‘PARTİZANCA TUTUM’

Tarih: 2013-07-10 14:59:00

CHP belediyeye mi taşınmıştır, belediyenin ofisini mi kullanmaktadır?

AKP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin açıklamasının belediyenin basın bürosundan geçilmesini eleştirirken  “AK Parti Belediye Meclis Grubu, basın danışmanlığı aracılığıyla bir açıklama verdiğinde, kamuoyuna ‘Belediye Basın Bürosu’ tarafından yayınlanacak mıdır?” sorusunu yöneltti.

 

Kdz. Ereğli’de sap ile samanın karıştığı veya karıştırıldığına dönük her gün yeni bir olay ortaya çıkıyor. Belediyenin CHP’li üyeleri adına belediyenin basın danışmanlığı adına gönderilen açıklamada imza bulunmamasına dikkat çeken AKP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, “Ereğli Belediye Basın Bürosu Cumhuriyet Halk Partisinin emir eri midir?” dedi.

 

Çakır; böyle bir durumu Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın diktatör yönetimine örnek gösterdiği açıklamasında şöyle dedi:

 

KAMUOYU ADINA SORULAR

 

Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Meclis Grubu adına, Ereğli Belediyesi Basın Bürosu tarafından kamuoyuna bir açıklama yapılmıştır. Açıklamanın içeriği bir yana, yapılan bu uygulama, Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Teşkilatı’nın Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından nasıl ‘diktatörce’ yönetildiğini ortaya koyması açısından bir örnek teşkil etmiştir.

 

Belediye Basın Bürosundan, CHP Grubu adına açıklama yapılmasından sonra şu soruları sormak, kamuoyu adına önem kazanmıştır.

 

1-      Ereğli Belediye Basın Bürosu Cumhuriyet Halk Partisinin emir eri midir?

2-      Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli İlçe Teşkilatı yada Belediye Meclis Grubu, bir basın açıklaması yapamayacak kadar aciz durumda mıdır?

3-      AK Parti Belediye Meclis Grubu, basın danışmanlığı aracılığıyla bir açıklama verdiğinde, kamuoyuna ‘Belediye Basın Bürosu’ tarafından yayınlanacak mıdır?

4-      Cumhuriyet Halk Partisi belediyeye mi taşınmıştır, belediyenin ofisini mi kullanmaktadır?

 

Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığı, kendisini Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatının yerine koymuştur. Ereğli Belediyesindeki bu partizanca tutumu kınıyorum. Belediye bu uygulamasıyla kaybetmiş olduğu ‘tarafsızlığını’ kamuoyunun önüne bir kez daha koymuştur.

 

Bu konuda, AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Yönetimi olarak, tüm yasal haklarımızı kullanarak, yüz bin nüfuslu Kdz.Ereğli halkının belediyesinin partizanca tutumlarla ve diktatörce yönetilmesinin takipçisi olacağımızı saygıdeğer kamuoyuna bildiririm.

 

Ayrıca basın açıklaması ile ilgili söyleyeceklerimiz mevcuttur. Zira, ‘Basın Bürosu’ tarafından geçilen açıklamada CHP Meclis Grubu üyelerinin açıklamanın altında imzası olmadığı ve herhangi bir görsel açıklama bulunmadığı için, bu cevap hakkımızı saklı tutuyoruz.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

POLİTİKASI OLMAYANLAR, BAŞKALARININ POLİTİKALARININ BİR PARÇASI OLURLAR…!!! AK PARTİLİ VE CHP’DEN SÖZDE PARTİ DİSİPLİNİ SAFSATASI VE KANDIRMACASI İLE ZORLA İSTİFA ETTİRİLEN / İHRAÇ EDİLEN BAĞIMSIZ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ, AYNEN BELEDİYE ENCÜMEN SEÇİMİNDE OLDUĞU GİBİ, KURNAZ, HİZMET FAKİRİ VE SİYASİ MEFTA OLMUŞ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN POSBIYIK’IN; 5 DAKİKA ARA VEREREK AYRILDIĞI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDAN, AKM NİKÂH MEMURU ODASINDA 45 DAKİKA GİBİ KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE BİR ŞARK KURNAZLIĞI İLE ÜRETTİĞİ PLAN, POLİTİKA VE STRATEJİLERİNE YENİK DÜŞMÜŞLERDİR. ŞU ASLA UNUTULMAMALIDIR Kİ; KENDİLERİNE AİT PLANLARI, POLİTİKALARI VE STRATEJİLERİ OLMAYANLAR BAŞKALARININ PLANLARININ, POLİTİKALARININ VE STRATEJİLERİNİN BİR PARÇASI OLURLAR. AK PARTİLİ VE BAĞIMSIZ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ, SON MECLİS TOPLANTISINDA DA ÖNCEKİ MECLİS TOPLANTILARINDA OLDUĞU GİBİ YİNE SİYASİ MEFTA HALİL BEYİN PLANLARININ, POLİTİKALARININ VE STRATEJİLERİNİN BİR PARÇASI OLMUŞLARDIR.

Ünal Savaş :

AK PARTİLİ VE BAĞIMSIZ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ, SİYASETEN MEFTA OLMUŞ BİR KİŞİNİN 45 DAKİKA GİBİ KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE BİR ŞARK KURNAZLIĞI İLE ÜRETMİŞ OLDUĞU PLAN, POLİTİKA VE STRATEJİLERİNE YENİK DÜŞMENİN SEBEPLERİ ÜZERİNDE UZUN UZUN DÜŞÜNMELİDİRLER. YOK ÖYLE ARMUT DÜŞ, AĞZIMA DÜŞ. BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA BULUNUR. SİYASİ MEFTA OLMUŞ SAYIN HALİL POSBIYIK’IN ÖLÜSÜYLE BİLE BAŞEDEMİYORSUNUZ. ÇOK YAZIK. DERSİNİZE ÇALIŞACAKSINIZ. POLİTİKA ÜRETECEKSİNİZ, STRATEJİ ÜRETECEKSİNİZ. EREĞLİ’NİN GELİŞİMİ İÇİN PROJELER ÜRETECEKSİNİZ. OTURARAK BAŞARIYA ULAŞAN TEK CANLI VARLIK TAVUKLARDIR. EĞER BİZLER OTURARAK BAŞARIYA ULAŞAĞIZ DİYORSANIZ, BAŞKA SÖZÜM YOKTUR SİZLERE. SÖZÜN ÖZÜ - 1) “EĞER DAİMA HER ZAMAN YAPTIĞINIZI YAPARSANIZ, DAİMA HER ZAMAN ULAŞTIĞINIZ SONUCA ULAŞIRSINIZ.” JOHN C. MAXWELL SÖZÜN ÖZÜ -2) “DELİLİĞİN BİR DİĞER TANIMI, AYNI ŞEYLER YAPMAYA DEVAM EDİP, FARKLI SONUÇLAR BEKLEMEKTİR.” ALBERT EINSTEIN “INSANITY: doing the same thing over and over again and expecting different results.” Albert Einstein BAŞKA SÖZE GEREK YOK.! ANLAYANLAR ANLAR İNŞALLAH. HEM TÜRKÇE YAZDIM. HEM İNGİLİZCE OLARAK YAZDIM. İYİCE ANLAŞILMADIĞI VE KAFALARDA YER ETMEDİĞİ TAKDİRDE ALINACAK SONUÇ HER ZAMAN SIFIRDIR. HER ZAMAN MAĞLUBİYETTİR. HER ZAMAN KAYBETMEKTİR. ANLAYABİLENLEREEEE… SAYGILARIMLA Sevgi, Barış, Dostluk & Love, Peace, Friendship - Kdz.Ereğli??? SEVGİDE YALAN, BARIŞTA YALAN, DOSTLUKTA YALAN... HEPSİ KOSKOCAMAN BİR YALANNNN... Ünal SAVAŞ – Kalite gönüllüsü

Sezgin :

Sayın çakır başarılı bir ilçe başkanı akp gelmiş geçmiş en iyi başkanlarından biri ama aday seçimi konusunda bir kez daha yanlış yaparsanız gene bu posıbıyığa bizi muhtaç edersiniz bir 5 sene daha posbıyığı görmektense bu ilçeden eşimi çocuklarımı alır giderim daha iyi murat sesli dışında bir adayla kazanmanızın imkanı yok kusura bakmayın davası var deyip aday göstermemeyi düşünebilirsiniz ama posbıyığında 4 tane ertelemeli hapis cezası var unutmayın !

Yeliz :

yok öyle değil sayın çakır belediye partiye taşındı yakında belediyeye gelmek isteyen vatandaşlar aktarmalı chp ye gidebilir lakin şuan belediyede çalışanların yüzde 90 ı chp de canan yaldız ayşegül erdoğan burcu akın asım bozkurt taşeron personelin çoğu öyle veya böyle chp üyesi çoğuda chp yi bilmez tanımaz bile..ddd bu personelin çoğu zamanında işe gelmez bir iki saat dururlar belediyede geri kalan zamanlarında ya toplantılarda ya parti ziyaretlerinde ya basın açıklamalarında başkanın savunması basit onlar taşeron personeli belediyeye bağlı değil bunu diyecektir emin olun ama benim vergilerimle maaş alan biri işini yapmıyorsa ben helal etmiyorum vergimi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.