vermiştik, fazla da niyetim yoktu. Ülkenin içerisinde bulunduğu durumu değerlendirdiğimde laik, sosyal hukuk devleti tehlikede.

 

“NE MUTLU TÜRK’ÜM DEMEYE BAŞKA GÖZLE BAKIYORLAR”

Al bayrağımızın göklerde dalgalanması esnasında o rüzgar kesilmek isteniyor. Bugün nerede ise Ne Mutlu Türk’üm diyene veya demeye başka gözle bakmaya başlandı. Okullardan andımız kaldırıldı baktım aynaya dedim ki nereye gidiyoruz? Yılların birikimi var, siyasette belediye başkanlığından bakanlığa kadar geldin, Zonguldak’ta doğup Zonguldak’ta büyüdün, görev aldığın her yerde hizmet etmeye çalıştın, o zaman sana görev düşüyor, kaçamazsın dedim.

 

“YÜZÜNÜZÜ KARA ÇIKARTMADIK”

57’nci hükümette birlikte çalışmaktan onur duyduğum gerçek devlet adamı sözünün eri Devlet Bahçeli ile siyasete devam etme kararı aldım. Her türlü görevde bulunduktan sonra bazı şeylere ihtiyaç olmaya bilirdi ama bu vatana, millete bizim borcumuz var. Tecrübelerimizi yansıtabileceğimiz hizmetleri bölge bekliyor, biz hizmete talip olduk. İktidarda olalım muhalefette olalım muhtarlarımızın halkımızın yüzünü kara çıkartmayız. Bunun en önemli örneği geçmişte yaptığımız hizmetlerimizdir. Ne oldum delisi olmadan parmak kaldır indir milletvekili olmayız, vefasız olmayız. Hayatın iyisini de kötüsünü de gördük”

 

“BU BİNADA EMEĞİM VAR”

Zonguldak Valisi olarak görev yaptığı sürece köyler ve beldelerde önemli hizmetler sağlamaya çalıştığını, çalışma sürecinde kapısının tüm vatandaşlara açık olduğunu belirten Yavuz Erkmen de konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bizler Zonguldak’ta 6 yıla yakın hizmet süresince bütün arkadaşlarımız ile birlikte olduk, beraber çalıştığımız arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu burada. Yeni seçilen arkadaşlara da hayırlı olmasını diliyorum. Bu bina eskiden küçük bir bina halinde idi. Köylere götürdüğümüz hizmetlerin yanı sıra bu binanın yapılmasında emeğim olmuştu. Bu bile muhtar arkadaşlarımıza bakışımızı göstermiştir diye düşünüyorum. Öğretmenlerimizin, arkadaşlarımızın bu binada güzel bir şekilde daha rahat daha sosyal bir anlamda ikamet ediyorlarsa, hizmetlerini yürütüyorlarsa emeği geçen bir kardeşleri olarak bende mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bizi çok yakından biliyorsunuz.

 

“HALKIMIZA KAPIMIZ AÇIK OLDU”

Biz 24 saat halkımız ile birlikte olduk, hiçbir arkadaşımız valinin kapısına gittiğimizde görüşemedik, bize şöyle davrandılar böyle davrandılar diyemezler. Şahitleri buradaki arkadaşlardır. Başarı da bizim değil ekip başarımızdır. Aynı kararlılık, düşünce ile önümüzdeki dönemde de hizmet anlamında göreve talibiz. Hizmeti, bölgeyi, Zonguldak’ı düşünüyorsak herkes elini vicdanına koyup objektif olarak düşündüğü zaman diğer partilerin de listesini ele aldığında en doğru kararı verecektir. Kim ne yapabilir, hangisi faydalı olur, hangisi hayırlı olur bunun kararını objektif olarak verdiğinde zaten sonuç ortada.

 

TERSANELERİN DURUMU

Tersaneler konusunda hergün buraya geldik, gittik. Bunu yarattığımız zaman 6-7 bin kişi çalıştığında hepimiz sevindik. Bugün baktığımızda tersanelerin kapalı olması işsizleri, bu bölgeyi nasıl üzüyorsa bizleri de çok üzüyor emeği geçenler olarak. İstanbul’da bakıyoruz Tuzla’da tersanelerde faaliyet var burada yok, dönüp bunu sorgulamamız lazım. Neden burada istihdam yok, demir çeliğin yanında tersaneler gelir kapısı iken neden kapanıyor? TTK’ya bakıyoruz günden güne küçülüyor, Kandilli’nin hali ortada. Köylerde emekli arkadaşlarımız belki de son dönemlerin en perişan dönemlerini yaşıyorlar. Karadeniz’de göç veren yer Zonguldak.

 

“GELİN MHP ÇATISINDA TOPLANALIM”

Gelin MHP çatısı altında toplanalım biz Zonguldak’ın üzerindeki bu ölü serilmiş gibi toprağı atalım, tekrar morallenelim, hizmet için yola devam edelim. Biz bunu yapmaz isek hiçbir şey değişmeyecek ve önümüzdeki süreçte işsizlik, moralsizlik, ekonomik anlamdaki çöküntü aynı anlamda devam edecek. Bunun hiçbirini olmasını istemiyoruz. Bunca yıl hizmet verdik, mevki makam peşinde koşan kişiler değiliz. Caddeye yola çıkıyorsak herkesten sevgi ve saygı görüyoruz. Mevki makam ve parasal beklentimiz yok. Zonguldak’ın hizmetinde olalım Zonguldak bizim ile birlikte olsun ve yürüsün. Herkesin bir kez daha düşünmesini istiyorum, hakikaten Zonguldak’a hizmet lazım. Ülke bir bölünme aşamasına gelmiş iken başka konular tartışılmaya başlanırken herkesin gelecek ile kaygısı var iken herkesin birlik ve beraberlik içerisinde olma zamanıdır. Vatanın bölünmez bütünlüğünü konuşuyorsak hizmetten de önce kendi vatanımıza sahip çıkmalıyız”

 

MUHTARLARI DİNLEDİLER

Diğer milletvekili adaylarının da konuşmasının ardından Muhtarlar taleplerini ve düşüncelerini ilettiler. Toplantının son bölümünde de adaylar seçim çalışmalarına ilişkin yürüttükleri programlar hakkında da muhtarları bilgilendirdiler.

 

TÜRK METAL SENDİKASI EREĞLİ ŞUBESİ

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube ziyareti öncesi kapıda kalabalık işçi tarafından karşılanan Milletvekili adayları Sendika Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ile bir araya geldi. Odabaş’ı yakından tanıdığını ve bölgeye, Erdemir işçisine önemli kazanımlar sağladığını belirten Çakan konuşmasında, “Bir toplantı yapmıştık işte o öncülüğünüzdür, o işçinin mücadelesini verdiniz ve o toplantıdan sonra bizi bir akşam Erdemir misafirhanesinde bir araya getirdi o gece Başbakan ve Bakanı arayarak gece saat 3’de bir kısmı çıkarılmaya başlanan işçilerimizin özellikle de sosyal hizmetlerde çalışıp ilkokul, orta okul mezunu olmayıp işçilerin kadroya geçmesinde en önemli önceliği yaptınız. Siyasi olarak kararımız, azmimiz ve inancımız ile bu konudaki vatandaşımızın yanında olma arzumuz siyaseten yapılması gereken de masaya yumruğumuzu vurmamız 15 bin kişiye ulaşmıştır. O günden bugünlere bakıyoruz Türkiye genelinde olanlar zaten belli.

 

“O ESKİ CANLILIK YOK”

Bugün yerel politika çerçevesinde konuşmak istiyoruz. O günlere baktığımızda şöyle Erdemir’in üretmiş olduğu sac Ereğli piyasasında belirli sac tüccarları tarafından bazı ayrıcalıklarla verilerek burada ticareten bir canlılık söz konusu bugün yok. O günlerde o saclar taşımacılıktan yararlanan belirli insanlarda vardı. Üretimin yanı sıra kamyon taşımacılığı da önemli bir sektördü bugün yok. O günlerde ücretini alan işçi kardeşlerim belli bir ücretlerini daha fazla alıyorlardı, özelleştirme adı altında o işçi ücretlerinin azalarak yaptığınız bu mücadelelere rağmen o gün alınanlar ile oranladığında bugün alamıyorsun.

 

6-7 BİN İŞÇİ NEREDE?

Bu tersanelerde çalışan 6-7 bin işçimiz nerede, yok. O dönemlerde biz birşeyler yaptık bu dönemlerde bunlar hak mıdır? Belirli görevlere geldik, devletimiz bizi yetiştirdi, o görevlerimiz sırasında vatandaşlarımıza hizmet ettik, bu göreve talip olduk, aldık. Bize güvenenlerin yüzünü kara çıkartmadık. Bugün taşeronda çalışan, belirli ölçüde emeğinin karşılığını alamayan beni işten atacak korkusu ile çalışan işçilerimiz var. Taşeronlaşmaya hayır diyen özel sektör veya devlet kurumunda bir yapı taraftarıyız. Yine sendikal hakların çoğaltılması konusunda mücadele edilmediği sürece işçi ezilmeye mahkumdur.

 

“ŞARTLAR ZOR”

Bölgemizde ekonomik sosyal ve kültürel yönden kalkınmanın şart olduğuna inanıyoruz. Ekonomik, sosyal, kültürel yönden kalkınmayı sağlayabilmek. Erdemir ile ilgili bütün siyasilere ağabey önümüze de sizleri katarak işçinin işyerinde olan sosyal güvenliğini sağlayan sendikanın bilinci ile hareket ederek işçilerimizin zayi olan haklarını elde edebilmek, kazanımlarını sağlayabilmek Ereğli ve Alaplı’yı eski haline dönüştürebilmek için taşın altına elimizi koyduk”

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

mulayim :

RESMİN CEKİLDİYİ ORTAMA BAKIN VE BİRDE ZAMANLAMASINA BAKIN..TABİİ BİZİM HALKIMIZ BÖĞLİE ALE VERE DALAVERELERE ANLAMAZ.BU BİR REKLAM KEBABCI DUKYANI REKLAMI BUNU YILLAR ÖNCE NİYE YAPMADI TABİKİ REKLAM BEDAVA

Şevket Akarca :

Ben hatip sokak sakinlerinden Şevket Erdem.Hatip sokak eskiden Refah Partisinin daha sonra Akp'nin kalesiydi.Ben Akp olduğundan beri bu zamana kadar tüm seçimlerde oyumu Akp'ye verdim.Çok pişmanım.Bugünkü şartlarda ülkenin bölünme noktasına geldiğini gördüm ve oyumu bu seçim daha önceki seçimlerde benim gibi Akp'ye oy atmış birçok arkadaşımla birlikte Mhp'ye atmaya karar verdim.Benin Mhp yöneticilerinden bir isteğim olacak.Bizim gibi muhafazakar seçmenin olduğu mahallelerde insanlar artık homurdanmaya başladılar.Ve bu insanlar daha önceki seçimlerde Akp'ye oy atmış insanlar.Bu insanlar CHP'ye oy atmazlar bu insanların gideceği yer Mhp'dir.Başta Zeki Çakan olmak üzere parti yöneticileri ve adaylarınız Zonguldak,Ereğli ve diğer ilçelerde Akp'nin yüksek oy aldığı köyleri,mahalleleri ve sokakları tespit etseniz ve buralarda seçim süreci boyunca ev ev kapı kapı dolaşsanız insanlara gerçekleri anlatsanız Zonguldakta Mhp 1.parti olur.Bence Mhp'nin oy alması gereken yerler Akp'nin yüksek oy al

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.