O İKİ ÖNEMLİ HİZMET 2016 YATIRIM PROGRAMINDA

Tarih: 2016-03-10 11:48:47

Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı’ya 50 yataklı, Gökçebey’e 20 yataklı hastane yapılması projesinin 2016 yatırım programına alındığının müjdesini verdi.
Çaturoğlu, ayrıca 112 Acil Sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 9 ambulansın da tahsis edildiğini belirtti.


“Alaplı Devlet Hastanemiz 1999 yılında hizmet vermeye başlamış, daha sonra ek bina ve diyaliz merkezi de ilave edilerek 32 yataklı D sınıf hastane olarak hizmet vermeye devam etmektedir” diyen Çaturoğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Ancak, hastanemizin fiziki yapısının iyi olmaması ve bazı ana branşlarda doktor bulunmaması nedeniyle hastalarımız en yakın ilçe hastanelerine gitmektedirler. Sağlık Bakanlığının “Sağlıkta Dönüşüm” çalışmaları çerçevesinde Alaplı Hastanemiz incelenmiş ve iyileştirme yatırımı yapılmasına karar verilmiş, bu aşamada ilçemize yeni hastane yapılmasına olumlu cevap verilmemiştir. Öte yandan Gökçebey’deki E1 sınıfı hastanede Gökçebeyli hemşerilerimizin sağlık taleplerine olumlu cevap verememektedir.


‘DEFALARCA GÖRÜŞMELER YAPILDI’


Bunun üzerine Sağlık Bakanlığımızın gerek taşra, gerekse merkez birimleri ve Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu ile tarafımca müteaddit defalar görüşmeler yapılmıştır. Girişimlerimiz ve çabalarımız sonucu Alaplı’ya yeni bir hastane yapılmasına, bu hastanenin C sınıfı olmasına, Gökçebey ilçemize de 20 yatak kapasiteli yeni bir hastane yapılmasına karar verilmiş ve her iki hastanemizde 2016 yılı yatırım programına alınmıştır. Her iki hastanemiz içinde yer tespit ve tahsis çalışmaları devam etmektedir.


ZONGULDAK’A 9 AMBULANS

Sağlık Bakanlığı 2015’de ihalesini yaptığı 700 ambulanstan 9 tanesini 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere İlimize tahsis etti. Nisan ayında yapılacak planlamada ilimize bir ambulans daha tahsis edilecektir. İlimize hayırlı olmasını diliyor, Başta Sağlık Bakanımız olmak üzere emeği geçen Bakanlık yetkililerine Zonguldak halkımız adına teşekkür ediyorum.“

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Selim Özdemir :

Alaplı Devlet Hastahanesinin durumu hiç iyi değil önce buraları rehabilite edelim sayın başkan, bu yolda gayret gösterelim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.