‘İNSANLIĞIN KALBİ DE ...’

Tarih: 2014-03-06 13:01:00

DSP Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanı Özlem Keleş 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tarihsel sürecini vurguladıktan sonra  “Yine 20.yüzyılın başında Ulu önder Atatürk, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı başta olmak üzere, pek çok hakkı kanunlara dayandırar

DSP Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanı Özlem Keleş 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tarihsel sürecini vurguladıktan sonra  “Yine 20.yüzyılın başında Ulu önder Atatürk, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı başta olmak üzere, pek çok hakkı kanunlara dayandırarak verirken, bu konuda dünyanın pek çok gelişmiş ülkesine de ilham kaynağı olmuştur” dedi.

 

Keleş yazılı açıklamasında şu görüşleri savundu:

 

 “Bütün bu mücadelelere ve kazanımlara rağmen, eğitimli de olsa; eğitimsiz de olsa, ülke gelişmiş de olsa ; gelişmemiş de olsa kadınlara yönelik baskı, şiddet, mobbing gibi haksızlıklar halen devam etmektedir.

 

 Kadınların yürüttükleri mücadelenin temelinde, Kadınların, dünyanın her tarafında yüzyıl önce olduğu gibi, bugün de eşitlik için, bağımsızlık için, politik haksızlıkların ortadan kalkması için, seçme ve seçilme hakkı, günlük çalışma saatlerinin, koşullarının ve ücretlendirmenin kadınların özelliklerine göre, yeniden düzenlenmesi gibi konular; yani kısaca, daha iyi yaşama ve çalışma koşulları elde edebilmek için mücadeleleri devam etmektedir.

 

 Bütün insanlık olarak, duygu dünyamız ve iç alemimize bir göz atacak olduğumuzda, Kadınlarımızın, fiziksel olarak narin yaradılışlarının altında aslında, engin bir dayanıklılık, üretkenlik ve derinlik barındırdıklarını görmek, hiç te zor olmayacaktır. Bu özelliklerinden dolayı, insanlığın kalbi de , duygusu estetiği de   kadınlarımız değil midir? Aslında hayatın temel  anlamı,  hissettiklerimiz ve duygularımız değil midir? Günlük hayatın koşuşturmacası sırasında,  belki de hayatın  gerçek anlamını ıskaladığımız zamanlarda , aslında hayatın temelinin sevgiden ibaret olduğunu bizlere hatırlatan analarımız, kızlarımız,  yani bütün kadınlarımız değil midir?

 

İnsanlar arasında var olan güzel hasletler  ve özellikle de  sevgi , aslında Yüce yaratanın kendi özelliklerinin , insanlardaki minicik yansımaları değil midir?

 

 Bu sevgi,  kimi zaman bir eşin diğerine, kimi zaman bir ananın evladına, kimi zaman öğretmenin öğrencisine  ve en önemlilerinden birisi de talep edilenin; kendisinden yardım bekleyenlere duyduğu sevgi ve şefkat olarak günlük hayatımızda yer bulmaktadır.

 

 İşte bu duygularla birbirimize  ailemize, çevremize ve bütün insanlığa duyduğumuz sevginin hiç azalmaması dileğiyle, Dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın ‘’ 8 MART Dünya Kadınlar Gününü DSP İlçe başkanlığı ve DSP kadınlar kolu başkanı olarak kutluyorum.”

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

zeynep :

Özlem hanım bu anlamlı günde ben de bir bayan olarak sizi ve partinizi kutluyorum, kendim ve Ereğlide ki tüm bayanlar adına da teşekkür ediyorum. Diğer partiler birbirleriyle çekişmeye devam etsin birazcık DSP lilerden nezaket örneği alsınlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.