İLK MECLİS ŞIKIR ŞIKIR

Tarih: 2014-04-10 14:09:00

30 Mart 2014 yerel genel seçimlerinin ardından Kdz. Ereğli  Belediye Meclisi Başkan Op. Dr. Hüseyin Uysal’ın başkanlığında toplandı. Tüm meclis üyelerinin katıldığı toplantıda, karşılıklı hoşgörü ve anlayış öne çıkarken, toplantı sonrasında belediye başka

30 Mart 2014 yerel genel seçimlerinin ardından Kdz. Ereğli  Belediye Meclisi Başkan Op. Dr. Hüseyin Uysal’ın başkanlığında toplandı. Tüm meclis üyelerinin katıldığı toplantıda, karşılıklı hoşgörü ve anlayış öne çıkarken, toplantı sonrasında belediye başkanı meclis üyelerini polisevinde yemeğe davet etti.

 

Saat 11.00’de toplanan Belediye meclisinin açış konuşmasını yapan Hüseyin Uysal, seçimin sona erdiğini ve  hep birlikte meclis üyeleri ile birlikte Ereğli’yi daha iyi ve parlak noktalara taşımak istediklerini belirtti.

 

Gündem gereği ilk meclis toplantısında  meclis katiplerinin seçimine geçildi. AKP grubu, Turgay Aydın ile Hasan Pınarcık’ı, CHP grubu da, Cumhur Nalcı ile Sibel Yıldız’ı aday gösterdi. AKP adaylarından Turgay Aydın 20, Hasan Pınarcık 18, Cumhur Nalcı ile Sibel Yıldız ise 14’er oy aldılar.

1.       Meclis Başkan Vekili seçiminde AKP Nazım Erdoğan’ı, CHP ise aday göstermedi. Seçim sonucunda Nazım Erdoğan’ın 25, Güler Demiroğlu’nun ise 7 oy aldığı açıklandı.

2.       2. Meclis Başkan vekiline ise AKP Sezai Meriç’i, CHP Fikret Foto’yu  aday gösterdi. Seçimi 18-14 AKP grubu kazandı.

 

Üç encümen üyesi seçiminde ise AKP grubu; Halil Bozkuş, Esra Alpago ve Fevzi Mazlum’u, CHP grubu da, Osman Yavuz, Nur Oğuz ile Coşkun Öztürk’ü aday gösterirken, sonuç 18-14 AKP grubu lehine çıktı.

 

Plan Bütçe komisyonu ise şöyle oluştu: Fevzi Mazlum, İhsan Yazıcıoğlu, Muhammet Şentürk (AKP), Fehmi Karaarslan, Serkan Yalçın (CHP)

 

İmar Komisyonu: Ayhan Atay, Esra Alpago, Mehmet Erdoğan (AKP), Nezih Anıl, Sertan Ocakçı (CHP)

 

Hukuk İşleri: Nazım Erdoğan, Salih Kumaş, Yusuf Kalay (AKP), Özkan Özyağcı, Adil Ateş (CHP).

 

Tarihi Kentler Birliği’ne Esra Alpago, Turizm Altyapı hizmetlerine Reşat Latif, Özel İdare Temsilciliğine Eyüp Karaarslan Seçildiler.

 

Gündemin diğer maddelerinden olan 2013 yılı faaliyet raporu üzerinde AKP Grubu adına konuşan Esra Alpago, bu faaliyetlerin seçime dönük yapıldığını ve eşit gerçekleşmediğini öne sürerek ret oyu vereceklerini açıkladı. Oylama sonucunda 18-14 red edilen 2013 yılı faaliyet raporu, 3’te 2 oranında ret edilmediğinden dolayı kabul edilmiş oldu.

 

Uysal meclis toplantılarının başlama saatini daha erkene alınması konusunda görüşlerini aldığı meclis üyelerine teklif ettiği saat 10.00 kabul edilince, Mayıs ayının ilk Çarşamba günü 10.00’da toplanılacağı kabul edildi.

 

Meclis üyelerine rozet takma bölümünde ise Hüseyin Uysal tüm üyelere rozetini kendisi taktı. Uysal’ın rozetini de, AKP’li Yusuf Kalay’ın teklifi üzerine CHP’li Güler Demiroğlu taktı.

 

Gerginlikten uzak ve karşılıklı saygının öne çıktığı meclis toplantısının sonunda konuşan Uysal, “Sizleri polis evinde birlikte öğle yemeğine davet ediyorum” dedi.

 

Belediye Başkanına memur sözleşmesi konusunda oybirliği ile verilen yetkinin ardından toplantının yapıldığı AKP Nikah Salonunun önündeki Zübeyde Hanım büstünün önünde toplu fotoğraf çektirildi.

 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

vatandaş :

Başkanda dahil Ak Parti gurubunun çoğunluğu CHP'li.

yorumcu :

Murat Sesli aday gösterilseydim belediye başkanıydım diyordu.Adam doğru söylemiş aday gösterilse seçimi kazanıyormuş.Sesli pes etmeyecektir.2019 için çalışmalara başlayacaktır.Sesli için 2019 da MHP nin belediye başkan adayı diyebiliriz.Merak ettiğim 2015 teki genel seçimlerde Sesli MHP den milletvekili adayı olsa MHP baya oy alır Ereğliden.2015 te milletvekili adaylığı 2019 da milletvekili adaylığı yerine söz verdiği ve onur meselesi yaptığı belediye başkanlığına geri dönüş için MHP den belediye başkanlığı adaylığı Sesli için en mantıklı yol.

çabulçu :

DEYERLİ BAŞKANIM VE MİLLETVEKİLİM YENİ BELEDİYEDEKİ GÖREV PAYLASIMDA ENGELLİLERİN SORUNLARIYLA KİM İLGİLENİYOR EREĞLİDE ENGELLER BEDENDE DEĞiL BEYiNLERDEDiR ENGELSiZ BiR YASAM ENGELSiZ BiR MEKAN ENGELSiZ YARINLAR iCiN BEN BURADAYIM DİYEN ENGELLi DERNEYİ NEREDE DAVAMIZ ENGELLi İSE SEVDAMIZ SUREN GiDEN SEVDAMIZDIR HODRi MEYDAN DİYEN VE ENGELLİLERİN HAKLARINA DESDEK VEREN DERNEK BAŞKANI NEREDE TEK GÜVENDİMİZ BAŞKAN KDZ.EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN UYSAL BERABER YÜRÜMEK VE BÜYÜMEK İSTİYORUZ BU ENGELLİ MÜCADELESİNDE VE ENGELLİ DAVA YOLUNDA ENGELLELİMİZLE MUTLUYUZ BİZ YETERKİ BİZLERE ENGEL KONMAZSA YETER DURMAK YOK ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN ENGELLİ DAVASINA VE ENGELLİ YOLUMUZA DEVAM İNŞALLAH EREĞLİDEKİ ULAŞIM SORUNUNU CÖZERSİNİZ SAYGILARIMLA.

EREĞLİLER :

SAYIN ERCAN CANDAN VE SAYIN HÜSEYİN UYSAL SİZDEN VE HÜKÜMETTEN EREĞLİYİ İL YAPMASINI İSTİYORUZ.EREĞLİNİN İL OLMASI İÇİN HALK OLARAK NE YAPMAMIZ GEREKİYORSA HALK OLARAK BİZ HAZIRIZ.EREĞLİ HALKI EREĞLİNİN İL OLMASINI İSTİYOR SAYIN BAŞBAKANA BU TALEBİMİZİ İLETİNİZ.EREĞLİYE EN BÜYÜK HİZMETİNİZ EREĞLİNİN İL OLMASI OLUR.

ERHAN DAYI :

BU SEÇİMİN İSİMSİZ KAHRAMANLARI SİZİ YÜREKTEN KUTLARKEN HER YERDE HER ZAMAN DOĞRULARI SÖYLEYİP BİR NEFER GİBİ ÇALIŞIP HİÇBİR BEKLENTİ VE ÇIKAR GÖZETMEKSİZİN BU İŞTE GERÇEK ANLAMDA YÜREĞİNİ ORTAYA KOYAN ZAFERİN TİMSALİ YÜREĞİNİ ORTAYA KOYANLARIN TEMSİLCİSİ FEVZİ MAZLUMU SONLARA YAZSANIZDA ÇİĞDEMLİ KÖYÜNDEN YÜREKLİLERİN İSİMSİZLERİN TİMSALİ AHMET AYDOĞANI TEBRİK EDERİM.HAYIRLI UĞURLU OLSUN ERHAN DAYI HAVRAN NÜFUS MÜDÜRÜ

AK PARTİLİ KAZIM :

Meclis meclis değil CHP ilçe tekilatı.Ak parti'nin başkanda dahil meclisteki 18 temsilcisinden 13'ü CHP'li.Başkanda dahil meclisteki 32 kişiden 27'si CHP'li 5'i sadece Ak partili.Sanki CHP'lilerden başka aday gösterecek kimse yoktu.Tabandan gelen hakiki Ak Partili o kadar insan var başka aday yokmuş gibi göstere göstere CHP'li adayı başkan adayı gösterdiler.Parti tabanımıza ayıp oldu ama ne yapalım el mahkum oy verdik.

vatandaş :

Sayın Uysal Ereğliyi iktidar partisi aldı.Sizden Ereğli halkı olarak beklentimiz Ercan Candan ve sizin Ereğlinin il olması için mücadele etmeniz.Ereğliyi il olarak görme istiyoruz.Projelerinizde Ereğliyi il yapacağız yada Ereğlinin il olması için mücadele edeceğiz dememişsiniz.Bence en eksik projeniz buydu.Ercan Candan ve siz başbakana Ereğli halkının Ereğliyi il olarak görmek istediğini iletirseniz iş başbakanın iki dudağı arasına bakar.Ereğli Zonguldaktan ve çevre il ve ilçelerden daha büyük daha gelişmiş il olsa Türkiyede iller sıralamasında 33.sırada 48 ilden kalabalık ve gelişmiş durumda.Eğer Ereğlinin il olma mücadelesinde olmayacaksanız ve Ereğlinin il olmayacaksanız hem Ercan Candanı hem sizi bu halk nasıl makama getirdiyse bu sefer ilk seçimde makama getirmez.Halkın sizlerden beklentisi büyük.Artık Özaldan kalan Ereğlinin hakkı olan il olma sözü yerine getirilmeli.İsteseniz Ereğlinin il olma isteği başbakana iletilir ve Ereğli il yapılır.Ereğli il olmalıdır.Sizden en büyük beklentimiz bu.Sizin ve Ercan Candanın en büyük projesi bu olsun.Saygılar.

İlker :

Murat Çetinelin hala ne işi var orda ? sayın uysal eğer bu kadro aynı kalacaksa ben posbıyığa oy verseydim daha iyidi öyle ya fark ne aranızda kadro aynı ekip aynı ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.